PIELGRZYMKA 2 DNIOWA: WARSZAWA

Dzień 1
WARSZAWA: ŚWIĄTYNIA OPATRZNOŚCI BOŻEJ
Świątynia z zewnątrz ma kształt sześcianu z kopułą. W przestrzenną formę wpisane jest okrągłe wnętrze świątyni przypominające rzymski Panteon. Konstrukcja jest budowlą o kilku kondygnacjach. Część parterową wypełnia przestrzeń sakralna ze stacjami i kaplicami upamiętniającymi najważniejsze wydarzenia z historii Polski, mającymi wpływ na formowanie się polskiej tradycji religijnej i kulturowej. Pod posadzką, w kościele dolnym, stworzony został tzw. Panteon Wielkich Polaków – miejsce pochówku i upamiętnienia najbardziej zasłużonych polskich patriotów oraz ludzi kultury i nauki.

WARSZAWA: MUZEUM JANA PAWŁA II i PRYMASA WYSZYŃSKIEGO MT 5,14
Ekspozycja główna Muzeum znajduje się w pierścieniu okalającym kopułę Świątyni Opatrzności Bożej na wysokości 26 metrów. Zajmuje około 2000 metrów kwadratowych powierzchni. Wystawa opowiada historię dwóch patronów Muzeum – Jana Pawła II i prymasa Stefana Wyszyńskiego – na tle stulecia, w którym żyli. Jej ramy chronologiczne obejmują okres od 1901 roku (rok urodzin Stefana Wyszyńskiego) do 2005 roku (śmierć Jana Pawła II). Ekspozycja ukazuje wpływ obu bohaterów Muzeum na losy Kościoła i Polski, ich wkład w zachowanie wiary i tożsamości narodowej, kulturowej Polaków oraz obalenie komunizmu.

WARSZAWA: KRÓLEWSKIE ŁAZIENKI
To najładniejszy warszawski zespół parkowo-pałacowy, udostępniony cały rok dla turystów, a przy tym jeden z najpiękniejszych tego typu zespołów w Europie i ulubione miejsce wypoczynku warszawiaków. Na obszarze Łazienek zobaczymy słynny Pałac na Wodzie i teatr, Pałac Myślewicki, Starą Pomarańczarnię, pomnik Fryderyka Chopina i Belweder.

WARSZAWA: BELWEDER
Belweder położony jest w obrębie Parku Łazienkowskiego. Został zbudowany jeszcze w XVII w., lecz dopiero przebudowa na początku XIX stulecia, dokonana przez Jakuba Kubickiego, nadała mu charakter klasycystyczny. Rezydował w nim marszałek Józef Piłsudski, kilka lat temu upamiętniony okazałym pomnikiem autorstwa Jana Konarskiego, usytuowanym w bezpośrednim sąsiedztwie pałacu. Szczęśliwie budynek nie został zniszczony podczas II wojny światowej.

WARSZAWA: POMNIK FRYDERYKA CHOPINA
To najbardziej znany na świecie polski monument. Stoi w pobliżu Pałacu Belwederskiego i Alei Ujazdowskich. Autorem pomnika jest wybitny malarz, rzeźbiarz i muzyk Wacław Szymanowski. Jego projekt wygrał w 1908 r. konkurs na monument, który miał powstać w setną rocznicę urodzin Chopina, przypadającą w 1910 r. Choć car Mikołaj II zgodził się na wystawienie pomnika, stanął on dopiero w 1926 r., kilka lat po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

WARSZAWA: KOŚCIÓŁ ŚW. STANISŁAWA KOSTKI i GRÓB BŁ. KSIĘDZA JERZEGO POPIEŁUSZKI
Kościół należy do najbardziej znanych w Warszawie, gdyż jest kojarzony z bł. księdzem Jerzym Popiełuszką, który pełnił tu funkcję wikariusza.

WARSZAWA: MUZEUM BŁ. KSIĘDZA JERZEGO POPIEŁUSZKI
Muzeum powstało niedługo po jego męczeńskiej śmierci. W salach muzealnych znajduje się kilka tysięcy eksponatów, w tym przedmioty osobiste księdza Jerzego, przedmioty związane z jego męczeńską śmiercią, zdjęcia, prezentacje filmowe i dźwiękowe.

WARSZAWA: POWĄZKI WOJSKOWE
Spacer pośród mogił najbardziej znanej nekropolii warszawskiej:
- kwatery żołnierzy wojska polskiego z I Wojny Światowej
- kwatery żołnierzy wojny bolszewickiej 1919 – 1920
- kwatery żołnierzy Powstania Warszawskiego, Batalion „Zośka” i pomnik Gloria Victis
- grób Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i jego żony
- kwatery żołnierzy II Wojny Światowej
- kwatery na „Łączce”, Mauzoleum Wyklętych – Niezłomnych
- Aleja Zasłużonych i Pomnik Katastrofy Smoleńskiej

Przyjazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja.

Dzień 2
Śniadanie, wykwaterowanie.
WARSZAWA: MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
Ekspozycja jest zlokalizowana na trzech kondygnacjach. Składa się na nią ok. 1000 eksponatów: broń, dokumenty, listy, przedmioty osobiste, 1500 fotografii, ponad 200 informacji biograficznych i historycznych, a także mapy, tablice oraz filmy z 1944. Muzeum ma charakter interaktywny i narracyjny: oddziałuje obrazem, światłem i dźwiękiem. Wiele elementów ekspozycji ukazuje historię powstania poprzez pryzmat przeżyć i losów jego uczestników.

WARSZAWA: ZWIEDZANIE MIASTA
Warszawa - piastująca od ponad czterech stuleci godność stolicy - jest największym miastem w Polsce, centrum wydarzeń gospodarczych, politycznych i kulturalnych. Symbolem miasta jest widniejąca w jej herbie Syrenka. Warszawa to tętniąca życiem metropolia i jednocześnie miasto o niepowtarzalnej historii. Bez względu na cel wizyty, Warszawa pozostawia na każdym niezapomniane wrażenie.

Zwiedzanie z przewodnikiem:
- Krakowskie Przedmieście - reprezentacyjna ulica miasta, ławeczki chopinowskie
- Pomnik Mikołaja Kopernika i Adama Mickiewicza
- Kościół św. Krzyża - serce Chopina i Reymonta
- Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza
- Pałac Prezydencki, Kolumna Zygmunta, Zamek Królewski, Starówka

WARSZAWA: ARCHIKATEDRA ŚW. JANA CHRZCICIELA Z PODZIEMIAMI
To jeden z najstarszych kościołów w Warszawie. Zabytkowa świątynia gościła pod swym dachem wielu ważnych ludzi, m.in. Piotra Skargę czy Zygmunta IV Wazę. W tym również miejscu została zaprzysiężona Konstytucja 3 maja. Odbyły się w niej koronacje dwóch władców Polski i pogrzeby wielu znanych ludzi. Spoczywają tu znani prymasi polscy: August Hlond, Stefan Wyszyński i Józef Glemp. W podziemnych kryptach bazyliki spoczywają m.in. król Stanisław August Poniatowski, prezydent Gabriel Narutowicz, premier Ignacy Jan Paderewski, pisarz Henryk Sienkiewicz i malarz Marcello Bacciarelli.


Cena uzależniona jest od liczby uczestników pielgrzymki.
Zainteresowanych prosimy o kontakt z biurem.


W ramach oferty:
- przejazd autokarem oraz opłaty drogowe
- 1 nocleg, 1 obiadokolacja, 1 śniadanie
- realizacja programu i bilety wstępu
- usługi pilockie i przewodnickie
- ubezpieczenie NNW

Kontakt z biurem:
- telefonicznie 570 104 750
- mailowo wycieczki@amicustravel.pl


AMICUS TRAVEL