POZNAŃ - BORYSEW ZOO SAFARI
29 września (niedziela)
WYJAZD Z TORUNIA I BYDGOSZCZY


TORUŃ: Wyjazd godz. 6.30 - parking przy dworcu Toruń Miasto
BYDGOSZCZ: Wyjazd 7.15 - parking przy hali Łuczniczka

POZNAŃ: STARE MIASTO
Stare Miasto to jedno z najciekawszych miejsc do odwiedzania w Poznaniu. Piękny renesansowy ratusz, zabytkowe kamieniczki, urokliwe uliczki, wiele muzeów, knajpki, kawiarenki i spacerujący ludzie tworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca. Od wiosny do jesieni tętni życiem do późnych godzin wieczornych. Tu także odbywa się wiele imprez, spektakli i koncertów.

Zwiedzanie z przewodnikiem:
- Renesansowy Ratusz Miejski – o godz. 12-tej można oglądać trykające się koziołki
- domki budnicze z charakterystycznymi podcieniami – dawniej handlowano tam rybami, świecami i solą
- budynek Wagi Miejskiej i miejski pręgierz – miejsce wymierzania kar
- Odwach – dawna siedziba straży miejskiej i policji
- Kościół Farny – imponujące rozmiarem wnętrze w barokowym stylu
- pomnik Jana Nepomucena i Bamberki

POZNAŃ: KATEDRA
To jeden z najstarszych polskich kościołów, a przy tym najstarsza polska katedra. Jest ona jednym z prawdopodobnych miejsc chrztu Mieszka I. Pierwszy kościół wczesnoromański powstał tu już w X wieku, za czasów Mieszka I, a w 968 roku ustanowiono katedrę i patrona Św. Piotra. Było to wówczas pierwsze polskie biskupstwo. Wchodząc do tego potężnego kościoła odczuwa się przeszywający chłód wielu wieków historii. W tych murach spoczywają pierwsi władcy polscy - książę Mieszko I, król Bolesław I Chrobry, król Mieszko II, Kazimierz Odnowiciel, Przemysł I, Bolesław Pobożny i król Przemysł II.

BORYSEW: ZOO SAFARI
Jeśli jesteście fanami zwierząt oraz wypoczynku na świeżym powietrzu, z pewnością powinniście zajrzeć do tego miejsca. ZOO Safari Borysew to wspaniałe miejsce, zlokalizowane w Polsce centralnej. Można tutaj, z bliska przyjrzeć się zwierzętom, które na co dzień widzimy wyłącznie na ekranie telewizora. Zobaczymy tu: Białe Tygrysy bengalskie, Białe Lwy, Pumę, Białe Wilki, Serwale, ale także Lemury, Bawoły indyjskie, jedyne w Polsce Bawoły afrykańskie i Tapira. Ale to tylko początek, z wielu gatunków zwierząt. Osobną atrakcję stanowi także niezwykły świat wodny, gdzie spotkamy Fokę Dawida, który od początku swojego pobytu w ZOO jest zdecydowanym ulubieńcem publiczności.

Jest to Zoo inne niż wszystkie. Zaaranżowane zostało na powierzchni 22 hektarów. Wszystkie zwierzęta mają potężne wybiegi dostosowane do swoich potrzeb. Obecnie można obejrzeć w nim ponad 300 zwierząt z pośród 70 gatunków z 5 kontynentów. Nie sposób wymienić wszystkich - trzeba to zobaczyć samemu. Przemyślny system zabezpieczeń powoduje prawie bezpośredni kontakt ze zwierzętami. Można się zmierzyć oko w oko z lwami od których dzielą nas tylko panoramiczne okna - wrażenie niesamowite!

Jak twierdzą osoby, które tu były - to jedno z najwspanialszych miejsc w Polsce gdzie można z tak bliska obserwować dzikie zwierzęta. Szczególną atrakcją są białe lwy i białe tygrysy bengalskie. Znajdują się tu liczne zwierzęta ze wszystkich kontynentów a o wyznaczonych godzinach można uczestniczyć w pokazach ich karmienia. Na terenie parku znajduje się także Zwierzyniec - Mini ZOO gdzie łagodne króliki, kózki miniaturki, owieczki kameruńskie, alpaki, świnki wietnamskie i osiołki można głaskać, dotykać i karmić.

TORUŃ: Powrót z wycieczki ok. godz. 21.00
BYDGOSZCZ: Powrót ok. 21.30


Cennik:
300 zł/os. - wszyscy uczestnicy

Cena wycieczki zawiera:
- przejazd autokarem oraz opłaty drogowe
- realizacja programu i bilety wstępu
- usługi pilockie i przewodnickie
- ubezpieczenie NNW

Zgłoszenia na wycieczkę:

- TYLKO telefonicznie lub przez formularz zgłoszeniowy ❗️
1. ☎️ 669 067 081   
2. ☎️ 570 104 750

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY