POZNAŃ
2 dni


Dzień 1
POZNAŃ: PALMIARNIA
Na powierzchni 4600 m2 utworzono kilkanaście pawilonów, spośród których do zwiedzania udostępnionych jest 10. Łącznie prezentowanych jest tu około 17.000 roślin z 1100 gatunków. Zobaczymy tu rośliny sawannowe, tropikalne i subtropikalne, charakterystyczne dla basenu Morza Śródziemnego, Ameryki, Afryki czy Australii. Są tu różnego rodzaju palmy, pnącza, kaktusy, storczyki, paprocie, aloesy, sagowce, ananasowate, bananowce, fikusy. Jest też pieprz czarny, wanilia, gaj cytrusowy, 10-metrowy dąb korkowy, wysoki na 18 m daktylowiec czy hura – drzewo o pniu pokrytym kolcami. W akwarium można podziwiać 170 gatunków ryb oraz 150 gatunków roślin wodnych. W sumie jest tu aż 37 zbiorników. Na terenie palmiarni znajduje się też ciekawie urządzona kawiarnia z ekspozycją rzeźb i minerałów i sklep z pamiątkami.

POZNAŃ: INTERAKTYWNE CENTRUM BEZPIECZEŃSTWA „SKODA”
Centrum Bezpieczeństwa stworzone przez markę ŠKODA, łączy w sobie edukację motoryzacyjną z rozrywką dla wszystkich. Tu każdy pozna tajniki bezpiecznej i ekologicznej jazdy oraz zgłębi sekrety techniki kryjące się pod maskami aut. Wszystko to dzięki takim atrakcjom, jak: symulatory jazdy samochodem, zderzeń oraz dachowania: przekrój poprzeczny samochodu; filmy, quizy oraz zajęcia dla dzieci i młodzieży prowadzone przez animatora; trójwymiarowe motopuzzle; interaktywne instalacje, waga przeciążeniowa, urządzenia do pomiaru czasu reakcji, alkogogle i wiele innych. To pierwsze tak zaawansowane technicznie i przyjazne Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa w Polsce.

POZNAŃ: PRZEJAZD KOLEJKĄ „MALTANKĄ”
Malownicza trasa wiedzie od stacji początkowej: "Maltanka", usytuowanej w sąsiedztwie Ronda Śródka, przez przystanki: "Ptyś", "Balbinka", do stacji: "Zwierzyniec", znajdującej się w pobliżu wejścia głównego do Ogrodu Zoologicznego. Podróżując ciuchcią można podziwiać urokliwe jezioro, z którego w określonych porach unosi się pióropusz wody największej fontanny w Poznaniu. Z okien wagoników widać również atrakcyjny całoroczny stok narciarski i letni tor saneczkowy, Termy Maltańskie,  Hotel Park, ścieżki rowerowe, ogródki zabaw dla dzieci oraz spacerowe alejki. 

POZNAŃ: NOWE ZOO
Spacerując po ZOO, warto zatrzymać się nie tylko przy tygrysach, żyrafach, nosorożcach, czy małpach, lecz poświęcić także nieco uwagi drobniejszym i z pozoru mniej ciekawym zwierzętom, takim jak choćby: jedyne w Europie jelenie baweańskie, mrówkojady, czy tajemnicze małpiatki z Madagaskaru - lemury. Zwierzęta - o ile jest to możliwe - eksponowane są na rozległych wybiegach, na których stworzono im warunki zbliżone do naturalnych. Na szczególną uwagę zasługują ptaki drapieżne reprezentowane przez ponad dwanaście gatunków. Atrakcją Zoo są także zwierzęta rzadko pokazywane w polskich ogrodach zoologicznych takie jak nosorożec biały czy pantera śnieżna, a także Pawilon Zwierząt Nordyckich, Pawilon Owadów z Motylarnią oraz otwarta w 2009 roku Słoniarnia.

Przyjazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja.

Dzień 2
Śniadanie, wykwaterowanie.
POZNAŃ: KATEDRA
To jeden z najstarszych polskich kościołów, a przy tym najstarsza polska katedra. Jest ona jednym z prawdopodobnych miejsc chrztu Mieszka I. Pierwszy kościół wczesnoromański powstał tu już w X wieku, za czasów Mieszka I, a w 968 roku ustanowiono katedrę i patrona Św. Piotra. Było to wówczas pierwsze polskie biskupstwo. Wchodząc do tego potężnego kościoła odczuwa się przeszywający chłód wielu wieków historii. W tych murach spoczywają pierwsi władcy polscy - książę Mieszko I, król Bolesław I Chrobry, król Mieszko II, Kazimierz Odnowiciel, Przemysł I, Bolesław Pobożny i król Przemysł II.

POZNAŃ: STARE MIASTO
Stare Miasto to jedno z najciekawszych miejsc do odwiedzania w Poznaniu. Piękny renesansowy ratusz, zabytkowe kamieniczki, urokliwe uliczki, wiele muzeów, knajpki, kawiarenki i spacerujący ludzie tworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca. Od wiosny do jesieni tętni życiem do późnych godzin wieczornych. Tu także odbywa się wiele imprez, spektakli i koncertów.

Zwiedzanie z przewodnikiem:
- Renesansowy Ratusz Miejski – o godz. 12-tej można oglądać trykające się koziołki
- domki budnicze z charakterystycznymi podcieniami – dawniej handlowano tam rybami, świecami i solą
- budynek Wagi Miejskiej i miejski pręgierz – miejsce wymierzania kar
- Odwach – dawna siedziba straży miejskiej i policji
- Kościół Farny – imponujące rozmiarem wnętrze w barokowym stylu
- pomnik Jana Nepomucena i Bamberki

POZNAŃ: MUZEUM INSTRUMENTÓW MUZYCZNYCH
Muzeum jest jedyną tego typu placówką w Polsce i jedną z nielicznych w Europie. Muzeum mieszczące się w zabytkowych kamieniczkach Starego Rynku powstało w 1945 r. Posiada kolekcję liczącą obecnie około 2 tys. eksponatów pochodzących ze wszystkich zakątków świata. Wystawę stałą stanowi kolekcja instrumentów lutniczych. Perłą kolekcji są instrumenty lutnicze od XVI – XX w. Na szczególną uwagę zasługuje również bogata kolekcja fortepianów oraz zbiór instrumentów drewnianych i blaszanych. Część ekspozycji została poświęcona polskim instrumentom ludowym oraz instrumentarium pochodzącemu z Afryki, Australii i Oceanii, obu Ameryk, Azji, a także Europy.


Można zmodyfikować program wycieczki o atrakcje:
- Muzeum Archeologiczne "Genius Loci"
- Rogalowe Muzeum Poznania - warsztaty
- Termy Maltańskie


Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczniów oraz miejsca wyjazdu.
Zainteresowanych prosimy o kontakt z biurem.


W ramach oferty:
- świadczenia: 1 nocleg, 1 obiadokolacja, 1 śniadanie
- przejazd autokarem oraz opłaty drogowe
- realizacja programu i bilety wstępu
- bezpłatny udział 3/4 nauczycieli
- usługi pilockie i przewodnickie
- ubezpieczenie NNW

Kontakt z biurem:
- telefonicznie 570 104 750
- mailowo wycieczki@amicustravel.pl


AMICUS TRAVEL