KAZIMIERZ DOLNY-SANDOMIERZ
10-11 sierpnia (sobota/niedziela) - 7 wolnych miejsc
WYJAZD Z BYDGOSZCZY I TORUNIA


Dzień 1
BYDGOSZCZ: Wyjazd godz. 4.30 - parking przy Hali Łuczniczka
TORUŃ: Wyjazd godz. 05.20 - parking przy dworcu Toruń Miasto

KAZIMIERZ DOLNY: STARE MIASTO
Kazimierz Dolny to perła polskiego renesansu. Niewiele jest miast w Polsce o tak specyficznym klimacie, urokliwych zakątkach i pięknej starówce pamiętającej odległe czasy. Dzięki temu Kazimierz Dolny stał się słynnym nadwiślańskim kurortem, chętnie odwiedzanym przez turystów.

KAZIMIERZ DOLNY: KOŚCIÓŁ FARNY
Pierwsze wzmianki o kościele pochodzą z roku 1325, a jego fundatorem był najprawdopodobniej sam król Kazimierz Wielki. Na przełomie XIV i XV kościół rozbudowano i dobudowano wieżę. Smukła gotycka bryła szybko stała się wzorem przy budowie nowych obiektów sakralnych. Do dziś efektowna, biała budowla kościoła zdobi kazimierską starówkę i stanowiąc jej charakterystyczny element.

KAZIMIERZ DOLNY: GÓRA TRZECH KRZYŻY
Na wzgórzu w 1708 roku ustawiono trzy wysokie, drewniane krzyże upamiętniające ofiary zarazy cholery, jaka miała miejsce na tych terenach. Ze szczytu rozpościera się piękny widok na Kazimierz Dolny, wstęgę Wisły i okolicę.

Spacer z przewodnikiem:
- Rynek z zabytkowymi kamieniczkami
- Kościół św. Anny i klasztor Reformatorów
- Zamek z basztą, spichlerze i synagogi

Przyjazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja.

Dzień 2
Śniadanie.
SANDOMIERZ: STARE MIASTO
Sandomierz to miasto niezwykle malowniczo położone na siedmiu nadwiślańskich wzgórzach, co sprawia że często bywa nazywane małym Rzymem, choć zdecydowanie mocniej przyległ do niego przydomek królewskiego miasta, gdzie bywali w przeszłości polscy królowie i książęta.

SANDOMIERZ: BAZYLIKA KATEDRALNA NARODZENIA NMP
To gotycka świątynia wzniesiona z fundacji Kazimierza Wielkiego w średniowieczu. Wystrój wnętrza jest barokowy i rokokowy, w prezbiterium znajdują się freski bizantyjsko - ruskie z pierwszej połowy piętnastego wieku. W skarbcu katedralnym przechowywane są cenne pamiątki związane z historią.

SANDOMIERZ: MUZEUM OJCA MATEUSZA
Odwiedzający wejdą do kościoła, odwiedzą pokój biskupa, plebanię, posterunek policji i celę. Niecodzienną atrakcją są naturalnych rozmiarów postaci woskowe aktorów. Można zobaczyć przy pracy księdza Mateusza Żmigrodzkiego, gospodynię Natalię Borowik oraz policjantów – Oresta Możejkę i Mieczysława Nocula. A co najważniejsze, można robić zdjęcia do woli i fotografować się z aktorami.

SANDOMIERZ: DOM JANA DŁUGOSZA
Zbudowany w 1476 r. z fundacji słynnego historyka – jeden z najlepiej zachowanych gotyckich domów mieszkalnych. Wewnątrz mieści bogate zbiory Muzeum Diecezjalnego. Muzeum posiada bardzo cenne zbiory z zakresu malarstwa, rzeźby sakralnej, tkaniny, drobnej plastyki oraz elementów wystroju architektonicznego, jak również sztuki zdobniczej, ceramiki, kolekcji mebli, numizmatyki i archeologii.

TORUŃ: Powrót ok. godz. 23.00
BYDGOSZCZ: Powrót ok. godz. 23.30

Cennik:
750 zł/os. - wszyscy uczestnicy

Cena wycieczki zawiera:
- przejazd autokarem oraz opłaty autostradowe
- realizacja programu i bilety wstępu
- nocleg w hotelu*** w centrum Sandomierza
- posiłki HB: obiadokolacja i śniadanie
- usługi pilockie na całej trasie
- przewodnickie po Kazimierzu i Sandomierzu
- ubezpieczenie

Zgłoszenia na wycieczkę:

- TYLKO telefonicznie lub przez formularz zgłoszeniowy ❗️
1. ☎️ 669 067 081   
2. ☎️ 570 104 750

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY