GDAŃSK - REDA
12 lutego (sobota)


TORUŃ: 
Wyjazd godz. 7.30

GDAŃSK: MUZEUM BURSZTYNU
Ekspozycja została tak pomyślana, aby na poszczególnych piętrach pokazać bursztyn w różnych aspektach. Można tu poznać historię bursztynu, historię rzemiosła bursztynowego i bursztynowych szlaków handlowych, tradycje bursztynu w lecznictwie, użycie go jako kamienia magicznego, materiału badawczego i tworzywa artystycznego. Tradycyjnym metodom prezentacji towarzyszą multimedialne w specjalnie do tego celu przeznaczonych wnękach w każdej sali ekspozycyjnej.

GDAŃSK: STARE MIASTO
Zwiedzając Stare Miasto łatwo można poczuć się jak w średniowieczu. Mimo że dużą część miasta stanowią rekonstrukcje z okresu po drugiej wojnie światowej, mieści się tu wciąż tak wiele naprawdę starych budynków, iż uczucie autentyczności pozostaje niezakłócone. W przeważającej liczbie ulice mają taki sam plan jak w średniowieczu, a część z nich nazywa się tak samo od ponad 500 lat.

Zwiedzanie z przewodnikiem:
- Droga Królewska – gdzie znajdują się najważniejsze zabytki Starego Miasta
- Brama Wyżynna – renesansowa brama otwierająca ciąg tzw. Drogi Królewskiej
- Katownia – w przeszłości więzienie z celą śmierci
- Złota Brama -brama miejska, arcydzieło sztuki gdańskiego złotego wieku
- Dom Uphagena – reprezentacyjna kamienica gdańska
- Ratusz Głównego Miasta – siedziba Muzeum Historycznego Miasta Gdańska
- Długi Targ z symbolem miasta Fontanną Neptuna
- Dwór Artusa – miejsce spotkań zamożnego mieszczaństwa
- Brama Zielona – najokazalsza brama wodna Gdańska
- Długie Pobrzeże z Żurawiem – najstarszym zachowanym dźwigiem portowym w Europie

GDAŃSK: BAZYLIKA MARIACKA
Bazylika jest największą w Europie świątynią wybudowaną z cegły. Potężne jej mury i wieże wznoszą się wysoko nad panoramą miasta oraz nad rozległą okolicą. Świątynia budowana była etapami przez 159 lat. Bazylika ma długość 105,5 m, szerokość w transepcie 66 m. Kubatura wynosi 155 000 m. Na 27 wolno-stojących filarach wspiera się wspaniałe sklepienie gwiaździste i kryształowe.

REDA: AQUAPARK
Aquapark Reda to bogaty w różnorodne atrakcje kompleks wodny, w którym każdy, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie.

Castle Pool – to miejsce, w którym można się odprężyć dzięki ławeczkom z masażami karku oraz pleców. Znajdują się tu także bicze wodne.
Pirate Bay – w Zatoce Piratów świetnie bawią się najmłodsi. Do ich dyspozycji jest okręt piracki ze zjeżdżalniami, armatkami wodnymi i mnóstwem zabawek.
Family Slide – rodzinna zjeżdżalnia o długości 48 metrów daje możliwość wspólnej jazdy kilku osobom. Można stąd zjeżdżać na pontonach lub bez nich.
River Expedition – podczas Rzecznej Ekspedycji do pokonania jest ponad 300 metrowa wodna droga, którą dodatkowo urozmaicają niezwykłe atrakcje.
Shark Slide – to najbardziej wyjątkowa zjeżdżalnia na świecie. Podświetlony tunel prowadzi przez akwarium, w którym pływają prawdziwe rekiny! Świetna zabawa dostarczająca dreszczyku emocji.
Water Slides – system zjeżdżalni wodnych dostosowany do różnych odbiorców, zarówno rodzin z dziećmi, jak też amatorów mocniejszych wrażeń.
Wave Pool – to basen z falą, które mogą sięgać nawet 1.5 metra!
Volcano – to jacuzzi, w którym zmieszczą się 24 osoby. Specjalne efekty świetle oraz wodny gejzer, do złudzenia przypominają erupcję wulkanu i wydobywającą się z niego gorącą lawę.  
AquaSpinner - czyli pierwsza w Europie zjeżdżalnia obrotowa! Uczucie braku grawitacji, wahadłowe pokonywanie krętych korytarzy i przyśpieszenia do 40 km/h, a ten wyjątkowy zjazd trwa tylko 90 sekund!
Deep Blue - basen do nurkowania o głębokości 2, 2 metra, w którym jedna ze ścian jest przezroczysta, a tuż za nią pływają prawdziwe żarłacze! 

TORUŃ: Powrót z wycieczki ok. 20.00

Cennik:
200 zł/os. - dorośli
190 zł/os. - uczniowie
110 zł/os. - dzieci do lat 3

MOŻNA PŁACIĆ BONEM TURYSTYCZNYM

Cena wycieczki zawiera:
- przejazd autokarem oraz opłaty drogowe

- realizacja programu i bilety wstępu
- usługi pilockie i przewodnickie

Zgłoszenia na wycieczkę:
- telefonicznie 570 104 750


AMICUS TRAVEL