GDAŃSK-GDYNIA z musicalem "SKRZYPEK NA DACHU" w Teatrze Muzycznym
24 maja (piątek) - LAST MINUTE!
WYJAZD Z TORUNIA


TORUŃ: Wyjazd 11.00 - parking przy dworcu Toruń Miasto

GDAŃSK: STARE MIASTO
Zwiedzając Stare Miasto łatwo można poczuć się jak w średniowieczu. Mimo że dużą część miasta stanowią rekonstrukcje z okresu po drugiej wojnie światowej, mieści się tu wciąż tak wiele naprawdę starych budynków, iż uczucie autentyczności pozostaje niezakłócone. W przeważającej liczbie ulice mają taki sam plan jak w średniowieczu, a część z nich nazywa się tak samo od ponad 500 lat.

Zwiedzanie z przewodnikiem:
- Droga Królewska – gdzie znajdują się najważniejsze zabytki Starego Miasta
- Brama Wyżynna – renesansowa brama otwierająca ciąg tzw. Drogi Królewskiej
- Złota Brama - arcydzieło sztuki gdańskiego złotego wieku
- Ratusz Głównego Miasta – siedziba Muzeum Historycznego Miasta Gdańska
- Długi Targ z symbolem miasta Fontanną Neptuna
- Dwór Artusa – miejsce spotkań zamożnego mieszczaństwa
- Brama Zielona – najokazalsza brama wodna Gdańska
- Długie Pobrzeże z Żurawiem – najstarszy zachowany dźwig portowy w Europie

GDAŃSK: BAZYLIKA MARIACKA
Bazylika jest największą w Europie świątynią wybudowaną z cegły. Potężne jej mury i wieże wznoszą się wysoko nad panoramą miasta oraz nad rozległą okolicą. Świątynia budowana była etapami przez 159 lat. Bazylika ma długość 105,5 m, szerokość w transepcie 66 m. Kubatura wynosi 155 000 m. Na 27 wolno-stojących filarach wspiera się wspaniałe sklepienie gwiaździste i kryształowe.

GDYNIA: SKWER KOŚCIUSZKI
Reprezentacyjna ulica Gdyni. Stoją tu zakotwiczone statki i okręty. Od falochronu rozciąga się malowniczy widok na całą Zatokę Gdańską. Po obu stronach ulicy znajdują się liczne kawiarnie, bary i miejsca sprzedające pamiątki morskie.

GDYNIA: MUSICAL "SKRZYPEK NA DACHU" W TEATRZE MUZYCZNYM
Historia jest luźno oparta na cyklu powieści i opowiadań Szolema Alejchema (żydowskiego pisarza pochodzącego z Ukrainy) jest osadzona w realiach strefy osiedlenia carskiej Rosji w fikcyjnej wsi Anatewka na początku XX wieku. Głównym bohaterem jest Tewie mleczarz, ojciec pięciu córek, który próbuje chronić żydowski tradycje religijne i kulturowe w szybko zmieniającym się świecie pod wpływem zmian obyczajowych i politycznych. Skromny mleczarz Tewje przeżywa poważne rozterki, gdy każda z trzech córek chce porzucić żydowską tradycję bycia swataną na rzecz prawdziwej miłości. Gdyby tego było mało, sytuacja polityczna w Anatewce, wsi należącej do carskiej Rosji, staje się coraz bardziej napięta... Główny bohater (w roli którego niezmiennie Bernard Szyc) stara się jednak iść przez życie z pogodą ducha i korzystać z codziennych przyjemności. Broadwayowskie arcydzieło, którego wieloletnia obecność w Gdyni jest efektem starań i kunsztu reżyserskiego Jerzego Gruzy. Musical przesiąknięty humorem, żywiołową żydowską muzyką i tradycją.

TORUŃ: Powrót z wycieczki ok. godz. 01.00


Cennik:
170 zł/os. - cena promocyjna Last Minute!

Cena wycieczki zawiera:
- przejazd autokarem oraz opłaty drogowe
- realizacja programu i bilety wstępu na "Skrzypek na dachu"
- usługi pilockie i przewodnickie po Gdańsku
- ubezpieczenie

Zgłoszenia na wycieczkę:

- TYLKO telefonicznie lub przez formularz zgłoszeniowy ❗️
1. ☎️ 669 067 081   
2. ☎️ 570 104 750

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY