WARSZAWA na sportowo
26 luty (niedziela)


TORUŃ: Wyjazd godz. 6.00
Jedziemy przez Lubicz, Obrowo, Czernikowo, Lipno - można się dosiąść na trasie.

WARSZAWA: MUZEUM SPORTU I TURYSTYKI
Zbiory muzeum liczą ponad 45 tys. eksponatów – są to muzealia dotyczące głównie sportu polskiego: medale, puchary, odznaki sportowe i turystyczne oraz monety, sztandary, flagi, proporce i emblematy, stroje i sprzęt sportowy, plakaty sportowe i turystyczne, dzieła sztuki (rzeźby, malarstwo, grafika, medale artystyczne, tkanina) o tematyce sportowej, a także zbiory filatelistyczne i numizmatyczne, 56 tys. fotografii, 16 tys. książek oraz ponad 2 tys. dokumentów i archiwaliów. Kolekcję muzealną uzupełnia dokumentacja filmowa i dźwiękowa. Obecnie mieści się w budynku Centrum Olimpijskiego.

Ekspozycja stała "Dzieje sportu polskiego i olimpizmu" ukazuje dzieje sportu od antycznej Grecji, poprzez narodziny nowożytnych Igrzysk Olimpijskich (XIX w.), początki sportu polskiego (XIX/XX w.) do współczesności. Najciekawszą atrakcją wystawy są oryginalne medale olimpijskie zdobyte przez Polaków oraz kajak, na którym pływał na wakacyjnych spływach Karol Wojtyła – późniejszy Papież Jan Paweł II.

WARSZAWA: STADION NARODOWY
Obiekt posiada dwa pierścienie trybun – dolny i górny, na których znajduje się 58,5 tysiąca miejsc siedzących. Pozostałe miejsca siedzące znajdują się na konstrukcyjnym rozdzieleniu pierścieni. Na trybunach znajduje się 900 miejsc prasowych przeznaczonych dla mediów, ponad 4600 tzw. miejsc „premium”, przeznaczonych dla gości specjalnych, 106 miejsc dla osób niepełnosprawnych, a także ponad 800 miejsc w lożach VIP.
W ramach zwiedzania - trasa "Piłkarskie emocje". Podczas trasy zobaczyć można pomieszczenia strefy zawodniczej - szatnie, łazienki, miejsca odpoczynku i oczekiwania przed wyjściem na boisko. Można usiąść na widowni i posłuchać opowiadań o stadionie. Wejść można do centrum dziennikarskiego oraz miejsca gdzie odbywają się konferencje przed i po meczach. Na zakończenie można zakupić stosowne pamiątki.

WARSZAWA: PRZEJAZD METREM
Obecnie metro warszawskiej składa się z linii metra M1 o długości około 23 kilometrów, na której umieszczono 21 stacji, oraz centralnego odcinka linii metra M2 o długości około 6 kilometrów, na którym umieszczono 7 stacji. Każda stacja jest monitorowana i wyposażona w zegary pokazujące czas rzeczywisty i ten od odjazdu ostatniego pociągu oraz elektroniczne tablice informacyjne pokazujące czas oczekiwania na następny pociąg.

WARSZAWA: ZWIEDZANIE MIASTA
Warszawa - piastująca od ponad czterech stuleci godność stolicy - jest największym miastem w Polsce, centrum wydarzeń gospodarczych, politycznych i kulturalnych. Symbolem miasta jest widniejąca w jej herbie Syrenka. Warszawa to tętniąca życiem metropolia i jednocześnie miasto o niepowtarzalnej historii. Bez względu na cel wizyty, Warszawa pozostawia na każdym niezapomniane wrażenie.

Zwiedzanie z przewodnikiem:
- Krakowskie Przedmieście (reprezentacyjna ulica miasta, ławeczki chopinowskie)
- Pomnik Mikołaja Kopernika
- Kościół św. Krzyża (serce Chopina i Reymonta)
- Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza
- Pałac Prezydencki
- Kolumna Zygmunta, Zamek Królewski, Starówka.
Miejsca najbardziej znane na mapie miasta, gdzie historia przeplata się z teraźniejszością.

TORUŃ: Powrót z wycieczki ok. godz. 22.00.

Cennik:
210 zł/os. - wszyscy uczestnicy
MOŻNA PŁACIĆ BONEM TURYSTYCZNYM

Cena wycieczki zawiera:
- przejazd autokarem oraz opłaty drogowe
- realizacja programu i bilety wstępu
- usługi pilockie i przewodnickie

Zgłoszenia na wycieczkę:
- TYLKO telefonicznie:
 570-104-750 i 669-067-081



AMICUS TRAVEL