PIELGRZYMKA 3 DNIOWA: KAZIMIERZ DOLNY – LUBLIN – SANDOMIERZ

Dzień 1
KAZIMIERZ DOLNY: STARE MIASTO
Kazimierz Dolny to perła polskiego renesansu. Niewiele jest miast w Polsce o tak specyficznym klimacie, urokliwych zakątkach i pięknej starówce pamiętającej odległe czasy. Dzięki temu Kazimierz Dolny stał się słynnym nadwiślańskim kurortem, chętnie odwiedzanym przez turystów.

KAZIMIERZ DOLNY: KOŚCIÓŁ FARNY
Pierwsze wzmianki o kościele pochodzą z roku 1325, a jego fundatorem był najprawdopodobniej sam król Kazimierz Wielki. Na przełomie XIV i XV kościół rozbudowano i dobudowano wieżę. Smukła gotycka bryła szybko stała się wzorem przy budowie nowych obiektów sakralnych. Do dziś efektowna, biała budowla kościoła zdobi kazimierską starówkę i stanowiąc jej charakterystyczny element.

KAZIMIERZ DOLNY: GÓRA TRZECH KRZYŻY
Na wzgórzu w 1708 roku ustawiono trzy wysokie, drewniane krzyże upamiętniające ofiary zarazy cholery, jaka miała miejsce na tych terenach. Ze szczytu rozpościera się piękny widok na Kazimierz Dolny, wstęgę Wisły i okolicę.

Spacer z przewodnikiem:
- Rynek z zabytkowymi kamieniczkami
- Kościół św. Anny i klasztor Reformatorów
- Zamek z basztą, spichlerze i synagogi

Przyjazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja.

Dzień 2
Śniadanie.
LUBLIN: STARE MIASTO
Lubelskie Stare Miasto jest jednym z najlepiej zachowanych zabytkowych zespołów urbanistycznych w Polsce. Choć Stare Miasto w Lublinie nie jest największe, znajduje się w jego obszarze całkiem sporo wartych zobaczenia obiektów. Zachwyca polskich i zagranicznych turystów, którzy coraz tłumniej przybywają do Lublina.

LUBLIN: KAPLICA ŚW. TRÓJCY NA ZAMKU LUBELSKIM
Kaplica składa się z wielobocznego prezbiterium oraz kwadratowej nawy, które zostały sklepione żebrowo. W połowie XV wieku wykonana została bogata polichromia. W latach 1823-26 kaplica stała się kaplicą więzienną, otynkowano ją wówczas wewnątrz i na zewnątrz, niszcząc malowidła. W XX wieku odkryto na nowo malowidła i kaplicę udostępniono do zwiedzania.

LUBLIN: REGIONALNE MUZEUM CEBULARZA
Przedstawiona jest tu geneza powstania tego wspaniałego wypieku, który od setek lat napełnia żołądki i sprawia radość ludności z terenu Lubelszczyzny oraz ich gości. Podczas wizyty w muzeum każdy dowie się czegoś z historii Lublina, pozna przepis na cebularze oraz odkryje właściwości jego składników. W czasie pokazu na chwilę można stać się piekarzem przyczyniającym się do powstania aromatycznych wypieków.

Spacer z przewodnikiem:
- Brama Krakowska, Plac Łokietka, Wieża Trynitarska
- Rynek z kamieniczkami, Trybunał Koronny
- Zamek Lubelski, Bazylika Dominikanów
- Ulica Grodzka z Bramą Grodzką

Przyjazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja.

Dzień 3
Śniadanie, wykwaterowanie.
SANDOMIERZ: STARE MIASTO
Sandomierz to miasto niezwykle malowniczo położone na siedmiu nadwiślańskich wzgórzach, co sprawia że często bywa nazywane małym Rzymem, choć zdecydowanie mocniej przyległ do niego przydomek królewskiego miasta, gdzie bywali w przeszłości polscy królowie i książęta.

SANDOMIERZ: BRAMA OPATOWSKA
To główny zabytek miasta, jedna z niegdyś czterech bram wchodzących w kompleks murów obronnych Sandomierza, wzniesiona przez króla Kazimierza Wielkiego. Jest jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych miasta, bardzo chętnie odwiedzana przez turystów.

SANDOMIERZ: BAZYLIKA KATEDRALNA NARODZENIA NMP
To gotycka świątynia wzniesiona z fundacji Kazimierza Wielkiego w średniowieczu. Wystrój wnętrza jest barokowy i rokokowy, w prezbiterium znajdują się freski bizantyjsko - ruskie z pierwszej połowy piętnastego wieku. W skarbcu katedralnym przechowywane są cenne pamiątki związane z historią.

SANDOMIERZ: MUZEUM OJCA MATEUSZA
Odwiedzający wejdą do kościoła, odwiedzą pokój biskupa, plebanię, posterunek policji i celę. Niecodzienną atrakcją są naturalnych rozmiarów postaci woskowe aktorów. Można zobaczyć przy pracy księdza Mateusza Żmigrodzkiego, gospodynię Natalię Borowik oraz policjantów – Oresta Możejkę i Mieczysława Nocula. A co najważniejsze, można robić zdjęcia do woli i fotografować się z aktorami.

SANDOMIERZ: PODZIEMNA TRASA TURYSTYCZNA
Trasa składa się z 34 połączonych ze sobą pomieszczeń, położonych na głębokości do 12 metrów pod ziemią. Długość trasy liczy 470 metrów. W części sal znajdują się ekspozycje związane z historią Sandomierza, życiem codziennym jego mieszkańców oraz tutejszym rzemiosłem.


Cena uzależniona jest od liczby uczestników pielgrzymki.
Zainteresowanych prosimy o kontakt z biurem.


W ramach oferty:
- przejazd autokarem oraz opłaty drogowe
- 2 noclegi, 2 obiadokolacje, 2 śniadania
- realizacja programu i bilety wstępu
- usługi pilockie i przewodnickie
- ubezpieczenie NNW

Kontakt z biurem:
- telefonicznie 570 104 750
- mailowo wycieczki@amicustravel.pl


AMICUS TRAVEL