SAKSONIA: GÖRLITZ-DREZNO-SAKSONIA SZWAJCARSKA
26-28 lipca (piątek-niedziela) - BRAK WOLNYCH MIEJSC
WYJAZD Z TORUNIA I BYDGOSZCZY

Dzień 1
TORUŃ: Wyjazd godz. 5.30 - parking przy dworcu Toruń Miasto
BYDGOSZCZ: Wyjazd godz. 6.15 - parking przy hali Łuczniczka

GÖRLITZ: NAJPIĘKNIEJSZE MIASTO NIEMIEC
Dla wielu Görlitz jest nie tylko najpiękniejszym miastem w Niemczech, ale zwartym zabytkiem architektury o europejskim formacie. Miasto oferuje gościom bogatą historię i wspaniałą teraźniejszość. Bogactwo przeszłości widoczne jest w pejzażu miejskim po dziś dzień. Miasto posiada pamiątki z prawie każdej epoki architektury i urbanistyki. Podczas II wojny światowej miastu udało się uniknąć zniszczeń. W NRD zabytkowe budynki pozostawiono jednak samym sobie i z biegiem czasu niszczały aż do 1989 roku. Zjednoczenie Niemiec okazało się błogosławieństwem w szczególności dla Starego Miasta, które w całości odrestaurowano. Mając imponującą liczbę 4000 świeżo odrestaurowanych zabytków architektonicznych z okresu gotyku, renesansu, baroku i epoki wilhelmińskiej miasto jest dziś piękniejsze i bardziej szykowne niż kiedykolwiek.

Zwiedzanie z przewodnikiem:
- Kamienice nad Nysa
- Fara św. Piotra i Pawła
- Rynek Dolny, Ratusz, Waga Miejska
- Rynek Górny, Gruba Wieża
- Kościół św. Trójcy, Secesyjny Dom Towarowy
- Plac Maryjny z kościołem NMP

Przyjazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja.

Dzień 2
Śniadanie, wyjazd do Drezna.
DREZNO: PERŁA BAROKU
Drezno nazywane jest perłą baroku i Florencją Północy, w pełni zasłużenie. Nie zmieniły tego kręte losy historii i zniszczenia wojenne – z nich Drezno wyszło z podniesioną dumnie głową. Odbudowywało się latami i nadal się odbudowuje, bowiem spuścizna historyczno-kulturowa jest ważniejsza niż czas i potencjalne zyski z komercyjnych inwestycji. Częścią tej spuścizny jest także nasza wspólna polsko-saksońska historia. Dziś to jedno z najpiękniejszych niemieckich miast.

Zwiedzanie z przewodnikiem:
- Tarasy Brühla czyli bulwary nad Łabą
- Stare Miasto z zabytkowymi kamienicami
- Kościół Mariacki i Katedra św. Trójcy
- Opera Drezdeńska i Zamek 
- Czas wolny do własnej dyspozycji

DREZNO: PAŁAC ZWINGER
Drezdeński Zwinger w samym sercu saksońskiego miasta stołecznego jest jednym z najbardziej znanych budowli barokowych Niemiec i obok kościoła Frauenkirche najsłynniejszym zabytkiem architektonicznym Drezna. Jego wnętrza skrywają w sobie światowej sławy muzea i tworzą kulisy dla licznych przedstawień muzycznych i teatralnych. Zwinger to miejsce skarbów rangi światowej! August Mocny kazał swojemu architektowi Matthäusowi Danielowi Pöppelmannowi oraz rzeźbiarzowi Balthasarowi Permoserowi wznieść to barokowe arcydzieło na początku XVIII wieku. Spektakularna budowla z piaskowca kryje w swoich słynnych zbiorach prawdziwe skarby: w Galerii Malarstwa »Starych Mistrzów« swoim urokiem oczarowuje Madonna Sykstyńska Raffaela. Niewiarygodną ilość po mistrzowsku wykonanych przedmiotów z chińskiej, japońskiej i miśnieńskiej porcelany zawdzięczamy manii kolekcjonerskiej Augusta Mocnego. Najstarsze muzeum na terenie Zwingera – Salon Matematyczno-Fizyczny jest dzisiaj jednym z najważniejszych na świecie muzeów prezentujących zabytkowe instrumenty naukowe.
Dla chętnych zwiedzanie z audioquide: Cena 15 Euro/os. Do 17 lat wstęp wolny.

Przyjazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja.

Dzień 3
Śniadanie, wykwaterowanie.
BASTEI: SAKSONIA SZWAJCARSKA
Położona nad Łabą Szwajcaria Saksońska to prawdziwy raj dla osób, które lubią wędrować pośród urozmaiconych, skalnych krajobrazów. Na odwiedzających czekają tu delikatnie falujące grzbiety Gór Połabskich, fantazyjne kształty skał, gęste, zielone lasy i potężne, warowne twierdze. Ten niewielki, ale niezwykle urozmaicony region znajduje się zaledwie 100 km od granicy z Polską i oczarowuje swym pięknem każdego odwiedzającego.

BASTEI: SKALNE MIASTO Z KAMIENNYM MOSTEM
Bastei to imponujące naturalne skalne miasto we wschodnich Niemczech, położone nad rzeką Łabą. Stanowi ono jedną z największych atrakcji turystycznych i krajobrazowych na terenie Szwajcarii Saksońskiej. Te spektakularne formacje skalane powstały miliony lat temu w wyniku erozji wodnej i wznoszą się dziś majestatycznie na blisko 200 metrów nad poziom doliny rzeki Łaby. W pierwszej połowie XIX wieku wybudowano tu efektowny blisko 80 metrowy kamienny most, Łączący skały z ruinami dawnego średniowiecznego zamku Neurathen. Spacer pośród tych niesamowitych form skalnych dostarcza niezapomnianych wrażeń. Widoki z mostów oraz zawieszonych na skałach licznych platform widokowych na przełom Łaby i okolicę, potrafią przyprawić o zawrót głowy każdego miłośnika górskich wycieczek.

KÖNIGSTEIN: WAROWNY ZAMEK
Ta olbrzymia górska twierdza wykorzystuje rozległy płaskowyż, wznoszący się ponad 200 metrów nad poziom Łaby. Po uzupełnieniu naturalnych ścian skalnych murami powstał obiekt ongiś nie do zdobycia. Twierdzę wykorzystywano jako skarbiec w czasie niepokojów, a później również jako więzienie. W zabudowaniach fortecznych zgromadzono liczne pamiątki ilustrujące historię twierdzy. Z murów zamkowych rozciąga się piękny widok na całą okolicę.

BYDGOSZCZ/TORUŃ: Powroty z wycieczki ok. 24.00.

Cennik:
1.200 zł/os. + 50 €/os. - wszyscy uczestnicy

Cena wycieczki zawiera:
- realizacja programu
- przejazd autokarem, opłaty drogowe i autostradowe
- noclegi w Polsce niedaleko granicy (pokoje 2,3,4 osobowe z łazienkami)
- wyżywienia HB: 2 śniadania i 2 obiadokolacje
- usługi pilockie na całej trasie przejazdu
- usługi przewodnickie po Görlitz, Dreźnie i Saksonii Szwajcarskiej
- ubezpieczenie NNW i KL

Zgłoszenia na wycieczkę:

- TYLKO telefonicznie lub przez formularz zgłoszeniowy ❗️
1. ☎️ 669 067 081 
2. ☎️ 570 104 750

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY