OŚWIĘCIM-WADOWICE
13 października (niedziela)
WYJAZD Z BYDGOSZCZY I TORUNIA


BYDGOSZCZ: Wyjazd godz. 4.30 - parking przy hali Łuczniczka
TORUŃ: Wyjazd godz. 5.15 - parking przy dworcu Toruń Miasto

OŚWIĘCIM: NIEMIECKI OBÓZ ZAGŁADY AUSCHWITZ
Na teren obozu Auschwitz w Oświęcimiu prowadzi słynna brama z napisem głoszącym "Arbeit macht frei" - praca czyni wolnym. Dalej stoją szeregi ponurych budynków, w których zorganizowano wystawy związane z działalnością tutejszych obozów zagłady. Największe wrażenie i poczucie przygnębienia wywołują wystawy w budynkach o nr 4-7, gdzie prócz tragicznych zdjęć zobaczyć można ogromne ilości zebranych okularów, butów czy walizek więźniów. W budynku nr 11 mieściła się cela głodowa, w której zginął, ratując innego więźnia, Św. Maksymilian Kolbe. Obóz Auschwitz jest dla świata symbolem terroru i ludobójstwa. Zwiedzanie Obozu z przewodnikiem.

WADOWICE: MIASTO RODZINNE KAROLA WOJTYŁY
Książę oświęcimski Jan I Scholastyk wydał w Bytomiu 27 lutego 1327 roku akt zhołdowania swego księstwa królowi czeskiemu Janowi Luksemburskiemu. Wśród wymienionych na pergaminowym dokumencie miast obok Zatora, Żywca i Kęt, znalazło się także miasto „Wadowicz”. Jest to pierwsza historycznie potwierdzona wzmianka o Wadowicach, które już wówczas posiadały prawa miejskie. W tym czasie erygowano również wadowicką parafię p.w. Wszystkich Świętych. Dom, w którym 18 maja 1920 roku urodził się Karol Wojtyła i spędził w nim dzieciństwo oraz młodość znajduje się nieopodal kościoła. W latach 1919 - 1938 rodzina Wojtyłów zajmowała na piętrze dwa pokoje z kuchnią. W 1984 r. powstała tu wystawa papieska udostępniona do zwiedzania. Pobyt w miasteczku i okazja do spróbowania "papieskich kremówek".

WADOWICE: BAZYLIKA OFIAROWANIA NMP
Kiedy 16 października 1978 roku na Stolicę Piotrową wybrany został pochodzący z Wadowic Karol Wojtyła – papież Jan Paweł II, wadowicka świątynia stała się znana na całym świecie. Licznie odwiedzana przez pielgrzymów z wielu krajów jest ośrodkiem kultu religijnego o coraz większym znaczeniu. Od strony południowo-zachodniej powstała kaplica papieska, w której złożone są relikwie św. Jana Pawła II. Wystrój kaplicy stanowią elementy papieskiego ołtarza wzniesionego przed Bazyliką z okazji spotkania Benedykta XVI z wiernymi w Wadowicach 27 maja 2006 roku, podczas papieskiej pielgrzymki śladami Wielkiego Poprzednika. Kaplicy symbolicznie strzegą postacie strażników w barwnych mundurach Gwardii Szwajcarskiej.

TORUŃ: Powrót z wycieczki ok. godz. 23.00
BYDGOSZCZ: Powrót z wycieczki ok. godz. 23.30

Cennik:
330 zł/os. - wszyscy uczestnicy

Cena wycieczki zawiera:
- realizacja programu i bilety wstępów
- przejazd autokarem, opłaty drogowe i autostradowe
- usługi pilockie na całej trasie przejazdu
- usługi przewodnickie w Oświęcimiu

Zgłoszenia na wycieczkę:

- TYLKO telefonicznie lub przez formularz zgłoszeniowy ❗️
1. ☎️ 669 067 081   
2. ☎️ 570 104 750

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY