WARSZAWA

Wyjazd w terminie: 28 marca (sobota)
Wyjazd odłożony na inny termin

STADION NARODOWY i PUNKT WIDOKOWY
Obiekt posiada dwa pierścienie trybun – dolny i górny, na których znajduje się 58,5 tysiąca miejsc siedzących. Pozostałe miejsca siedzące znajdują się na konstrukcyjnym rozdzieleniu pierścieni. Na trybunach znajduje się 900 miejsc prasowych przeznaczonych dla mediów, ponad 4600 tzw. miejsc „premium”, przeznaczonych dla gości specjalnych, 106 miejsc dla osób niepełnosprawnych, a także ponad 800 miejsc w lożach VIP.

W ramach zwiedzania - trasa "Piłkarskie emocje". Podczas trasy zobaczyć można pomieszczenia strefy zawodniczej - szatnie, łazienki, miejsca odpoczynku i oczekiwania przed wyjściem na boisko. Można usiąść na widowni i posłuchać opowiadań o stadionie. Wejść można do centrum dziennikarskiego oraz miejsca gdzie odbywają się konferencje przed i po meczach. Na zakończenie można zakupić stosowne pamiątki.

PRZEJAZD METREM

Obecnie metro warszawskiej składa się z linii metra M1 o długości około 23 kilometrów, na której umieszczono 21 stacji, oraz centralnego odcinka linii metra M2 o długości około 6 kilometrów, na którym umieszczono 7 stacji. Każda stacja jest monitorowana i wyposażona w zegary pokazujące czas rzeczywisty i ten od odjazdu ostatniego pociągu oraz elektroniczne tablice informacyjne pokazujące czas oczekiwania na następny pociąg.


CENTRUM PIENIĄDZA

Na ponad 2 tys. metrów kwadratowych powierzchni zgromadzono kilka tysięcy unikatowych obiektów oraz ponad 250 urządzeń, aplikacji multimedialnych wykorzystujących najnowsze zdobycze technologiczne. Goście będą mogli zobaczyć, jak wyglądały pierwsze monety i banknoty, zapoznać się z jedną z większych w kraju kolekcji polskich monet, dowiedzieć się, jak funkcjonują banki centralne, jak funkcjonują systemy pieniężne i płatnicze. Będą mogli również sprawdzić autentyczność własnych pieniędzy w laboratorium autentyczności, czy zobaczyć, jak jest zbudowany bankomat a także pójść do skarbca, aby dotknąć prawdziwą sztabę złota.


ZWIEDZANIE MIASTA

Warszawa - piastująca od ponad czterech stuleci godność stolicy - jest największym miastem w Polsce, centrum wydarzeń gospodarczych, politycznych i kulturalnych. Symbolem miasta jest widniejąca w jej herbie Syrenka. Warszawa to tętniąca życiem metropolia i jednocześnie miasto o niepowtarzalnej historii. Bez względu na cel wizyty, Warszawa pozostawia na każdym niezapomniane wrażenie.

Zwiedzanie z przewodnikiem:
- Krakowskie Przedmieście (reprezentacyjna ulica miasta, ławeczki chopinowskie)
- Pomnik Mikołaja Kopernika
- Kościół św. Krzyża (serce Chopina i Reymonta)
- Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza
- Pałac Prezydencki
- Kolumna Zygmunta, Zamek Królewski, Starówka.
Miejsca najbardziej znane na mapie miasta, gdzie historia przeplata się z teraźniejszością.


PROGRAM WYCIECZKI DO WARSZAWY

Na wycieczkę obowiązują zapisy!
06.00 wyjazd z Torunia
10.00 Stadion Narodowy i punkt widokowy
12.00 przejazd metrem
12.15 Centrum Pieniądza
14.00 zwiedzanie miasta
16.30 wyjazd z Warszawy
20.30 przyjazd do Torunia

CENA (przejazd i bilety wstępów):
- uczniowie: 130 zł
- dorośli: 140 zł

Rodziny planujące wspólny wyjazd prosimy o kontakt telefoniczny

ZAPISY NA WYCIECZKĘ:

TYLKO telefonicznie 570 104 750

O zapisach decyduje kolejność zgłoszeń!


Cena wycieczki zawiera:

- wyjazd i powrót w Toruniu

- przejazd autokarem
- bilet wstępu na Stadion Narodowy trasa „piłkarskie emocje” i punkt widokowy
- bilet na przejazd metrem
- wstęp do Centrum Pieniądza
- usługi pilockie i przewodnickie

AMICUS TRAVEL