RACZKI ELBLĄSKIE-ELBLĄG-FROMBORK
27 marca (sobota)


TORUŃ: Zbiórka i wyjazd w godzinach rannych.

RACZKI ELBLĄSKIE – NAJNIŻEJ POŁOŻONA MIEJSCOWOŚĆ W POLSCE
Podręczniki geografii zgodnie wymieniają Raczki Elbląskie jako miejsce, gdzie znajduje się największa polska depresja – 1,8 m p.p.m. (poniżej poziomu morza). W tym najniżej położonym punkcie w Polsce stanął nawet osobliwy pomnik z niebieskimi falami oznaczającymi poziom morza. Turyści chętnie się tu fotografują, sprawdzając przy tym czy ich nosy znajdują się powyżej czy poniżej morskich fal.

ELBLĄG: KATEDRA
Katedra Św. Mikołaja to jeden z najstarszych obiektów sakralnych w Elblągu. W surowym, gotyckim wnętrzu kościoła można doświadczyć tchnienia przeszłości. Do ciekawszych zabytków należy brązowa chrzcielnica pochodząca z 1387 roku i ołtarze ufundowane przez cechy elbląskich rzemieślników. Świątynia jest Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego a relikwiarz znajduje się w pięknej gotyckiej niszy po prawej stronie głównego ołtarza.

ELBLĄG: ŚCIEŻKA KOŚCIELNA
Ścieżka kościelna powstała wraz z zabudową miasta w czasach średniowiecznych. Od początku stanowiła wąskie przejście między kamienicami, łącząc trzy kościoły Starego Miasta. Ścieżka była najszybszą i najkrótszą drogą pomiędzy nimi, stąd też prawdopodobnie wywodzi się jej nazwa. W średniowieczu ścieżka kościelna służyła wiernym i zakonnikom do szybszego przemieszczania się z jednego kościoła do drugiego.

ELBLĄG: BRAMA TARGOWA
Brama Targowa w Elblągu jest jednym z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych zabytków Elbląga. Budowla stanowiła w przeszłości fragment nieistniejących już murów obronnych miasta. Została zbudowana w XIV wieku, jako element miejskiego systemu fortyfikacji. W 1755 roku na dachu Bramy Targowej pojawił się hełm w stylu barokowym, który ufundowali Elblążanie, stworzono taras widokowy oraz zamontowano zegar.

FROMBORK: BAZYLIKA ARCHIKATEDRALNA

Jest najstarszą budowlą fromborskiego Wzgórza Katedralnego. Budowla wzniesiona w latach 1329 - 1388 z inicjatywy biskupów warmińskich ma charakter halowy, jest trójnawowa z wydłużonym prostokątnym prezbiterium, posiada kilka przybudówek, w tym dwie kaplice: św. Jerzego i Zbawiciela. W katedrze znajdują się organy barokowe, będące jednymi z najsłynniejszych w kraju. Spoczywa tu Mikołaj Kopernik, który był tu kanonikiem i gdzie po 460 latach został odnaleziony.

FROMBORK: PAŁAC BISKUPÓW WARMIŃSKICH - MUZEUM KOPERNIKA
Gotycko - barokowy budynek, zwany również pałacem Ferbera, zbudowany został około roku 1350. Obecnie mieści główne sale ekspozycyjne Muzeum Kopernika. Zwiedzający muzeum mogą się tu zapoznać z instrumentami astronomicznymi od czasów Kopernika, wystawami stałymi, m.in. „Mikołaj Kopernik - życie i dzieło". W Muzeum znajduje się ekspozycja zabytkowego wnętrza pt. "Gabinet uczonego doby renesansu", przypominająca pracownię Mikołaja Kopernika.

TORUŃ: Powrót z wycieczki w godzinach wieczornych


Cena: 150 zł/os.

Cena wycieczki zawiera:
- przejazd autokarem oraz opłaty drogowe

- realizacja programu i bilety wstępu
- usługi pilockie i przewodnickie
- ubezpieczenie NNW

Zgłoszenia na wycieczkę:
- TYLKO telefonicznie 570 104 750


AMICUS TRAVEL