BERLIN
21 maja (sobota), 23 lipca (sobota)


TORUŃ: Zbiórka w godzinach rannych, wyjazd na wycieczkę
Jedziemy przez Inowrocław i Strzelno - można dosiąść się na trasie.

BERLIN: STOLICA ZJEDNOCZONYCH NIEMIEC
Jest stolicą państwa i największym miastem Niemiec, a także siedzibą rządu Republiki Federalnej Niemiec. Mieszka w nim 3,7 mln osób. Jest największym miastem Unii Europejskiej. Sam Berlin w historii przechodził zmienne koleje losu. Był stolicą Marchii Brandenburskiej, Królestwa Prus, Związku Północnoniemieckiego, Cesarstwa Niemiec, Republiki Weimarskiej, III Rzeszy, NRD i obecnych Niemiec. Już z tego przeglądu można wywnioskować, jak różne politycznie i historycznie wydarzenia wiążą się z miastem. Było ono siedzibą władców i elektorów, po wojnie zniszczone i podzielone na strefy okupacyjne, a następnie podzielone na Berlin Wschodni i zachodni słynnym Murem Berlińskim. Dziś jest miastem tętniącym życiem i młodością, w którym stale coś się dzieje.

Zwiedzanie z przewodnikiem:
- Checkpoint Charlie, Mur Berliński, Topografia Terroru
- Plac Poczdamski, Pomnik Ofiar Holocaustu
- Reichstag, Dzielnica Rządowa, Białe Krzyże
- Brama Brandenburska, Ulica Unter den Linden
- Bebelplatz, Uniwersytet Humboldta
- Wyspa Muzeów, Katedra Berlińska
- Wieża telewizyjna, Alexanderplatz

BERLIN: ZAKUPY W „PRIMARK”
Oferta sklepów Primark przyprawia o zawrót głowy. Można znaleźć tu nieograniczone ilości ubrań dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci i (co najważniejsze) nie zapłacić za nie majątku. W irlandzkiej sieciówce znajdziemy klasyki na co dzień, które idealnie spełnią roli bazy każdej stylowej garderoby. Jednak Primark każdego sezonu oferuje także swoim klientom najmodniejsze ubrania inspirowane fasonami, wzorami oraz kolorami prosto z wybiegów i pokazów mody.

BERLIN: EAST SIDE GALLERY
East Side Gallery, to najdłuższy zachowany odcinek dawnego Muru Berlińskiego i największa na świecie galeria na świeżym powietrzu.Zaczyna się na wysokości dworca Wschodniego a kończy przy Warschauer Straße) w pobliżu Oberbaumbrücke. W tym miejscu granica światów przebiegała wzdłuż rzeki, a mur, tak zwany wewnętrzny, był dodatkowym jej zabezpieczeniem. Galeria zawiera ponad 100 oryginalnych malowideł ściennych - graffiti rozpościerających się na długości 1316 metrów. Prace są autorstwa artystów z różnych zakątków świata i powstały po upadku NRD po wschodniej stronie muru. Odnowione zostały po 20 latach, w 2009 roku.

TORUŃ: Powrót z wycieczki w godzinach nocnych


Cennik:
280 zł/os. - wszyscy uczestnicy
KAŻDY UCZESTNIK MUSI POSIADAĆ WAŻNY DOWÓD LUB PASZPORT

Cena wycieczki zawiera:
- przejazd autokarem oraz opłaty drogowe

- realizacja programu i bilety wstępu
- usługi pilockie i przewodnickie
- opłaty TFG i TFP
- ubezpieczenie

Zgłoszenia na wycieczkę:
- telefonicznie 570 104 750


AMICUS TRAVEL