ŁÓDŹ
13 listopada (niedziela)


TORUŃ: Wyjazd godz. 7.30

ŁÓDŹ: ZOO
Na pięknych wybiegach w łódzkim zoo podziwiać można tygrysy amurskie, unikatowego w polskich zoo lwa azjatyckiego, samicę hipopotama karłowatego, rzadkie małpy z czarno-białym futrem - gerezy abisyńskie czy koendu. Ten ostatni to również prawdziwy unikat w skali całego kraju, bowiem w Polsce właśnie tylko w łódzkim Ogrodzie Zoologicznym można zobaczyć to zwierzę. To niewielki ssak pochodzący z Ameryki Południowej, który ma chwytny ogon i ciało pokryte licznymi igłami.

Wyjątkową ciekawostką w łódzkim Zoo są sępy, w których wolierze powstała ścieżka trapera, udostępniana w weekendy, ale codziennie można zajrzeć tym ptakom oko w oko bez żadnych zabezpieczeń, w specjalnie przygotowanym do tego punkcie widokowym. Obok sępów mieszkają wyjątkowo piękne zebry Chapmana. 

Również świat australijskiej fauny ma świetnie przygotowany wybieg, zobaczysz tu m.in. kangura rudego. Pod tym względem zoo w Łodzi jest bardzo atrakcyjne, bowiem turyści mają wiele możliwości obserwowania i podglądania zwierząt mieszkających w Zoo. Przygotowano też pawilony z ptakami, akwariami czy zwierzętami afrykańskimi.

ŁÓDŹ: ORIENTARIUM
To wspaniała inwestycja Ogrodu Zoologicznego, która zadziwia turystów! Jest drugim takim obiektem w Polsce - po wrocławskim Afrykarium - a prezentuje faunę i florę Azji. Orientarium zajmuje połowę całej powierzchni Ogrodu Zoologicznego i łączy ekspozycje, dzięki czemu powstały obszerne wybiegi i woliery, gdzie zwierzęta żyją na dużych przestrzeniach w połączeniu z innymi gatunkami, w urozmaiconym środowisku. Mogą więc zachowywać się swobodnie, niemal jak w naturze, a turyści mogą podglądać te naturalne zachowania. W Orientarium jest ciepło i kolorowo, a w jednej części nawet tropikalnie, z dużą bioróżnorodnością. Dzięki temu można tu było sprowadzić nowe gatunki, jak orangutany czy langury, a nawet rekiny i płaszczki. W ogromnych basenach i tunelach pływają ponad głowami zwiedzających. W Orientarium mają swoje miejsce również gatunki już zamieszkujące łódzkie zoo czyli słonie indyjskie - ponad 40-letni Aleksander z jednym kłem jest doświadczonym przewodnikiem dla słoniowej młodzieży. Ponadto makaki, gibbony czy niedźwiedzie malajskie. Orientarium jest drugim takim obiektem w Polsce - po wrocławskim Afrykarium - i prezentuje faunę i florę Azji.

ŁÓDŹ: MANUFAKTURA
Atrakcja turystyczna dla przyjezdnych, miejsce spotkań dla łodzian, raj dla smakoszy i wielbicieli znanych marek – tętniąca życiem i dobrą energią Manufaktura bardzo szybka stała się wizytówką miasta, rozpoznawalną na równi z ulicą Piotrkowską. Dziś trudno wyobrazić sobie Łódź bez Manufaktury. Bez plaży latem, bez jarmarku i lodowiska zimą, bez koncertów na rynku czy smakowitych wieczorów w tutejszych restauracjach. Manufaktura to: muzea, kino, teatr, ćwierć tysiąca butików i sklepów, place zabaw dla najmłodszych, klub fitness, kilkadziesiąt restauracji i kawiarni. Jednak jej punktem centralnym jest ponad trzyhektarowy Rynek Włókniarek Łódzkich, pełniący funkcję przyjaznej przestrzeni publicznej. To tutaj organizowane są imprezy kulturalne i rozrywkowe, przyciągające zarówno łodzian, jaki i turystów. To tu najdłuższa w Europie fontanna rozświetla mrok kolorami i otula swoim szumem znakomicie zaprojektowane miejsca odpoczynku. Manufaktura to niezmierzona różnorodność propozycji spędzenia wolnego czasu, również za sprawą trzech, zlokalizowanych tu muzeów. Ich oferta skierowana jest do wszystkich, zainteresowanych historią Łodzi i imperium Króla Bawełny, Izraela Poznańskiego, ale też sztukami wizualnymi i awangardową legendą miasta.

TORUŃ: Powrót z wycieczki ok. godz. 20.00

Cennik:
170 zł/os. - dzieci, uczniowie, dorośli
120 zł/os. - dzieci do lat 3
MOŻNA PŁACIĆ BONEM TURYSTYCZNYM

Cena wycieczki zawiera:
- przejazd autokarem oraz opłaty drogowe

- realizacja programu i bilety wstępu
- usługi pilockie i przewodnickie

Zgłoszenia na wycieczkę:
- TYLKO telefonicznie 570-104-750 i 669-067-081


AMICUS TRAVEL