WROCŁAW Z JARMARKIEM BOŻONARODZENIOWYM
3 grudnia (niedziela) - brak wolnych miejsc!
WYJAZD Z TORUNIA I BYDGOSZCZY


TORUŃ: Wyjazd godz. 6.30 - parking przy dworcu Toruń Miasto
BYDGOSZCZ: Wyjazd godz. 7.30 - parking przy hali Łuczniczka

WROCŁAW: STARE MIASTO I OSTRÓW TUMSKI
Stare Miasto i Ostrów Tumski jest wizytową częścią miasta. Na starówce odbywają się najważniejsze uroczystości oraz imprezy kulturalne i rozrywkowe. Stare Miasto powstało w XIII wieku, po podpisaniu aktu lokacyjnego. Centralnym punktem wrocławskiej Starówki jest popularny Rynek Główny. W tej części Starego Miasta znajduje się mnóstwo urokliwych barokowych kamienic, które precyzyjnie odremontowano po wojnie.

Zwiedzanie z przewodnikiem:
- Ostrów Tumski z Katedrą św. Jana Chrzciciela
- Kolegiata św. Krzyża i kościół św. Bartłomieja
- pomnik św. Jana Nepomucena, Most Tumski
- Rynek Główny ze Starym Ratuszem
- kamieniczki Jaś i Małgosia i kościół św. Elżbiety
- Stare Jatki z pomnikiem pamięci zwierząt rzeźnych
- Uniwersytet Wrocławski z pomnikiem nagiego rycerza
- krasnale wrocławskie (jest już ich ponad 600 i wciąż przybywa)

WROCŁAW: JARMARK BOŻONARODZENIOWY
Wrocławski Rynek po raz kolejny stanie się tłem bajkowej scenerii. Pośród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników na odwiedzających czeka moc atrakcji i niespodzianek.

W pobliżu wrocławskich kwiaciarek na Placu Solnym pojawią się ptysiowe gofry, maślane bułeczki Roti, placki ziemniaczane, cepeliny, kartacze, pyry z gzikiem, szynki pieczone, oryginalna chałwa, góralskie serki, czekoladowe pierniki, unikatowa ceramika ukraińska, świąteczne ozdoby z drewna, kosmetyki naturalne.

Na Placu Solnym z trzypoziomowego bajkowego domku z tarasem widokowym i wieżyczką z podświetlanym zegarem, będzie można podziwiać panoramę Jarmarku. W domku tym będzie można ogrzać się w blasku kominka, napić się gorących napojów i przyjemnie spędzić czas w świątecznej, bajkowej przestrzeni. Ta niecodzienna atrakcja dostępna będzie tylko podczas Jarmarku i zachwyci swoim urokiem każdego!

W pobliżu Pręgierza obok tradycyjnego Świątecznego Wiatraka, pojawi się nowy domek, gdzie w godzinach przedpołudniowych dzieci z przedszkoli będą mogły wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych malowania bombek i skorzystać z karuzeli znajdujących się w przestrzeni Jarmarku.

Przy Pomniku Fredry zawita Kraina Krasnali i Reniferów. Przy strzeżonym przez Krasnali latarników piętrowym Domku Pod Krasnalem, pojawi się Grzybek Krasnala, do którego będzie można wejść i wykonać pamiątkową fotografię. Obok pojawią się rozświetlone sanie z kolorowymi prezentami, a nieopodal zaparkuje zaprzęg Mikołaja wraz z reniferem Rudolfem.

Przy wrocławskiej choince pojawi się nowość dla najmłodszych – dziecięca karuzela „Rudolf i przyjaciele”. Na pierzei północnej Rynku stanie Domk Kominkowego z plenerowymi kominkami, gdzie będzie można ogrzać się przy prawdziwym ogniu i wrocławskim grzańcu. Ulica świdnicka przywita wszystkich bramą Jarmarku Bożonarodzeniowego, która wprowadzi wszystkich gości w magicznie świąteczny klimat.

BYDGOSZCZ: Powrót z wycieczki ok. godz. 23.00
TORUŃ: Powrót z wycieczki ok. godz. 23.30


Cennik:
200 zł/os. - wszyscy uczestnicy

Cena wycieczki zawiera:
- przejazd autokarem oraz opłaty drogowe
- realizacja programu - udział w Jarmarku
- usługi pilockie i przewodnickie po Wrocławiu
- ubezpieczenie


Zgłoszenia na wycieczkę:

- TYLKO telefonicznie ❗️
1. ☎️ 669 067 081
2. ☎️ 570 104 750