GDAŃSK-SOPOT-PRZEKOP MIERZEI WIŚLANEJ
8 listopada (niedziela)


TORUŃ: Zbiórka w godzinach rannych, wyjazd na wycieczkę.

GDAŃSK: WIEŻA WIDOKOWA “PACHOŁEK”
W
Oliwie, na wzgórzu o nazwie Pachołek (który ma 107 m n.p.m) stoi współczesna 15-metrowa wieża widokowa. Miejsce ponoć jest magiczne - a to ze względu na pozytywne promieniowanie. Fantastyczna panorama Zatoki Gdańskiej i Trójmiasta.

SOPOT: MOLO I DEPTAK „MONCIAK”
Sopockie molo to najdłuższy tego rodzaju obiekt na całym Bałtyku. Jego długość wynosi ponad. pół kilometra. Część spacerowa ma 511,5 m, z czego 458 m wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej. Deptak to miejsce z licznymi restauracjami i sklepami - wizytówka miasta.

GDAŃSK: MUZEUM BURSZTYNU
Ekspozycja została tak pomyślana, aby na poszczególnych piętrach pokazać bursztyn w różnych aspektach. Można tu poznać historię bursztynu, historię rzemiosła bursztynowego i bursztynowych szlaków handlowych, tradycje bursztynu w lecznictwie, użycie go jako kamienia magicznego, materiału badawczego i tworzywa artystycznego. Tradycyjnym metodom prezentacji towarzyszą multimedialne w specjalnie do tego celu przeznaczonych wnękach w każdej sali ekspozycyjnej.

GDAŃSK: BAZYLIKA MARIACKA
Bazylika jest największą w Europie świątynią wybudowaną z cegły. Potężne jej mury i wieże wznoszą się wysoko nad panoramą miasta oraz nad rozległą okolicą. Świątynia budowana była etapami przez 159 lat.

GDAŃSK: WESTERPLATTE
W latach 1926–1939 eksklawa Rzeczypospolitej Polskiej wewnątrz terytorium Wolnego Miasta Gdańska, symbol wybuchu II Wojny Światowej. Na terenie Westerplatte funkcjonowała Wojskowa Składnica Tranzytowa, której obrona we wrześniu 1939 roku stała się symbolicznym początkiem II wojny światowej oraz polskiego oporu przeciw agresji III Rzeszy. Zwiedzanie miejsca bohaterskiej obrony Półwyspu przez żołnierzy majora Henryka Sucharskiego.

SKOWRONKI: PRZEKOP MIERZEI WIŚLANEJ
Wieś Skowronki doświadcza niespodziewanej popularności na fali rozgłosu, jaki przyniósł jej przekop Mierzei Wiślanej. Codziennie odwiedzają ją tłumy turystów, a leśnicy przygotowali tam nawet specjalny punkt widokowy. Przekop który połączy Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską, ma zostać wykonany do 2022 roku. Obecnie prowadzone są prace w miejscu przyszłego kanału żeglugowego, ale także śluzy i bram śluzy. Od strony Zalewu Wiślanego powstaje sztuczna wyspa. W przyszłości planowane jest jeszcze pogłębienie rzeki Elbląg wraz z modernizacją brzegów i budową mostu w Nowakowie oraz pogłębianie toru wodnego na Zalewie Wiślanym.

TORUŃ: Powrót z wycieczki w godzinach wieczornych

Cena: 160 zł/os.
MOŻNA PŁACIĆ BONEM TURYSTYCZNYM.

Cena wycieczki zawiera:
- przejazd autokarem oraz opłaty drogowe

- realizacja programu i bilety wstępu
- usługi pilockie i przewodnickie
- ubezpieczenie NNW

Zgłoszenia na wycieczkę:
- telefonicznie 570 104 750
- mailowo wycieczki@amicustravel.pl


AMICUS TRAVEL