TORUŃ A. 2 dni


Dzień 1
TORUŃ: ŻYWE MUZEUM PIERNIKA
Pierwsze piętro w magiczny sposób przenosi gości do średniowiecza, w którym - pod okiem Mistrza Piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej - poznają wszelkie rytuały związane z wypiekiem piernika. Własnoręcznie przygotują ciasto, by później, przy użyciu drewnianych form, wypiec z niego toruńskie specjały. Drugie piętro Muzeum przedstawia manufakturę z początku XX wieku, którą zarządza rodzeństwo Rabiańskich. Goście zobaczą tam m.in. oryginalne niemieckie maszyny służące do wypieku piernika, zabytkowy piec, kolekcję woskowych form, a każdy chętny będzie mógł ozdobić piernik lukrem, biorąc udział w warsztatach dekorowania prowadzonych przez artystkę malarkę.

TORUŃ: DOM LEGEND TORUŃSKICH
Dom Legend Toruńskich to miejsce niezwykłe, połączenie muzeum i teatru. Autorski scenariusz interaktywnego spektaklu pozwoli Wam przenieść się w czasie i zasmakować przygód rozgrywanych w scenerii średniowiecznego Torunia. Staniecie się bohaterami sześciu najsłynniejszych opowieści, które odkryją przed Wami dzieje miasta. Na własnej skórze poczujecie, jak układały się losy królów, rycerzy i złoczyńców. Utalentowani bajarze nie tylko oczarują Was słowem, ale i zaproszą do udziału w kolejnych scenach i wyzwaniach. Niespotykane nigdzie indziej emocje oraz potężna dawka humoru sprawią, że wizyta w Domu Legend na długo zapadnie Wam w pamięć!

TORUŃ: PLANETARIUM - SEANS
Sala Planetarium to miejsce, w którym, dzięki specjalnej aparaturze, wyświetlane są popularne pokazy astronomiczne. Projekcje trwają około 40 minut. Zależnie od tytułu, opowiadają o wielkości i budowie Wszechświata, opisują najbardziej popularne gwiazdozbiory na niebie, przybliżają tajemnice planet i galaktyk. Niezwykłe, przestrzenne obrazy tworzone są przez animacje video wyświetlane z projektorów. Pokrywają one ruchomym obrazem całą kopułę ponad głowami widzów (tzw. system fulldome). Siedząc wygodnie w fotelach oglądamy seanse. Nad naszymi głowami pojawiają się tysiące gwiazd i kosmiczne animacje. Opowieść prowadzi dla nas narrator, a całości dopełnia muzyka.

TORUŃ: STARE MIASTO
Toruń. Miasto magiczne. Czerwona gotycka cegła, zabytki, niebywała panorama Starego Miasta, dwa rynki, Wisła, Mikołaj Kopernik, Zakon Krzyżacki, uniwersytet, kultura, sztuka, międzynarodowe festiwale, pierniki, piękne toruńskie legendy. To tu na Starym Mieście spotkamy spacerujących artystów, naukowców, studentów, zakochane pary trzymające się za ręce oraz niezliczone ilości turystów nadciągających właśnie do Torunia z całego świata. Każdy podziwia architekturę, szuka inspiracji, wypoczywa, wpatruje się w rytm miasta, wsłuchuje w jego dźwięki. To miasto to prawdziwa perełka pełna niezwykłych atrakcji.

Zwiedzanie z przewodnikiem:
- Rynek Staromiejski, Ratusz, Dwór Artusa, Kościół Mariacki, Ulica Szeroka
- Aleja Piernikowa, Pomnik Mikołaja Kopernika i Flisaczka, pręgierz
- Krzywa Wieża, Dom Mikołaja Kopernika, Katedra
- Ruiny Zamku Krzyżackiego, mury obronne z bramami
- Bulwary nad Wisłą

Przyjazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja.

Dzień 2
Śniadanie, wykwaterowanie.
TORUŃ: CENTRUM NOWOCZESNOŚCI MŁYN WIEDZY
Wizytówką instytucji jest Wahadło Foucaulta, umożliwiające obserwację zjawiska obrotu Ziemi wokół własnej osi. Sercem toruńskiego eksponatu jest 35-kilogramowa, chromowana kula wypełniona piaskiem, zawieszona na 33-metrowej linie, biegnącej od dachu po parter placówki przez wszystkie kondygnacje. Dzięki temu wahadło jest widoczne z każdego piętra.
W Centrum można oglądać cztery stałe wystawy:
O OBROTACH: poświęconą idei koła i ruchu obrotowego, także w odniesieniu do dzieła Mikołaja Kopernika.
RZEKA: nawiązująca do przepływającej przez Toruń Wisły, obejmująca model rzeki od źródeł po ujście. Zwiedzający mają do dyspozycji również wystawy czasowe, warsztaty i pokazy naukowe.
IDEE: najbardziej interdyscyplinarna wystawa która łączy nauki humanistyczne i nauki ścisłe oraz elementy sztuki.
TO TAKIE PROSTE: wystawa obejmuje 26 eksponatów wchodzących w skład czterech różnych stref: „Główka pracuje”, „Mechaniczny plac zabaw”, „Techno Świat” oraz „Pomyśl, zrozum, zrób”. Jednym z najważniejszych czynników na tej wystawie jest kreatywność i innowacyjność zwiedzającego, który dzięki odpowiednio dobranym strefom tematycznym oraz eksponatom, sprawiają, że może odkryć w sobie żyłkę naukowca, konstruktora i wynalazcy.

TORUŃ: MANUFAKTURA CUKIERKÓW

Manufaktura powstała z myślą o spełnianiu najsłodszych marzeń klientów. Każdy poczuje się tu beztrosko jak dziecko. Jest to miejsce kolorowe, przyjemne, słodkie i pachnące czyli uczta dla wszystkich zmysłów. Wyroby wykonywane są ręcznie, na oczach klientów, którzy uczestniczą w fascynującej przygodzie, jaką jest produkcja cukierków i lizaków. Do produkcji słodkich wyrobów nie używa się żadnych skomplikowanych maszyn, wykorzystuje się jedynie pracę własnych rąk i wyobraźnię. Manufaktura organizuje pokazy i warsztaty, podczas których można śledzić procesy związane z obróbką termiczną, procesy plastycznego tworzenia i formowania wyrobów cukierniczych. Uczestnicy takich warsztatów mogą degustować nowo wytworzone wyroby.

TORUŃ: REJS STATKIEM PO WIŚLE
Statek pływa po Wiśle na długości całego toruńskiego Średniowiecznego Zespołu Miejskiego. Jest to wspaniałym sposób do podziwiania z jednej strony panoramy starówki, z drugiej niemal dzikiego i zalesionego brzegu Wisły.


41 – 45 uczniów: 220 zł/os. - kwiecień, maj, czerwiec 2020
41 – 45 uczniów: 205 zł/os. - dla wycieczki realizowanej w marcu 2020
Zgłoszenia: telefonicznie 570 104 750 lub mailowo wycieczki@amicustravel.pl


Cena wycieczki zawiera:
- realizacja programu
- bilety wstępu do miejsc ujętych w programie wycieczki
- opłaty za usługi przewodnickie
- bezpłatny udział 3-4 nauczycieli

Cena nie zawiera opłaty za wynajem autokaru!

AMICUS TRAVEL