WROCŁAW-PRAGA-SKALNE MIASTO
25-27 września (piątek-niedziela)


Dzień 1
TORUŃ:
Zbiórka w godzinach rannych, wyjazd na wycieczkę.

WROCŁAW: KATEDRA ŚW. JANA CHRZCICIELA I WIEŻA
Katedra wrocławska należy do najcenniejszych zabytków miasta. Wzniesiona została na Ostrowie Tumskim, a jej patronem jest święty Jan Chrzciciel. Katedra jest budowlą ceglaną, trójnawową w układzie bazylikowym, z prostokątnym obejściem. Zwiedzanie katedry i wjazd na wieżę.

WROCŁAW: AULA LEOPOLDINA
To unikatowy zabytek świecki późnego baroku, najwspanialszy we Wrocławiu. Wzniesiona w latach 1728-1732 wraz z kompleksem budynków uniwersyteckich, otrzymała nazwę na cześć cesarza Leopolda I, fundatora Uniwersytetu.

WROCŁAW: STARE MIASTO
Stare Miasto we Wrocławiu jest wizytową częścią miasta. Centralnym punktem wrocławskiej Starówki jest popularny Rynek Główny. Co roku zapełnia się turystami, ze względu na bliskość zabytków oraz bogate zaplecze hotelowo-gastronomiczne. Starówka jest również miejsce interesujący imprez oraz różnorodnych koncertów.

Spacer z przewodnikiem:
- Ostrów Tumski, kolegiata św. Krzyża i kościół św. Bartłomieja
- pomnik św. Jana Nepomucena, Most Tumski
- Rynek Główny ze Starym Ratuszem
- pręgierz, fontanna i pomnik Aleksandra Fredry
- kamieniczki Jaś i Małgosia i kościół św. Elżbiety
- Plac Solny (dawny średniowieczny plac targowy)
- Stare Jatki z pomnikiem pamięci zwierząt rzeźnych
- krasnale wrocławskie

Przyjazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja.

Dzień 2
Śniadanie.
PRAGA: HRADCZANY, MALA STRANA, STARE MIASTO
Praga to bez wątpienia jedno z najciekawszych miast w Europie. Zwiedzającym oferuje różnego rodzaju atrakcje, imponuje ciekawą architekturą, a dziesiątki wąskich uliczek starówki ma swój niepowtarzalny klimat. Zabytkowe centrum Pragi znajduje się także na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Praga, to stolica o wielu twarzach z budynkami prezentującymi przeróżne style architektoniczne – romantyczna i tętniąca życiem, stara i nowa, ale jest to również miasto kosmopolityczne, przywykłe do obcokrajowców. Czas ją poznać!

Spacer z przewodnikiem:
- Plac Hradczański z otaczającymi kamienicami
- Zamek Praski, Katedra św. Wita, Stare schody zamkowe
- Ogrody Wallensteina, Pomnik Sikających
- Most Karola i pomnik Karola IV
- Rynek Starego Miasta z zabytkowymi kamienicami
- Ratusz Staromiejski z zegarem Orloj
- Ruchoma głowa Franza Kafki, Plac Wacława

Przyjazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja.

Dzień 3
Śniadanie, wykwaterowanie.
ADRSPACH: SKALNE MIASTO Z REJSEM ŁÓDKAMI
Niespełna 30 km od południowej granicy Polski znajduje się niezwykłe miejsce, unikalne w naszej części Europy. To Skalne Miasto Adrspach – kraina kamiennych labiryntów i wąwozów. Pionowe skały o fantastycznych kształtach mają tu wysokość niemal stu metrów. Ścieżka wiodąca między nimi pokonuje potoki i wodospady, a niekiedy zwęża się do zaledwie kilkudziesięciu centymetrów i prowadzi przez pęknięcia w skalnych formacjach, tak wąskie, że aż trudno się przecisnąć. Ten bajeczny kamienny świat został wyrzeźbiony przez wodę i wiatr w ciągu 300 mln lat.

Adrspach nie bez przyczyny zwany jest Skalnym Miastem bowiem wystarczy przekroczyć jego granice, by w pełni zrozumieć sens tego przydomka. Mamy tu wąskie uliczki, małe ryneczki, jeziorka, wodospady, a to wszystko okraszone skalnymi formacjami, które przyjmują fantazyjne kształty. Dziś na turystów czeka ponad 5 kilometrów przygotowanych ścieżek, które wiją się wśród najbardziej znanych form skalnych. Skalne Miasto charakteryzuje się niezwykłym zagęszczeniem skalnych wież, jarów, wąskich przejść, skalnych ścian itp. Siły przyrody nadały skałom z piaskowca najrozmaitsze kształty, które dzięki ludzkiej wyobraźni zyskały romantyczne nazwy, takie jak Kochankowie, Dzban, Starosta i Starościna, Głowa cukru. Będąc w Skalnym Mieście poczujemy się jak w bajce a niezapomniane wrażenia z całą pewnością zostaną w pamięci na zawsze.

TORUŃ: Powrót z wycieczki w godzinach wieczornych.

Każdy uczestnik wycieczki musi posiadać ważny Paszport lub Dowód Osobisty!

Cena: 590 zł + 250 kcz/os.

Cena wycieczki zawiera:
- przejazd autokarem oraz opłaty drogowe
- 2 noclegi, 2 obiadokolacje, 2 śniadania
- realizacja programu i bilety wstępu
- usługi pilockie i przewodnickie
- przejazd metrem w Pradze
- ubezpieczenie NNW i KL

Zgłoszenia na wycieczkę:
- TYLKO telefonicznie 570 104 750


AMICUS TRAVEL