SKALNE MIASTO-PRAGA 3 dni


Dzień 1
ADRSPACH: SKALNE MIASTO Z REJSEM ŁÓDKAMI
Niespełna 30 km od południowej granicy Polski znajduje się niezwykłe miejsce, unikalne w naszej części Europy. To Skalne Miasto Adrspach – kraina kamiennych labiryntów i wąwozów. Pionowe skały o fantastycznych kształtach mają tu wysokość niemal stu metrów. Ścieżka wiodąca między nimi pokonuje potoki i wodospady, a niekiedy zwęża się do zaledwie kilkudziesięciu centymetrów i prowadzi przez pęknięcia w skalnych formacjach, tak wąskie, że aż trudno się przecisnąć. Ten bajeczny kamienny świat został wyrzeźbiony przez wodę i wiatr w ciągu 300 mln lat.

Adrspach nie bez przyczyny zwany jest Skalnym Miastem bowiem wystarczy przekroczyć jego granice, by w pełni zrozumieć sens tego przydomka. Mamy tu wąskie uliczki, małe ryneczki, jeziorka, wodospady, a to wszystko okraszone skalnymi formacjami, które przyjmują fantazyjne kształty. Dziś na turystów czeka ponad 5 kilometrów przygotowanych ścieżek, które wiją się wśród najbardziej znanych form skalnych. Skalne Miasto charakteryzuje się niezwykłym zagęszczeniem skalnych wież, jarów, wąskich przejść, skalnych ścian itp. Siły przyrody nadały skałom z piaskowca najrozmaitsze kształty, które dzięki ludzkiej wyobraźni zyskały romantyczne nazwy, takie jak Kochankowie, Dzban, Starosta i Starościna, Głowa cukru. Będąc w Skalnym Mieście poczujemy się jak w bajce a niezapomniane wrażenia z całą pewnością zostaną w pamięci na zawsze.

Przyjazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja.

Dzień 2
Śniadanie.
PRAGA: HRADCZANY, MALA STRANA
Praga to bez wątpienia jedno z najciekawszych miast w Europie. Zwiedzającym oferuje różnego rodzaju atrakcje, imponuje ciekawą architekturą, a dziesiątki wąskich uliczek starówki ma swój niepowtarzalny klimat. Zabytkowe centrum Pragi znajduje się także na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Praga, to stolica o wielu twarzach z budynkami prezentującymi przeróżne style architektoniczne – romantyczna i tętniąca życiem, stara i nowa, ale jest to również miasto kosmopolityczne, przywykłe do obcokrajowców. Czas ją poznać!

Zwiedzanie z przewodnikiem:
- Pogorzelec, Klasztor na Strachowie
- Loreta, Kościół Matki Bożej Anielskiej
- Plac Hradczański z otaczającymi kamienicami
- Katedra św. Wita, Stare Schody Zamkowe
- Kościół Matki Bożej Zwycięskiej - Jezulatko
- Ogrody Wallensteina, Pomnik Sikających
- Kościół św. Mikołaja
- Most Karola


PRAGA: REJS STATKIEM POŁĄCZONY Z OBIADOKOLACJĄ
Rejs widokowy statkiem po Wełtawie to jeden z najprzyjemniejszych sposobów poznania niezapomnianych uroków Pragi. To wygodny i niezwykle romantyczny sposób zwiedzania miasta, który zagwarantuje orzeźwiający klimat tuż nad powierzchnią rzeki oraz niezastąpione widoki na unikatowe skarby praskiej architektury. W trakcie rejsu zobaczyć można wiele praskich zabytków z Wyszehradem, Zamkiem na Hradczanach i Mostem Karola. Będzie też okazja zobaczyć wiele innych historycznych i współczesnych budynków miasta. W czasie dwugodzinnego rejsu obiadokolacja w formie bufetu szwedzkiego.

Przyjazd na miejsce zakwaterowania.

Dzień 3
Śniadanie, wykwaterowanie.
PRAGA: STARE MIASTO
Stare Miasto jest po Hradczanach najstarszą częścią Pragi. Stanowi żelazny punkt programu w trakcie zwiedzania Pragi. Jest oblegane przez tłumy turystów, przyciąganych tu przez klimat tego miejsca, niewiele zmienionego na przestrzeni wieków. Zobaczymy tu unikalne zabytki od starych romańskich, gotyckich i renesansowych kamienic, przez wspaniałe kościoły i barokowe pałace. Sercem Starego Miasto jest wielki Rynek Staromiejski z ratuszem, otoczony wiankiem różnobarwnych kamieniczek i dwoma kościołami ze współczesnym monumentalnym pomnikiem ku czci Jana Husa. Najważniejszą budowlą na rynku jest Ratusz Staromiejski ze słynnym zegarem Orloj o ruchomych figurach.

Zwiedzanie z przewodnikiem:
- Praska Opera i Muzeum Narodowe
- Plac Wacława, Pałac Lucerna, Ogrody franciszkanów
- Kościół Matki Bożej Śnieżnej, Brama Prochowa
- Dom Pod Czarną Matką Bożą
- Kościół Marii Panny przed Tynem
- Rynek Starego Miasta z zabytkowymi kamienicami
- Ratusz Staromiejski z zegarem Orloj
- Pomnik Jana Husa, Kościół św. Mikołaja
- Dzielnica Żydowska, Most Karola


41 – 45 uczniów: 540 zł + 500 kcz/os. - kwiecień, maj, czerwiec 2020
41 – 45 uczniów: 520 zł + 500 kcz/os. - dla wycieczki realizowanej w marcu 2020
Zgłoszenia: telefonicznie 570 104 750 lub mailowo wycieczki@amicustravel.pl

Cena wycieczki zawiera:
- wyjazd i powrót w Toruniu (wycieczka możliwa także z innych miejscowości)
- wynajem autokaru w tym: opłaty autostradowe, ViaToll, parkingowe
- realizacja programu
- bilety wstępu do miejsc ujętych w programie wycieczki
- świadczenia: 2 noclegi, 2 obiadokolacje, 2 śniadania
- opłaty za usługi pilockie i przewodnickie
- ubezpieczenie NNW 10.000 zł/os. w Polsce
- ubezpieczenie NNW 2.000€/os. KL 10.000€/os. w Czechach
- bezpłatny udział 3-4 nauczycieli

AMICUS TRAVEL