MAZURY 2 dni
18-19 lipca (sobota-niedziela)

Dzień 1
TORUŃ: Zbiórka w godzinach rannych, wyjazd na wycieczkę.

RESZEL: ZAMEK KRZYŻACKI
Historia zamku reszelskiego sięga połowy XIII wieku i wiąże się z krzyżackim podbojem staropruskiej ziemi zwanej Bartą. W miejscu, gdzie stoi zamek, Krzyżacy zbudowali grodek drewniano - ziemny, z którego dwukrotnie musieli uchodzić przed powstaniami podbitej ludności pruskiej. Później Reszel przeszedł pod panowanie biskupów warmińskich łączących jednocześnie władzę duchowną i świecką nad Warmią. Zamek pełnił funkcję fortecy nadgranicznej, zwróconej przeciwko Litwie, umacniał przy tym panowanie biskupie w tej części kraju oraz niezależność od władzy terytorialnej Zakonu.

ŚWIĘTA LIPKA: BAROKOWE SANKTUARIUM
Znajduje się tu jedno z najbardziej znanych w Polsce sanktuariów maryjnych. Świętolipska bazylika wraz z obejściem krużgankowym i klasztorem jest jednym z najważniejszych zabytków baroku w północnej Polsce.

MAMERKI: BURSZTYNOWA KOMNATA I WIEŻA WIDOKOWA
Z Mamerkami wiąże się historia Bursztynowej Komnaty. Powstała ona na początku XVIII w. z inicjatywy Fryderyka I Hohenzollerna. Syn cesarza przekazał ją w darze carowi Piotrowi I Wielkiemu. Niemcy zrabowali ją w 1941 r. i przenieśli do Królewca, jednak po zakończeniu wojny ślad po skarbie zaginął. Od 2018 roku turyści mogą tu jednak oglądać jej doskonałą replikę a także podziwiać wspaniałe krajobrazy z wieży widokowej nad jeziorem Mamry.

Przyjazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja.

Dzień 2
Śniadanie, wykwaterowanie.
GIERŁOŻ: WILCZY SZANIEC
W samym sercu Mazur znajdują się porośnięte lasem ruiny kwatery głównej Adolfa Hitlera. To zamaskowane miasteczko posiadało aż 200 różnych budynków: schrony, 2 lotniska, elektrownię, dworzec kolejowy, własne wodociągi i ciepłownie. Mieszkało tu ponad 2000 osób. 20 lipca 1944 roku pułkownik Claus Stauffenberg dokonał tu nieudanego zamachu na Adolfa Hitlera.

MIKOŁAJKI: STOLICA MAZUR
Współczesne Mikołajki to najbardziej znany kurort mazurski. Latem w mikołajskich portach, na ulicach i nabrzeżach panuje niebywały ruch. Spacerując nadbrzeżną promenadą można napawać się letnim klimatem mazurskiego kurortu. Po takim spacerze przyjemnie jest posiedzieć w jednej z wielu przybrzeżnych restauracji, kawiarni lub knajpek, zjeść pyszną rybkę albo napić się piwa czy wina. Czas wolny.

MIKOŁAJKI: REJS STATKIEM
Mazurskie morze – taka nazwa od wieków przylgnęła do tego największego polskiego jeziora, rozlewającego swe wody u północnych krańców Puszczy Piskiej. Każdy, kto przyjeżdża do Mikołajek powinien wybrać się na rejs po jeziorze Śniardwy. Prawie półtorej godzinny rejs pozwala do woli napawać się widokiem wodnego bezmiaru tego pięknego jeziora.

KADZIDŁOWO: PARK DZIKICH ZWIERZĄT
Położenie Parku na śródleśnych łąkach umożliwia bytowanie zwierząt w warunkach zbliżonych do naturalnych. Większość zwierząt jest zaprzyjaźnionych człowiekiem, dlatego możliwe jest wejście do niektórych gatunków na ich obszerne wybiegi a nawet karmienie, głaskanie i podziwianie z bliska. Ze względu na rozległość terenu i jego charakter, zwiedzanie Parku odbywa się tylko z przewodnikami, którzy opowiadają o poszczególnych zwierzętach, ich biologii, zwyczajach oraz potrzebie ochrony.

TORUŃ: Powrót z wycieczki w godzinach wieczornych.

Cena: 400 zł/os.

Cena wycieczki zawiera:
- przejazd autokarem oraz opłaty drogowe

- 1 nocleg, 1 obiadokolacja, 1 śniadanie
- realizacja programu i bilety wstępu
- usługi pilockie i przewodnickie
- ubezpieczenie NNW

Zgłoszenia na wycieczkę:
- TYLKO telefonicznie 570 104 750


AMICUS TRAVEL