ŁÓDŹ
29 stycznia (sobota)
20 lutego (niedziela)
19 marca (sobota)
11 czerwca (sobota)


TORUŃ: Zbiórka w godzinach rannych, wyjazd na wycieczkę.

ŁÓDŹ: ZOO
Na pięknych wybiegach w łódzkim zoo podziwiać można tygrysy amurskie, unikatowego w polskich zoo lwa azjatyckiego, samicę hipopotama karłowatego, rzadkie małpy z czarno-białym futrem - gerezy abisyńskie czy koendu. Ten ostatni to również prawdziwy unikat w skali całego kraju, bowiem w Polsce właśnie tylko w łódzkim Ogrodzie Zoologicznym można zobaczyć to zwierzę. To niewielki ssak pochodzący z Ameryki Południowej, który ma chwytny ogon i ciało pokryte licznymi igłami.

Wyjątkową ciekawostką w łódzkim Zoo są sępy, w których wolierze powstała ścieżka trapera, udostępniana w weekendy, ale codziennie można zajrzeć tym ptakom oko w oko bez żadnych zabezpieczeń, w specjalnie przygotowanym do tego punkcie widokowym. Obok sępów mieszkają wyjątkowo piękne zebry Chapmana. 

Również świat australijskiej fauny ma świetnie przygotowany wybieg, zobaczysz tu m.in. kangura rudego. Pod tym względem zoo w Łodzi jest bardzo atrakcyjne, bowiem turyści mają wiele możliwości obserwowania i podglądania zwierząt mieszkających w Zoo. Przygotowano też pawilony z ptakami, akwariami czy zwierzętami afrykańskimi.

ŁÓDŹ: ORIENTARIUM
To wspaniała inwestycja Ogrodu Zoologicznego, która zadziwia turystów! Jest drugim takim obiektem w Polsce - po wrocławskim Afrykarium - a prezentuje faunę i florę Azji. Orientarium zajmuje połowę całej powierzchni Ogrodu Zoologicznego i łączy ekspozycje, dzięki czemu powstały obszerne wybiegi i woliery, gdzie zwierzęta żyją na dużych przestrzeniach w połączeniu z innymi gatunkami, w urozmaiconym środowisku. Mogą więc zachowywać się swobodnie, niemal jak w naturze, a turyści mogą podglądać te naturalne zachowania. W Orientarium jest ciepło i kolorowo, a w jednej części nawet tropikalnie, z dużą bioróżnorodnością. Dzięki temu można tu było sprowadzić nowe gatunki, jak orangutany czy langury, a nawet rekiny i płaszczki. W ogromnych basenach i tunelach pływają ponad głowami zwiedzających. W Orientarium mają swoje miejsce również gatunki już zamieszkujące łódzkie zoo czyli słonie indyjskie - ponad 40-letni Aleksander z jednym kłem jest doświadczonym przewodnikiem dla słoniowej młodzieży. Ponadto makaki, gibbony czy niedźwiedzie malajskie. Orientarium jest drugim takim obiektem w Polsce - po wrocławskim Afrykarium - i prezentuje faunę i florę Azji.

ŁÓDŹ: AQUAPARK FALA
Aquapark FALA wzbogacony o część zewnętrzną jest obecnie jednym z największych parków wodnych w Polsce. To wyjątkowe miejsce zarówno pod względem architektury, jak i dostępnych atrakcji. FALA stała się miejscem relaksu dla aktywnych mieszkańców regionu, oferuje także specjalne programy dla przedszkolaków, studentów i seniorów. W skład części wewnętrznej wchodzą cztery baseny: sportowy połączony z basenem rekreacyjnym i rwącą rzeką,  łózkami do masażu wodnego, wodospadem, gejzerami i biczami wodnymi,  basen z falą, jacuzzi . Dla najmłodszych atrakcyjna propozycja spędzenia czasu w wodnych placach zabaw dla dzieci- ze Statkiem Pirackim, z Muszlą, z Ośmiornicą i z Zabawkami. Dostępne są liczne  zjeżdżalnie dla dzieci i dorosłych. Dla chętnych mała sauna fińska i parowa przy basenie z falą. Tropikalny relaks w wielkim mieście stał się możliwy, niezależnie od pogody.

TORUŃ: Powrót z wycieczki w godzinach wieczornych

Cennik:
190 zł/os. - dorośli
180 zł/os. - uczniowie
110 zł/os. - dzieci do lat 3
MOŻNA PŁACIĆ BONEM TURYSTYCZNYM

Cena wycieczki zawiera:
- przejazd autokarem oraz opłaty drogowe

- realizacja programu i bilety wstępu
- usługi pilockie i przewodnickie

Zgłoszenia na wycieczkę:
- telefonicznie 570 104 750
- mailowo wycieczki@amicustravel.pl


AMICUS TRAVEL