PIENINY ZE SPŁYWEM DUNAJCEM
22
-24 czerwca (sobota/poniedziałek) - BRAK WOLNYCH MIEJSC
WYJAZD Z BYDGOSZCZY I TORUNIA


Dzień 1
BYDGOSZCZ: 
Wyjazd godz. 4.10 - parking przy Hali Łuczniczka
TORUŃ: Wyjazd godz. 5.00 - parking przy dworcu Toruń Miasto

JAWORKI: WĄWÓZ HOMOLE
Wąwóz Homole to jedna z najcenniejszych atrakcji przyrodniczych w Pieninach, obowiązkowe miejsce do zwiedzenia dla każdej osoby, która przybywa do Szczawnicy i jej okolic. Warto poświęcić swój czas, aby nacieszyć się niesamowitym widokiem wąwozu - stromymi, wysokimi skałami stojącymi po obu stronach potoku Kamionka. Cały Wąwóz jest rezerwatem, co oznacza, że przemierzać go można tylko po wyznaczonych szlakach pieszych. Aby droga ta była wygodna do przejścia i bezpieczna, w wielu miejscach zamontowano dodatkowe schodki i mostki, umożliwiające sprawne przejście. Wyjście z szlaku przez Homole kończy Dolina Dubantowska, będąca jednocześnie miejscem odpoczynku dla zwiedzających.

SZCZAWNICA: WYCIĄG KRZESEŁKOWY NA PALENICĘ
Palenica, pokryta lasami i niewielkimi polanami, zaś w dolnej części stoków użytkami rolnymi, wznosi się na 672 m n.p.m., a zarazem 250 m ponad doliną Jaszowca. Kolej krzesełkowa na Palenicę ma długość 900 m, co sprawia że jest drugą (po kolejce na Czantorię) pod względem długości w Ustroniu. Na szczycie znajduje się karczma, serwująca regionalne potrawy. Podziwiać stąd można panoramy na niedaleką Równicę, a także - leżący po drugiej stronie doliny Wisły - masyw Czantorii.

SZCZAWNICA: POBYT W UZDROWISKU
Szczawnica leży u stóp góry Bryjarki, w bezpośrednim sąsiedztwie Pienińskiego Parku Narodowego, w malowniczej dolinie Dunajca. O charakterze leczniczym Szczawnicy decyduje łagodny i ciepły klimat oraz źródła leczniczych wód mineralnychUzdrowisko posiada 12 źródeł wód mineralnych. Wody te to szczawy wodorowęglanowe, sodowe, jodkowe, bromkowe bogate w sole mineralne i liczne mikroelementy.

Przyjazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja.

Dzień 2
Śniadanie.
KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM: WEJŚCIE NA TRZY KORONY (dla chętnych)
Pieniny to przepiękne, osobliwe pasmo górskie, leżące na północny wschód od Tatr. Trzy Korony to jedno z najpiękniejszych miejsc w całych Pieninach. Z platformy widokowej na Okrąglicy rozciąga się wspaniały widok na Przełom Dunajca i obszar Pienińskiego Parku Narodowego. Zobaczymy stąd przepiękną panoramę Tatr, Beskidu Sądeckiego, Gorców, Beskidu Żywieckiego i Magury Spiskiej a przy dobrej pogodzie widać nawet odległą Babią Górę.

SROMOWCE: SPŁYW DUNAJCEM DO SZCZAWNICY
Spływ Dunajcem - na flisackiej tratwie to niezwykłe spotkanie z dziką, niezmienioną od tysiącleci przyrodą - jedna z największych atrakcji turystycznych Europy. Jednocześnie to najlepszy sposób na zwiedzanie Pienińskiego Parku Narodowego. Dunajec wyżłobił w wapiennych skałach wąwóz zwany Przełomem Dunajca. Tradycja spływu na drewnianej tratwie zbudowanej z połączonych ze sobą wąskich łódek sięga pierwszej połowy XIX wieku. W trakcie spływu flisacy opowiadają o Pieninach przytaczając legendy o Janosiku oraz pokazując najciekawsze miejsca na trasie. Sezon trwa od kwietnia do października. Trasa rozpoczyna się w przystani Sromowce – Kąty lub w Sromowcach Niżnych a kończy w Szczawnicy Niżnej lub w Krościenku. Spływ trwa od 2 do 3 godzin.

Przyjazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja.

Dzień 3
Śniadanie, wykwaterowanie.
NIEDZICA: ZAMEK I WOZOWNIA
To jeden z najbardziej magicznych i ciekawych zamków w Polsce, z którym związanych jest wiele legend. Najsłynniejsza to ta o bardzo zakochanej, ale kłótliwej parze Bogusławie i Brunchildzie. W czasie jednej z kłótni Bogusław pchnął swą żonę tak nieszczęśliwie, że wypadła z okna wieży zamkowej wprost do głębokiej na 90 metrów studni. Zrozpaczony Bogusław chodził od tego czasu nad brzeg studni i wołał „przebacz mi Brunchildo”. Zamek był miejscem realizacji zdjęć m.in. do seriali telewizyjnych Janosik oraz Wakacje z duchami.

NIEDZICA: ZALEW CZORSZTYŃSKI I ZAPORA WODNA
W bezpośrednim sąsiedztwie Niedzicy znajduje sie zapora ziemna dzięki której powstał sztuczny zbiornik wodny na Dunajcu - Zalew Czorsztyński. Zapora, której budowa zakończyła się w 1997 roku, miała ogromny wpływ na zmianę krajobrazu Dunajca oraz na charakter otaczających ją terenów. Postawienie tamy u stóp Zamku Niedzickiego, spowodowało iż burzliwy Dunajec,został tu zatrzymany a malownicza część doliny zmieniła się w sztuczne Jezioro Czorsztyńskie. Z czasem sama tama stała się miejscem popularnym wśród turystów i uchodzącym za obowiązkowy punkt wycieczki w Pieniny. Największą popularnością wśród odwiedzających okolice zbiornika cieszy się jego zapora główna, której wysokość wynosi 56 metrów.

NIEDZICA: REJS STATKIEM PO JEZIORZE CZORSZTYŃSKIM
Malownicze usytuowanie zalewu sprawiło, że obiekt szybko stał się jedną z największych atrakcji turystycznych regionu. Jest to miejscem, do którego podróżują amatorzy żeglowania, wędkowania, nurkowania, a także wszyscy Ci, którzy chcą przynajmniej na chwilę zamienić górskie szlaki na ciepły piasek plaży, ożywczą kąpiel lub rejs statkiem. Statki zabierają chętnych w rejsy krajobrazowe po zalewie, podczas których można podziwiać z poziomu tafli wody fortyfikacje w Niedzicy i Czorsztynie, przyjrzeć się zaporze, obejrzeć dawne zabudowania góralskie w skansenie na półwyspie Stylchen czy formacje skalne zwane Zielonymi Żabkami.

TORUŃ: Powrót z wycieczki ok. 23.00.
BYDGOSZCZ: Powrót z wycieczki ok. 23.30.

Cennik:
1.250 zł/os. - wszyscy uczestnicy

Cena wycieczki zawiera:
- realizacja programu i wszystkie bilety wstępów
- przejazd autokarem, opłaty drogowe i autostradowe
- nocleg: pokoje 2-4 osobowe z łazienkami
- wyżywienia HB: 2 śniadania i 2 obiadokolacje
- usługi pilockie na całej trasie przejazdu
- usługi przewodnickie w Pienińskim Parku Narodowym
- ubezpieczenie

Zgłoszenia na wycieczkę:

- TYLKO telefonicznie lub przez formularz zgłoszeniowy ❗️
1. ☎️ 669 067 081   
2. ☎️ 570 104 750

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY