GDAŃSK Z JARMARKIEM BOŻONARODZENIOWYM
10 grudnia (niedziela) 
WYJAZD Z BYDGOSZCZY I TORUNIA


BYDGOSZCZ: Wyjazd godz. 9.30 - parking przy hali Łuczniczka
TORUŃ: Wyjazd godz. 10.30 - parking przy dworcu Toruń Miasto

GDAŃSK: STARE MIASTO
Zwiedzając Stare Miasto łatwo można poczuć się jak w średniowieczu. Mimo że dużą część miasta stanowią rekonstrukcje z okresu po drugiej wojnie światowej, mieści się tu wciąż tak wiele naprawdę starych budynków, iż uczucie autentyczności pozostaje niezakłócone. W przeważającej liczbie ulice mają taki sam plan jak w średniowieczu, a część z nich nazywa się tak samo od ponad 500 lat.

Zwiedzanie z przewodnikiem:
- Brama Wyżynna – renesansowa brama otwierająca ciąg tzw. Drogi Królewskiej
- Złota Brama - brama miejska, arcydzieło sztuki gdańskiego złotego wieku
- Ratusz Głównego Miasta – siedziba Muzeum Historycznego Miasta Gdańska
- Długi Targ z symbolem miasta Fontanną Neptuna
- Dwór Artusa – miejsce spotkań zamożnego mieszczaństwa
- Brama Zielona – najokazalsza brama wodna Gdańska
- Długie Pobrzeże z Żurawiem – najstarszym zachowanym dźwigiem portowym w Europie

GDAŃSK: BAZYLIKA MARIACKA
Bazylika jest największą w Europie świątynią wybudowaną z cegły. Potężne jej mury i wieże wznoszą się wysoko nad panoramą miasta oraz nad rozległą okolicą. Świątynia budowana była etapami przez 159 lat. Bazylika ma długość 105,5 m, szerokość w transepcie 66 m. Kubatura wynosi 155 000 m. Na 27 wolno-stojących filarach wspiera się wspaniałe sklepienie gwiaździste i kryształowe.

GDAŃSK: JARMARK BOŻONARODZENIOWY
Jarmark Świąteczny w Gdańsku od kilku lat przyciąga tłumy. Nic w tym dziwnego – to prawdopodobnie jeden z najpiękniejszych Jarmarków Bożonarodzeniowych w Polsce! Kolorowe sznury świateł, pyszne jedzenie, wystawy rękodzieła i mnóstwo atrakcji dla najmłodszych! W 2022 roku Jarmark w Gdańsku zajął drugie miejsce w konkursie na najpiękniejszy Jarmark Bożonarodzeniowy w Europie! Przepiękne scenografia, atrakcje, iluminacje świetlne, zapach korzennego grzanego wina, kramy z rzemiosłem artystycznym, dekoracjami i smakołykami świątecznymi – to wszystko tworzy jedyną w swoim rodzaju, wyjątkową atmosferę świąt. 

Na czas Jarmarku uliczki historycznego centrum Gdańska zamieniły się w świąteczne miasteczko. Klimatyczne dekoracje, stoiska z nietuzinkowymi produktami i bogaty program artystyczny, sprawią, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku to miejsce, w którym naprawdę mocno poczujemy świąteczny klimat! To wydarzenie stworzone dla wszystkich miłośników świątecznej atmosfery, zarówno dla mieszkańców Trójmiasta i okolic, jak i turystów z Polski i zagranicy.

Na jarmarku gości 155 stoisk oferujących niepowtarzalne upominki, dekoracje i smakołyki. To doskonałe miejsce, w którym można będzie znaleźć unikatowe pomysły na prezent. Miłośnicy ludowego rękodzieła znajdą drewniane dziadki do orzechów, wyroby z lnu i wełny, ręcznie dmuchane bombki, lampki, malowane anioły, biżuteria, świece naturalne i drewniane zabawki. Nie zabraknie też dekoracji z suszonych owoców, stroików, świątecznych ozdób i ceramiki artystycznej. 

Na smakoszy odwiedzających jarmark poza klasycznymi, świątecznymi przysmakami czekają potrawy kuchni z całego świata. W tym roku oferta jest szczególnie bogata, bo aż z 20 krajów, w tym kuchni japońskiej, tajskiej i krymsko-tatarskiej. Będzie można próbować dań rodem z Litwy, Niemiec, Węgier, Hiszpanii, Belgii, Grecji, Ukrainy, Włoch, Turcji i Polski. Poszukiwacze zimowych smaków mogą kosztować currywursty, churrosy, langosze, kurtosze, świąteczne pierogi i aromatyczne grzańce.

TORUŃ: Powrót z wycieczki ok. godz. 22.30
BYDGOSZCZ: Powrót z wycieczki ok. godz. 23.00

Cennik:
200 zł/os. - wszyscy uczestnicy

Cena wycieczki zawiera:
- przejazd autokarem oraz opłaty drogowe
- realizacja programu - udział w Jarmarku
- usługi pilockie i przewodnickie po Starówce
- ubezpieczenie

Zgłoszenia na wycieczkę:
- TYLKO telefonicznie ❗️
1. ☎️
669 067 081   
2. ☎️ 570 104 750