TROPICAL ISLANDS-BERLIN 3 dni


Dzień 1
KRAUSHNICK: TROPICAL ISLANDS
Jest to największy tropikalny park rozrywki i wypoczynku w Europie kryje egzotyczne klimaty i obietnicę niezwykłego wypoczynku."Słonecznie i bez obaw" to stała prognoza pogody na każdy dzień roku w Tropical Islands. Dostęp do atrakcji wyspy jest właściwie nieograniczony. Wyspa oferuje mnóstwo atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Na miłośników wodnych zabaw czekają cztery różne zjeżdżalnie w tym 27-metrowa, na której można rozwinąć prędkość nawet do 70 km/h!

Park podzielony jest na wiele funkcjonalnych stref.Znakomita większość powierzchni parku należy do "Morza Południowego" - basen o powierzchni 4400 m2, długości 140 m i głębokości 1,35 m. Pozostałe części to "Laguna Bali", "Las Tropikalny", "Klub dziecięcy Tropino", oraz strefa saun. W ramach pobytu (ok. 6 godz.): Strefa Morza Południowego, Laguna Bali, Las Tropikalny, zjeżdżalnie i Amazonia – rwąca rzeka ze zjeżdżalniami i plażą na zewnątrz obiektu.

Przyjazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja.

Dzień 2
Śniadanie.
BERLIN: STOLICA ZJEDNOCZONYCH NIEMIEC
Jest stolicą państwa i największym miastem Niemiec, a także siedzibą rządu Republiki Federalnej Niemiec. Mieszka w nim niemalże 3,5 mln osób. Jest trzecim największym miastem Unii Europejskiej. Sam Berlin w historii przechodził zmienne koleje losu. Był stolicą Marchii Brandenburskiej, Królestwa Prus, Związku Północnoniemieckiego, Cesarstwa Niemiec, Republiki Weimarskiej, III Rzeszy, NRD i obecnych Niemiec. Już z tego przeglądu można wywnioskować, jak różne politycznie i historycznie wydarzenia wiążą się z miastem. Było ono siedzibą władców i elektorów, po wojnie zniszczone i podzielone na strefy okupacyjne, a następnie podzielone na Berlin Wschodni i zachodni słynnym Murem Berlińskim. Dziś jest miastem tętniącym życiem i młodością, w którym stale coś się dzieje.

Zwiedzanie z przewodnikiem:
- Checkpoint Charlie, Mur Berliński, Topografia Terroru
- Plac Poczdamski, Pomnik Ofiar Holocaustu
- Reichstag, Dzielnica Rządowa, Białe Krzyże
- Brama Brandenburska, Ulica Unter den Linden
- Bebelplatz, Uniwersytet Humboldta
- Wyspa Muzeów, Katedra Berlińska
- Wieża telewizyjna, Alexanderplatz

BERLIN: ZAKUPY W „PRIMARK”
Oferta sklepów Primark przyprawia o zawrót głowy. Można znaleźć tu nieograniczone ilości ubrań dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci i (co najważniejsze) nie zapłacić za nie majątku. W irlandzkiej sieciówce znajdziemy klasyki na co dzień, które idealnie spełnią roli bazy każdej stylowej garderoby. Jednak Primark każdego sezonu oferuje także swoim klientom najmodniejsze ubrania inspirowane fasonami, wzorami oraz kolorami prosto z wybiegów i pokazów mody.

Przyjazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja.

Dzień 3
Śniadanie, wykwaterowanie.
BERLIN: ZOO
Berliński ogród zoologiczny, to jeden z największych ogrodów zoologicznych w Niemczech, jednakże co jeszcze bardziej czyni go wyjątkowym – jest jednym z największych (jeśli chodzi o liczbę gatunków zwierząt) na świecie. Zoo zostało otwarte w 1844 roku i było pierwszym ogrodem zoologicznym w Niemczech. Obecnie w pomieszczeniach zoo znajduje się blisko 14 tysięcy zwierząt z 1.500 różnych gatunków. Wszystko mieści się na 35 hektarach w historycznych klatkach. Wszystkie zwierzęta są ulokowane w zagrodach, w których stworzono im warunki odpowiadające naturalnym. Berlińskie Zoo jest jednym z najchętniej zwiedzanych ogrodów w Europie. Zobaczymy tu pingwiny, pandy wielkie, słonie, niedźwiedzie polarne, surykatki, hipopotamy, goryle, żyrafy, lwy morskie, nosorożce, mangusty, kangury, zebry, orangutany, lwy, foki i wiele, wiele innych.

BERLIN: AKWARIUM
Akwarium w Berlinie jest jednym z największych publicznych akwariów w Niemczech. Powstało w 1913 roku, jako część kompleksu połączonego z Ogrodem Zoologicznym. Od momentu powstania berlińskie Akwarium jest zaliczane do tych najbardziej różnorodnych w sferze biologicznej na całym świecie. W trzech kondygnacjach budynku znajdziemy ponad 9000 zwierząt z 800 gatunków. Spotkamy tutaj między innymi meduzy, ryby tropikalne, krokodyle, szeroki wachlarz owadów, skorupiaków, węży, jaszczurek, żółwi i wielu, wielu innych. Największe akwarium liczy sobie 12 000 litrów wody! W Akwarium znajdziecie około 250 zbiorników dla ryb, ale i szeroki wybór terrariów dla płazów, gadów itd. Dla wielu odwiedzających muzea wodne, największą atrakcją bywają rekiny.

BERLIN: EUROPA CENTER Z WODNYM ZEGAREM
Pierwsze „nowoczesne” centrum handlowe powstałe po II wojnie w Berlinie Zachodnim. Miało być emanacją rozwijającej się gospodarki, znakiem rozpoznawczym nowego Berlina wraz z budynkiem biurowym z obracającym się logo Mercedesa. We wnętrzu budynku zobaczyć można zegar upływającego czasu sterowany płynącą wodą.

BERLIN: KOŚCIÓŁ PAMIĘCI CESARZA WILHELMA
Jest jednym z najważniejszych pomników w Berlinie. Położony w Berlinie Zachodnim, w dzielnicy zwanej Charlottenburg, kościół został zbudowany w 1895 roku na polecenie cesarza Wilhelma, ale został zniszczony w 1943 roku podczas II wojny światowej. Po wojnie, obywatele Berlina Zachodniego nie chcieli w tym miejscu budowy kolejnego kościoła: chcieli Kościoła Pamięci pozostawionego jako symbol cierpienia, jakiego doświadczyli podczas wojny. Kościół pozostał zniszczony i dzisiaj jest symbolem pokoju i pojednania, nie tylko dla Niemców, ale też dla wielu ludzi na całym świecie.

BERLIN: NIEMIECKIE MUZEUM TECHNIKI
Jest to bardzo rozbudowana atrakcja – w kilku budynkach można zobaczyć jak rozwijała się myśl techniczna w wielu aspektach. Najciekawsze naszym zdaniem ekspozycje to:
KOLEJE: ta wystawa robi olbrzymie wrażenie – ok. 40 oryginalnych, wielkich eksponatów w postaci lokomotyw i wagonów – przekrój historii kolejnictwa od jego początków w XIX wieku po dzień dzisiejszy. Wszystkie eksponaty można dotknąć, do wielu wejść do środka, a nawet zobaczyć jak wyglądają od spodu (stoją na tzw. kanałach). Duże wrażenie robi pociąg, który woził Żydów do obozów koncentracyjnych.
LOTNICTWO: kilkadziesiąt samolotów, historia lotnictwa w pigułce od balonów do nowoczesnych maszyn, prawdziwa gratka nie tylko dla pasjonatów lotnictwa,
ROAD TRAFFIC: ponad 200 samochodów, 250 motocykli i 300 rowerów – naprawdę jest co oglądać!
NAWIGACJA: ponad 1100 eksponatów – są to zarówno modele statków jak i prawdziwe jednostki – od rekonstrukcji starożytnych łodzi po nowoczesne konstrukcje,
BROWAR: to zrekonstruowany prawdziwy browar – przechodząc przez kilka poziomów możemy zobaczyć jak warzy się piwo.

Jest jednym z największych z tego typu muzeów na świecie. Każdy, kto ma duszę odkrywcy znajdzie tu coś interesującego.


41 – 45 uczniów: 480 zł + 30 €/os. - kwiecień, maj, czerwiec
41 – 45 uczniów: 460 zł + 30 €/os. - dla wycieczki realizowanej w marcu
Zgłoszenia: telefonicznie 570 104 750 lub mailowo wycieczki@amicustravel.pl

Cena wycieczki zawiera:
- wyjazd i powrót w Toruniu (wycieczka możliwa także z innych miejscowości)
- wynajem autokaru w tym: opłaty autostradowe, ViaToll, parkingowe
- realizacja programu
- bilety wstępu do miejsc ujętych w programie wycieczki
- świadczenia: 2 noclegi, 2 obiadokolacje, 2 śniadania
- opłaty za usługi pilockie i przewodnickie
- ubezpieczenie NNW 10.000 zł/os. w Polsce
- ubezpieczenie NNW 2.000€/os. KL 10.000€/os. w Niemczech
- bezpłatny udział 3-4 nauczycieli

AMICUS TRAVEL