TROPICAL ISLANDS-BERLIN
2 dni


Dzień 1
KRAUSHNICK: TROPICAL ISLANDS
Jest to największy tropikalny park rozrywki i wypoczynku w Europie kryje egzotyczne klimaty i obietnicę niezwykłego wypoczynku."Słonecznie i bez obaw" to stała prognoza pogody na każdy dzień roku w Tropical Islands. Dostęp do atrakcji wyspy jest właściwie nieograniczony. Wyspa oferuje mnóstwo atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Na miłośników wodnych zabaw czekają cztery różne zjeżdżalnie w tym 27-metrowa, na której można rozwinąć prędkość nawet do 70 km/h!

Park podzielony jest na wiele funkcjonalnych stref.Znakomita większość powierzchni parku należy do "Morza Południowego" - basen o powierzchni 4400 m2, długości 140 m i głębokości 1,35 m. Pozostałe części to "Laguna Bali", "Las Tropikalny", "Klub dziecięcy Tropino", oraz strefa saun. W ramach pobytu (ok. 6 godz.): Strefa Morza Południowego, Laguna Bali, Las Tropikalny, zjeżdżalnie i Amazonia – rwąca rzeka ze zjeżdżalniami i plażą na zewnątrz obiektu.

Przyjazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja.

Dzień 2
Śniadanie, wykwaterowanie.
BERLIN: STOLICA ZJEDNOCZONYCH NIEMIEC
Jest stolicą państwa i największym miastem Niemiec, a także siedzibą rządu Republiki Federalnej Niemiec. Mieszka w nim niemalże 3,5 mln osób. Jest trzecim największym miastem Unii Europejskiej. Sam Berlin w historii przechodził zmienne koleje losu. Był stolicą Marchii Brandenburskiej, Królestwa Prus, Związku Północnoniemieckiego, Cesarstwa Niemiec, Republiki Weimarskiej, III Rzeszy, NRD i obecnych Niemiec. Już z tego przeglądu można wywnioskować, jak różne politycznie i historycznie wydarzenia wiążą się z miastem. Było ono siedzibą władców i elektorów, po wojnie zniszczone i podzielone na strefy okupacyjne, a następnie podzielone na Berlin Wschodni i zachodni słynnym Murem Berlińskim. Dziś jest miastem tętniącym życiem i młodością, w którym stale coś się dzieje.

Zwiedzanie z przewodnikiem:
- Checkpoint Charlie, Mur Berliński, Topografia Terroru
- Plac Poczdamski, Pomnik Ofiar Holocaustu
- Reichstag, Dzielnica Rządowa, Białe Krzyże
- Brama Brandenburska, Ulica Unter den Linden
- Bebelplatz, Uniwersytet Humboldta
- Wyspa Muzeów, Katedra Berlińska
- Wieża telewizyjna, Alexanderplatz

BERLIN: ZAKUPY W „PRIMARK”
Oferta sklepów Primark przyprawia o zawrót głowy. Można znaleźć tu nieograniczone ilości ubrań dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci i (co najważniejsze) nie zapłacić za nie majątku. W irlandzkiej sieciówce znajdziemy klasyki na co dzień, które idealnie spełnią roli bazy każdej stylowej garderoby. Jednak Primark każdego sezonu oferuje także swoim klientom najmodniejsze ubrania inspirowane fasonami, wzorami oraz kolorami prosto z wybiegów i pokazów mody.

BERLIN: NIEMIECKIE MUZEUM TECHNIKI
Jest to bardzo rozbudowana atrakcja – w kilku budynkach można zobaczyć jak rozwijała się myśl techniczna w wielu aspektach. Najciekawsze naszym zdaniem ekspozycje to:
KOLEJE: ta wystawa robi olbrzymie wrażenie – ok. 40 oryginalnych, wielkich eksponatów w postaci lokomotyw i wagonów – przekrój historii kolejnictwa od jego początków w XIX wieku po dzień dzisiejszy. Wszystkie eksponaty można dotknąć, do wielu wejść do środka, a nawet zobaczyć jak wyglądają od spodu (stoją na tzw. kanałach). Duże wrażenie robi pociąg, który woził Żydów do obozów koncentracyjnych.
LOTNICTWO: kilkadziesiąt samolotów, historia lotnictwa w pigułce od balonów do nowoczesnych maszyn, prawdziwa gratka nie tylko dla pasjonatów lotnictwa,
ROAD TRAFFIC: ponad 200 samochodów, 250 motocykli i 300 rowerów – naprawdę jest co oglądać!
NAWIGACJA: ponad 1100 eksponatów – są to zarówno modele statków jak i prawdziwe jednostki – od rekonstrukcji starożytnych łodzi po nowoczesne konstrukcje,
BROWAR: to zrekonstruowany prawdziwy browar – przechodząc przez kilka poziomów możemy zobaczyć jak warzy się piwo.

Jest jednym z największych z tego typu muzeów na świecie. Każdy, kto ma duszę odkrywcy znajdzie tu coś interesującego.


41 – 45 uczniów: 310 zł + 25 €/os.

Można zmodyfikować program wycieczki o atrakcje:
- Berlin: Wieża telewizyjna 10 €/os.
- Berlin: Pałac Charlotenburg z ogrodami 10 €/os.
- Berlin: Stadion Olimpijski 5 €/os.

Zgłoszenia na wycieczkę:
- telefonicznie 570 104 750
- mailowo wycieczki@amicustravel.pl


Cena wycieczki zawiera:
- rozpoczęcie i zakończenie wycieczki w Toruniu
  (wyjazd jest możliwy także z innych miejscowości)
- świadczenia: 1 nocleg, 1 obiadokolacja, 1 śniadanie
- wynajem autokaru oraz wszystkie opłaty drogowe
- opłaty za usługi pilockie i przewodnickie
- realizacja programu i bilety wstępu
- bezpłatny udział 3-4 nauczycieli
- ubezpieczenie NNW i KL


AMICUS TRAVEL