LUBLIN-LWÓW
3 dni


Dzień 1
LUBLIN: STARE MIASTO
Lubelskie Stare Miasto jest jednym z najlepiej zachowanych zabytkowych zespołów urbanistycznych w Polsce. Choć Stare Miasto w Lublinie nie jest największe, znajduje się w jego obszarze całkiem sporo wartych zobaczenia obiektów. Zachwyca nie tylko miejscowych, ale przede wszystkim polskich i zagranicznych turystów, którzy coraz tłumniej przybywają do Lublina.

Zwiedzanie z przewodnikiem:
- Brama Krakowska
- Plac Łokietka, Wieża Trynitarska
- Rynek z kamieniczkami, Trybunał Koronny
- Ulica Grodzka z Bramą Grodzką
- Zamek Lubelski, Bazylika Dominikanów

LUBLIN: KAPLICA ŚW. TRÓJCY NA ZAMKU LUBELSKIM
Kaplica składa się z wielobocznego prezbiterium oraz kwadratowej nawy, które zostały sklepione żebrowo. Sklepienie nawy do dziś jest podtrzymywane przez osadzony centralnie filar. W okresie renesansu kaplica zachowała gotycki charakter, jednak dołączono do niej renesansowy portal oraz szczyt zwieńczający fasadę. W połowie XV wieku wykonana została bogata polichromia. W latach 1823-26 kaplica stała się kaplicą więzienną, otynkowano ją wówczas wewnątrz i na zewnątrz, niszcząc malowidła. W XX wieku odkryto na nowo malowidła i kaplicę udostępniono do zwiedzania.

Przyjazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja.

Dzień 2
Śniadanie.
LWÓW: STARE MIASTO
Lwów w ostatnim czasie stał się jednym z najpopularniejszych miast wśród Polaków. Przyciąga do siebie zarówno miłośników sztuki i historii, lubiących odkrywać polskie dziedzictwo i spuściznę narodową, jak również osoby pragnące zabawy i rozrywki w dużo tańszych niż w Polsce lokalach. Ze względu na bliskość od granicy często wybierany jest zarówno na krótkie weekendowe wypady, jak i na dłuższe wycieczki. Stare Miasto od 1998 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to historyczna część Lwowa, której nie sposób ominąć w trakcie pobytu w mieście.

LWÓW: APTEKA POD CZARNYM ORŁEM
Od ponad dwóch i pół wieku działa najstarsza z istniejących we Lwowie aptek, w której funkcjonuje także muzeum. Wewnątrz znajduje się 3 tys. ekspozycji. Mamy możliwość obejrzeć sprzęt farmaceutyczny np. prasy, suszarki, moździerze. Skarbem jest waga ozdobiona rzeźbami założyciela medycyny Eskulapa i Higei. Ciekawą atrakcja jest możliwość kupna "żelaznego wina" - płynu, zawierającego żelazo.

LWÓW: KATEDRA ŁACIŃSKA WNIEBOWZIĘCIA NMP
To jeden z najstarszych i najpiękniejszych kościołów Lwowa. Znajduje się w południowo – wschodniej części Rynku. Świątynię zbudowano na zlecenie Kazimierza Wielkiego w XIV wieku, lecz jej budowa trwała grubo ponad 100 lat (dlatego też reprezentuje dziś szereg stylów architektonicznych). We wnętrzu kościoła zobaczyć możemy Wielki Ołtarz z marmurowymi kolumnami, posągami świętych i obrazem Matki Bożej Łaskawej (w ołtarzu znajduje się kopia XVI – wiecznego obrazu, oryginał przechowywany jest w Skarbcu katedry wawelskiej).

LWÓW: KAPLICA BOIMÓW
Kaplica uważana jest za najwspanialszy zabytek architektury manierystycznej jaki powstał we Lwowie. Wnętrze kaplicy, w tym także kopuła, są bardzo bogato zdobione. Wzniesiono ją jako wolnostojącą kaplicę grobową na przykatedralnym, dziś już nie istniejącym cmentarzu. Fundatorami byli członkowie bogatej patrycjuszowskiej rodziny Boimów, wywodzącej się z Węgier.

Zwiedzanie z przewodnikiem:
- Cerkiew św. Andrzeja
- Arsenał Miejski, Brama Prochowa
- Cerkiew Wołoska, Katedra Dominikańska
- Apteka Pod Czarnym Orłem
- Rynek Starego Miasta z zabytkowymi kamieniczkami
- Katedra Łacińska i Kaplica Boimow
- Pomnik Adama Mickiewicza, Hotel George

Przyjazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja.

Dzień 3
Śniadanie, wykwaterowanie.
LWÓW: OPERA LWOWSKA
Opera lwowska czyli Teatr Wielki to jedna z największych atrakcji Lwowa i najbardziej charakterystyczny budynek w mieście. Budynek Teatru Wielkiego zaprojektował słynny polski architekt Zygmunt Gorgolewski Wnętrza teatru zdobiły popiersia Mickiewicza, Słowackiego, Krasińskiego i Kochanowskiego oraz medaliony z wizerunkami Bogusławskiego, Bohomolca, Fredry, Kamińskiego, Korzeniowskiego, Kraszewskiego, Niemcewicza i Zabłockiego. Elewację zdobił herb Polski autorstwa Edwarda Pietscha. Budynek opery lwowskiej był jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. Wyposażono go w oświetlenie elektryczne, centralne ogrzewanie, nowoczesny system wentylacji, hydrauliczną maszynerię sceny, dużą liczbę wyjść ewakuacyjnych podnoszących bezpieczeństwo widzów w razie pożaru w budynku. Pierwszym przedstawieniem w Teatrze Wielkim we Lwowie była Baśń Nocy Świętojańskiej.

Zwiedzanie z przewodnikiem:
- Prospekt Swobody
- Opera Lwowska
- Katedra Ormiańska i dzielnica ormiańska
- Wzgórze Zamkowe – panorama miasta
- Cmentarz Łyczakowski i Obrońców Lwowa


Można zmodyfikować program wycieczki o atrakcje:
- Lublin: Muzeum Historii Miasta
- Lublin: Trasa Podziemna
- Lublin: Muzeum Cebularza
- Lwów: Opera Lwowska


Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczniów oraz miejsca wyjazdu.
Zainteresowanych prosimy o kontakt z biurem.


W ramach oferty:
- świadczenia: 1 nocleg, 1 obiadokolacja, 1 śniadanie
- przejazd autokarem oraz opłaty drogowe
- realizacja programu i bilety wstępu
- bezpłatny udział 3/4 nauczycieli
- usługi pilockie i przewodnickie
- ubezpieczenie NNW

Kontakt z biurem:
- telefonicznie 570 104 750
- mailowo wycieczki@amicustravel.pl


AMICUS TRAVEL