POZNAŃ 1 dzień


POZNAŃ: PALMIARNIA
Palmiarnia znajduje się w zabytkowym Parku Wilsona, którego początki sięgają 1834 roku. Od czasu pierwszego otwarcia kolekcja roślin była wielokrotnie uzupełniana o nowe gatunki, a budynek wielokrotnie przebudowywany, m.in. ze względu na zniszczenia wojenne. Dziś to największa palmiarnia w kraju i jedna z największych w całej Europie.

Na powierzchni 4600 m2 utworzono kilkanaście pawilonów, spośród których do zwiedzania udostępnionych jest 10. Łącznie prezentowanych jest tu około 17.000 roślin z 1100 gatunków. Zobaczymy tu rośliny sawannowe, tropikalne i subtropikalne, charakterystyczne dla basenu Morza Śródziemnego, Ameryki, Afryki czy Australii. Są tu różnego rodzaju palmy, pnącza, kaktusy, storczyki, paprocie, aloesy, sagowce, ananasowate, bananowce, fikusy. Jest też pieprz czarny, wanilia, gaj cytrusowy, 10-metrowy dąb korkowy, wysoki na 18 m daktylowiec czy hura – drzewo o pniu pokrytym kolcami.

W akwarium można podziwiać 170 gatunków ryb oraz 150 gatunków roślin wodnych. W sumie jest tu aż 37 zbiorników. Na terenie palmiarni znajduje się też ciekawie urządzona kawiarnia z ekspozycją rzeźb i minerałów i sklep z pamiątkami.

POZNAŃ: STARE MIASTO
Stare Miasto to jedno z najciekawszych miejsc do odwiedzania w Poznaniu. Piękny renesansowy ratusz, zabytkowe kamieniczki, urokliwe uliczki, wiele muzeów, knajpki, kawiarenki i spacerujący ludzie tworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca. Od wiosny do jesieni tętni życiem do późnych godzin wieczornych. Tu także odbywa się wiele imprez, spektakli i koncertów.

Zwiedzanie z przewodnikiem:
- Renesansowy Ratusz Miejski – o godz. 12-tej można oglądać trykające się koziołki
- domki budnicze z charakterystycznymi podcieniami – dawniej handlowano tam rybami, świecami i solą
- budynek Wagi Miejskiej i miejski pręgierz – miejsce wymierzania kar
- Odwach – dawna siedziba straży miejskiej i policji
- Kościół Farny – imponujące rozmiarem wnętrze w barokowym stylu
- pomnik Jana Nepomucena i Bamberki

POZNAŃ: ROGALOWE MUZEUM POZNANIA
Muzeum poświęcone jest tradycji wypieku rogala, mającej już 150 lat. Zwiedzanie muzeum ma charakter interaktywny.
Muzeum zaznajamia zwiedzających ze specyfiką miasta Poznania i charakterystycznymi dla niego Rogalami Świętomarcińskimi.  Uczestniczymy tu w pokazach produkcji takich rogali posiadających status Chronionego Oznaczenia Geograficznego, co oznacza, że mogą być one produkowane tylko w Wielkopolsce i tylko według ściśle określonej receptury. Zwiedzający usłyszą  legendy o powstawaniu rogali, poznają ich recepturę oraz posmakują świeżo upieczonych smakołyków. W Muzeum znajduje się też galeria starych reklam i ciekawostek na temat historii rogala. Można tu również spróbować swoich sił w gwarze poznańskiej czy obejrzeć animacje na temat Rogalowej Historii Poznania. Muzeum ma na celu promować poznańską kulturę i historię, której najbardziej charakterystycznymi elementami są: Rogale Świętomarcińskie, gwara poznańska i koziołki na wieży Ratusza.

POZNAŃ: PRZEJAZD KOLEJKĄ „MALTANKĄ”
Malownicza trasa wiedzie od stacji początkowej: "Maltanka", usytuowanej w sąsiedztwie Ronda Śródka, przez przystanki: "Ptyś", "Balbinka", do stacji: "Zwierzyniec", znajdującej się w pobliżu wejścia głównego do Ogrodu Zoologicznego. Podróżując ciuchcią można podziwiać urokliwe jezioro, z którego w określonych porach unosi się pióropusz wody największej fontanny w Poznaniu. Z okien wagoników widać również atrakcyjny całoroczny stok narciarski i letni tor saneczkowy, Termy Maltańskie,  Hotel Park, ścieżki rowerowe, ogródki zabaw dla dzieci oraz spacerowe alejki. 


41 – 45 uczniów: 120 zł/os. - kwiecień, maj, czerwiec
41 – 45 uczniów: 110 zł/os. - dla wycieczki realizowanej w marcu
Zgłoszenia: telefonicznie 570 104 750 lub mailowo wycieczki@amicustravel.pl

Cena wycieczki zawiera:
- wyjazd i powrót w Toruniu (wycieczka możliwa także z innych miejscowości)
- wynajem autokaru w tym: opłaty autostradowe, ViaToll, parkingowe
- realizacja programu
- bilety wstępu do miejsc ujętych w programie wycieczki
- opłaty za usługi pilockie i przewodnickie
- ubezpieczenie NNW 10.000 zł/os. wszystkich uczestników
- bezpłatny udział 3-4 nauczycieli


AMICUS TRAVEL