BERLIN
19 czerwca (sobota)


TORUŃ: Zbiórka w godzinach rannych, wyjazd na wycieczkę
Jedziemy przez Inowrocław i Strzelno - można dosiąść się na trasie.

BERLIN: STOLICA ZJEDNOCZONYCH NIEMIEC
Jest stolicą państwa i największym miastem Niemiec, a także siedzibą rządu Republiki Federalnej Niemiec. Mieszka w nim 3,7 mln osób. Jest największym miastem Unii Europejskiej. Sam Berlin w historii przechodził zmienne koleje losu. Był stolicą Marchii Brandenburskiej, Królestwa Prus, Związku Północnoniemieckiego, Cesarstwa Niemiec, Republiki Weimarskiej, III Rzeszy, NRD i obecnych Niemiec. Już z tego przeglądu można wywnioskować, jak różne politycznie i historycznie wydarzenia wiążą się z miastem. Było ono siedzibą władców i elektorów, po wojnie zniszczone i podzielone na strefy okupacyjne, a następnie podzielone na Berlin Wschodni i zachodni słynnym Murem Berlińskim. Dziś jest miastem tętniącym życiem i młodością, w którym stale coś się dzieje.

Zwiedzanie z przewodnikiem:
- Checkpoint Charlie, Mur Berliński, Topografia Terroru
- Plac Poczdamski, Pomnik Ofiar Holocaustu
- Reichstag, Dzielnica Rządowa, Białe Krzyże
- Brama Brandenburska, Ulica Unter den Linden
- Bebelplatz, Uniwersytet Humboldta
- Wyspa Muzeów, Katedra Berlińska
- Wieża telewizyjna, Alexanderplatz

BERLIN: ZAKUPY W „PRIMARK”
Oferta sklepów Primark przyprawia o zawrót głowy. Można znaleźć tu nieograniczone ilości ubrań dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci i (co najważniejsze) nie zapłacić za nie majątku. W irlandzkiej sieciówce znajdziemy klasyki na co dzień, które idealnie spełnią roli bazy każdej stylowej garderoby. Jednak Primark każdego sezonu oferuje także swoim klientom najmodniejsze ubrania inspirowane fasonami, wzorami oraz kolorami prosto z wybiegów i pokazów mody.

BERLIN: NIEMIECKIE MUZEUM TECHNIKI
Jest to bardzo rozbudowana atrakcja – w kilku budynkach można zobaczyć jak rozwijała się myśl techniczna w wielu aspektach. Jest jednym z największych z tego typu muzeów na świecie. Każdy, kto ma duszę odkrywcy znajdzie tu coś interesującego. Najciekawsze ekspozycje to:
KOLEJE: ta wystawa robi olbrzymie wrażenie – ok. 40 oryginalnych, wielkich eksponatów w postaci lokomotyw i wagonów. Przekrój historii kolejnictwa od jego początków aż po dzień dzisiejszy. Wszystkie eksponaty można dotknąć, do wielu wejść do środka, a nawet zobaczyć jak wyglądają od spodu.
LOTNICTWO: historia lotnictwa w pigułce od balonów aż do nowoczesnych samolotów. Prawdziwa gratka nie tylko dla pasjonatów lotnictwa.
ROAD TRAFFIC: ponad 200 samochodów, 250 motocykli i 300 rowerów – naprawdę jest co oglądać!
NAWIGACJA: ponad 1100 eksponatów – modele statków i prawdziwe jednostki. Od rekonstrukcji starożytnych łodzi aż po nowoczesne konstrukcje.
BROWAR: to zrekonstruowany prawdziwy browar. Przechodząc przez kilka poziomów możemy zobaczyć jak warzy się piwo.

TORUŃ: Powrót z wycieczki w godzinach wieczornych

Cena: 220 zł/os. + 5 Euro (dzieci, uczniowie) + 10 Euro (dorośli)
KAŻDY UCZESTNIK MUSI POSIADAĆ WAŻNY DOWÓD LUB PASZPORT!

Cena wycieczki zawiera:
- przejazd autokarem oraz opłaty drogowe

- realizacja programu i bilety wstępu
- usługi pilockie i przewodnickie

Zgłoszenia na wycieczkę:
- telefonicznie 570 104 750
- mailowo wycieczki@amicustravel.pl


AMICUS TRAVEL