KRAKÓW I PIENINY
11-13 września (piątek-niedziela)


Dzień 1
TORUŃ:
Zbiórka w godzinach rannych, wyjazd na wycieczkę.

KRAKÓW: STARE MIASTO
Stare Miasto to miejsce magiczne. Przez stulecia królowie i ich ważni goście wjeżdżali do Krakowa przez Bramę Floriańską, mijali Rynek Główny i ulicami Grodzką oraz Kanoniczną docierali do Wawelu. Różnorodne stylowo kamieniczki, piękne rezydencje, wielowiekowe kościoły, majestatyczne obiekty uniwersyteckie oraz niezapomniany Wawel sprawiają, że łatwo tu zapomnieć o nowoczesności.

KRAKÓW: KATEDRA NA WAWELU, DZWON ZYGMUNTA, KRYPTY
W Katedrze przy konfesji św. Stanisława nazywanej "Ołtarzem Ojczyzny" polscy królowie składali trofea wojenne. Król Władysław Jagiełło zawiesił tam zdobyte pod Grunwaldem chorągwie krzyżackie, a Jan III Sobieski sztandar turecki zdobyty po zwycięstwie pod Wiedniem. W Wieży Zygmuntowskiej w 1521 roku umieszczono Dzwon Zygmunta, który bije tylko w chwilach ważnych dla Krakowa i dla Polski. W kryptach katedry spoczywają polscy święci, władcy oraz najwybitniejsi przywódcy i poeci.

Spacer z przewodnikiem:
- Ulica Kanonicza z domem Jana Długosza
- Kościół św. Andrzeja i Kościół św. Piotra i Pawła
- Ulica Franciszkańska z Oknem Papieskim
- Kościół św. Franciszka z Asyżu i witraż Stanisława Wyspiańskiego „Bóg Ojciec”
- Historyczny dziedziniec Uniwersytetu Jagiellońskiego
- Rynek Główny, Kościół Mariacki i Sukiennice
- Ulica Floriańska, Brama Floriańska, Barbakan i Planty

Przyjazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja.

Dzień 2
Śniadanie.
NIEDZICA: ZAMEK I WOZOWNIA
To jeden z najbardziej magicznych i ciekawych zamków w Polsce, z którym związanych jest wiele legend. Najsłynniejsza to ta o bardzo zakochanej, ale kłótliwej parze Bogusławie i Brunchildzie. W czasie jednej z kłótni Bogusław pchnął swą żonę tak nieszczęśliwie, że wypadła z okna wieży zamkowej wprost do głębokiej na 90 metrów studni. Zrozpaczony Bogusław chodził od tego czasu nad brzeg studni i wołał „przebacz mi Brunchildo”. Zamek był miejscem realizacji zdjęć m.in. do seriali telewizyjnych Janosik oraz Wakacje z duchami.

NIEDZICA: ZALEW CZORSZTYŃSKI I ZAPORA WODNA
Postawienie tamy u stóp Zamku Niedzickiego, spowodowało iż burzliwy Dunajec, został tu zatrzymany a malownicza część doliny zmieniła się w sztuczne Jezioro Czorsztyńskie. Z czasem sama tama stała się miejscem popularnym wśród turystów i uchodzącym za obowiązkowy punkt wycieczki w Pieniny.

NIEDZICA: REJS STATKIEM PO JEZIORZE CZORSZTYŃSKIM
Malownicze usytuowanie zalewu sprawiło, że obiekt szybko stał się jedną z największych atrakcji turystycznych regionu. Statki zabierają chętnych w rejsy krajobrazowe po zalewie, podczas których można podziwiać z poziomu tafli wody fortyfikacje w Niedzicy i Czorsztynie, przyjrzeć się zaporze, obejrzeć dawne zabudowania góralskie w skansenie na półwyspie Stylchen czy formacje skalne zwane Zielonymi Żabkami.

SZCZAWNICA: POBYT W UZDROWISKU
Szczawnica leży u stóp góry Bryjarki, w bezpośrednim sąsiedztwie Pienińskiego Parku Narodowego, w malowniczej dolinie Dunajca. O charakterze leczniczym Szczawnicy decyduje łagodny i ciepły klimat oraz źródła leczniczych wód mineralnych. Uzdrowisko posiada 12 źródeł wód mineralnych. Wody te to szczawy wodorowęglanowe, sodowe, jodkowe, bromkowe bogate w sole mineralne i liczne mikroelementy. Czas wolny.

Przyjazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja.

Dzień 3
Śniadanie, wykwaterowanie.
JAWORKI: WĄWÓZ HOMOLE
Wąwóz to jedna z najcenniejszych atrakcji przyrodniczych w Pieninach. Warto poświęcić swój czas, aby nacieszyć się niesamowitym widokiem wąwozu - stromymi, wysokimi skałami stojącymi po obu stronach potoku Kamionka. Aby droga ta była wygodna do przejścia i bezpieczna, w wielu miejscach zamontowano dodatkowe schodki i mostki, umożliwiające sprawne przejście.

SZCZAWNICA: KOLEJKA NA PALENICĘ
Wyjazd kolejką ze Szczawnicy na Palenicę jest bardzo popularną atrakcją wśród turystów odwiedzających Pieniny. Na szczycie Palenicy znajduje się schronisko “Groń”, obiekty gastronomiczne oraz zjeżdżalnia grawitacyjna. Osoby lubiące miejsca widokowe mogą podejście na sąsiednią Szafranówkę aby z jej szczytu zobaczyć piękną panoramę Pienin, Gorców, Beskidu Sądeckiego oraz Mogielicy w Beskidzie Wyspowym.

TORUŃ: Powrót z wycieczki w godzinach wieczornych.

Cena: 590 zł/os.
MOŻNA PŁACIĆ BONEM TURYSTYCZNYM.

Cena wycieczki zawiera:
- przejazd autokarem oraz opłaty drogowe
- 2 noclegi, 2 obiadokolacje, 2 śniadania
- realizacja programu i bilety wstępu
- usługi pilockie i przewodnickie
- ubezpieczenie NNW

Zgłoszenia na wycieczkę:
- TYLKO telefonicznie 570 104 750


AMICUS TRAVEL