ZAKOPANE Z BIESIADĄ I GÓRALSKA MUZYKĄ
29-31 lipca (poniedziałek-środa)
WYJAZD Z BYDGOSZCZY I TORUNIA

Dzień 1
BYDGOSZCZ: Wyjazd godz. 4.15 - parking przy hali Łuczniczka
TORUŃ: Wyjazd godz. 5.00 - parking przy dworcu Toruń Miasto

ZAKOPANE: WJAZD I ZJAZD KOLEJKĄ NA GUBAŁÓWKĘ
Gubałówka to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Zakopanem. Obok Giewontu i Kasprowego Wierchu jest to najpopularniejszy szczyt górujący nad miastem. Nazwa „Gubałówka” pochodzi od znajdującej się na niej polany Gubałówka, tej zaś od nazwiska Gubała. Turysta, który oszczędza zmęczone nogi, na szczyt może wjechać kolejką linową, która funkcjonuje tu od 1938 roku. Widoki jakie rozciągają się z jej szczytu na Tatry są naprawdę niezapominane. Można zobaczyć praktycznie całą panoramę Tatr polskich i części słowackich.

ZAKOPANE: CMENTARZ NA PĘKSOWYM BRZYZKU
Nazwa cmentarza pochodzi od nazwiska darczyńcy ziemi, na której jest zlokalizowany, Jana Pęksy. W gwarze góralskiej „brzyz” oznacza urwisko nad potokiem. Pęksowy Brzyzek jest miejscem szczególnym w historii Zakopanego. Jest śladem istnienia tych, którzy jak Tytus Chałubiński  kreowali rzeczywistość miasta i tych, którzy tworzyli jego legendę, jak Sabała czy słynny skoczek narciarski i kurier tatrzański Stanisław Marusarz. Jest śladem ostatnim artystów związanych z Tatrami, wrosłych swą twórczością w podhalański folklor oraz pamięcią o znanych przewodnikach tatrzańskich. Prawie każdy, kto zapisał się w dziejach miasta i Tatr znalazł tu swoje miejsce. Na Pęksowym Brzyzku znajduje się około 500 grobów, w tym 250 osób zasłużonych. Prawie wszystkie nagrobki są niepowtarzalnymi dziełami sztuki, wykonanymi w drewnie, metalu  lub kamieniu.

ZAKOPANE: DEPTAK KRUPÓWKI
Ulica Krupówki liczy obecnie około 1100 m długości. Nazwę przejęła od położonej w jej głównej części polany Krupówki, należącej do rodziny Krupowskich lub Krupów. Wąska początkowo ścieżka łączyła zakopiańskie NAWSIE przy ulicy Kościeliskiej z Kuźnicami biegnąc w dolnej części wśród rozproszonych zabudowań, w środkowej przez łąki i bagna a w górnej przez pierwotny las. U progu XX w Krupówki stały się ważnym centrum handlowym, usługowym i administracyjnym. Środkowy odcinek ulicy szybko nabrał charakteru miejskiego, o zwartej murowanej zabudowie. Przyczynił się do tego pożar, który 21 stycznia 1899 roku strawił kilkanaście domów w samym środku Krupówek. Na ich zgliszczach już w następnym roku wyrosły pierwsze murowane kamienice. Dzisiejsze Krupówki to jeden z najbardziej znanych deptaków w Polsce.

Przyjazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja.

Dzień 2
Śniadanie.
ZAKOPANE: KOŚCIÓŁ NA KRZEPTÓWKACH
Powstało by wyrazić podziękowanie za ocalenia życia papieża Jana Pawła II w zamachu z 1981 roku. Papież przybył tutaj w 1997 roku by dokonać konsekracji kościoła i podziękować za liczne modlitwy w jego intencji. Sanktuarium na Krzeptówkach jest licznie odwiedzane przez rzesze wiernych, którzy chcą oddać hołd oraz zobaczyć piękne wnętrza.

CHOCHOŁÓW: TERMY CHOCHOŁOWSKIE
Chochołowskie Termy to kompleks ponad 30 basenów, beczek wypełnionych wodami termalnymi, które mają właściwości lecznicze i terapeutyczne. Jest to miejsce, gdzie każdy bez względu na wiek znajdzie interesujące atrakcje dla siebie. Wody w basenach wydobywane są nawet z głębokości prawie 3600 m., które bogate są w mikroskładniki takie jak: wapń, magnez, siarka, a nawet sód. Chochołowskie Termy są największym kompleksem termalnym na Podhalu. Niebywała przestrzeń pozwala na wypoczynek w komfortowych warunkach, niezależnie od liczby osób w obiekcie. Mnogość atrakcji, duże baseny zewnętrzne, przylegające do nich połacie plaż oraz szum pobliskiej rzeki Dunajec, dodajmy do tego jeszcze atrakcje dla dzieci i rysuje się przed nami perspektywa nie lada zabawy. Pobyt 3 godz.

Przyjazd na miejsce zakwaterowania, obiad.

MURZASIHLE: BIESIADA Z GÓRALSKĄ MUZYKĄ
Udział w Góralskiej Biesiadzie to niepowtarzalna okazja by zbliżyć się do góralskich tradycji poprzez zabawę. Folklor góralski jest jednym z najlepiej zachowanych i kultywowanych w Polsce. Górale wiąż z dumą prezentują swoją tradycję i kulturę, mówią z charakterystyczną gwarą i noszą góralski strój. Kultura góralska zachwyca turystów z Polski i zagranicy, jest niezwykle barwna i rozrywkowa. Kolacja z tańcami przy góralskiej muzyce.

Dzień 3
Śniadanie, wykwaterowanie.

ZAKOPANE: MUZEUM TATRZAŃSKIE
Muzeum jest ważnym ośrodkiem dokumentującym osiągnięcia kultury góralskiej na terenie Podhala. Działalność związana jest z Tatrami, Góralami i całym regionem zakopiańskim. Obecnie w gmachu głównym znajdują się trzy stałe ekspozycje – przyrodnicza, etnograficzna i historyczna. W muzeum zobaczyć można kolekcje sztuki ludowej, strojów regionalnych, flory i fauny Tatr. Obejrzeć można tu również kolekcję zwierząt mieszkających w Tatrach.

ZAKOPANE: JASZCZURÓWKA
Obiekt jest pięknym przykładem architektury drewnianej i zakopiańskiego stylu. Kaplice wybudowano w latach 1904–1907 w stylu zakopiańskim. Jej projekt wykonał Stanisław Witkiewicz. Uważana jest za jeden z najbardziej typowych przykładów stylu zakopiańskiego i najpiękniejszą sakralną budowlą drewnianą pod Tatrami obok Starego Kościółka przy zakopiańskiej ulicy Kościeliskiej. Jej architektura o konstrukcji zrębowej na wysokiej kamiennej podmurówce, ze stromym łamanym dachem zwieńczonym delikatną sygnaturką, wkomponowuje się w głęboką zieleń świerkowego lasu na zboczach Jaszczurówki. Wnętrze kaplicy ozdobione jest witrażami projektu Stanisława Witkiewicza Ojca. Obiekt wznosili góralscy cieśle pod kierunkiem Aureliana Blachy, który był prawdopodobnie projektantem ołtarza głównego.

TORUŃ: Powrót ok. 23.00
BYDGOSZCZ: Powrót ok. 23.30.

Cennik:

1.150 zł/os. - wszyscy uczestnicy

Cena wycieczki zawiera:
- realizacja programu, wszystkie bilety wstępów
- przejazd autokarem, opłaty drogowe i autostradowe
- 2 noclegi w Białym Dunajcu (pokoje 2,3,4 osobowe z łazienkami)
- wyżywienia: 2 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 biesiada góralska
- usługi pilockie na całej trasie przejazdu
- ubezpieczenie

Zgłoszenia na wycieczkę:

- TYLKO telefonicznie lub przez formularz zgłoszeniowy ❗️
1. ☎️ 669 067 081   
2. ☎️ 570 104 750

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY