EUROPEJSKI WROCŁAW

21-22 września (sobota-niedziela)
WYJAZD Z TORUNIA I BYDGOSZCZY

Dzień 1
TORUŃ: Wyjazd godz. 5.15 - parking przy dworcu Toruń Miasto
BYDGOSZCZ: Wyjazd godz. 6.00 - parking przy hali Łuczniczka

OSTRÓW TUMSKI I STARE MIASTO
Stare Miasto i Ostrów Tumski jest wizytową częścią miasta. Na starówce odbywają się najważniejsze uroczystości oraz imprezy kulturalne i rozrywkowe. Stare Miasto powstało w XIII wieku, po podpisaniu aktu lokacyjnego. Centralnym punktem wrocławskiej Starówki jest popularny Rynek Główny. W tej części Starego Miasta znajduje się mnóstwo urokliwych barokowych kamienic, które precyzyjnie odremontowano po wojnie.

Zwiedzanie z przewodnikiem:
- Ostrów Tumski z Katedrą św. Jana Chrzciciela
- Kolegiata św. Krzyża i kościół św. Bartłomieja
- pomnik św. Jana Nepomucena, Most Tumski

REJS STATKIEM PO ODRZE
Wrocław jest nazywany miastem 100 mostów lub Wenecją północy, a to wszystko zasługa aż 5 rzek, które przecinają miasto. Płyną tędy Bystrzyca, Oława, Ślęza, Widawa i oczywiście największa Odra. W całym Wrocławiu jest wiele aktywności z których możemy skorzystać przede wszystkim latem i wiążą się z obecnością rzeki. Na trasie rejsu w zależności od wybranego statku możemy podziwiać z zewnątrz takie zabytki jak: Most Piaskowy, Przejście Macieja, Most Uniwersytecki, Most Młyński, Most Tumski, Muzeum Narodowe, Most Pokoju, Urząd Wojewódzki, Most Grunwaldzki.

ZOO
Zoo we Wrocławiu należy do najstarszych w Polsce i posiada bogatą kolekcję zwierząt. Żyje tu 14 tysięcy zwierząt, przedstawicieli ponad tysiąca gatunków. Wizyta w Ogrodzie Zoologicznym to obowiązkowy punkt pobytu we Wrocławiu. W ciągu kilku godzin mamy szansę poznać na własne oczy rzadkie i oryginalne zwierzęta ze wszystkich kontynentów.

AFRYKARIUM
Afrykarium jest najnowszą i jedną z najciekawszych atrakcji miasta. W specjalnym budynku, kojarzącym się z arką Noego, oraz w jego otoczeniu stworzono zwierzętom niemal domowe warunki życia. Zobaczymy tu zachwycające żółwie, kolorowe ryby, hipopotamy, płaszczki, rekiny, pingwiny i krokodyle, oraz dziesiątki innych stworzeń. Dzięki niepowtarzalnej koncepcji obiektu, Afrykarium stało się unikatowym na skalę światową kompleksem przedstawiającym różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu, w których skład wchodzą:
Morze Czerwone: W zbiorniku o pojemności miliona litrów wody powstał ekosystem rafy koralowej, gdzie można podziwiać ponad 60 gatunków pięknych, kolorowych ryb.
Afryka Wschodnia: Spotkamy tutaj hipopotamy nilowe, które pod wodą poruszają się z wielką gracją. Obok mieszkają niezwykłe mrówniki oraz wzbudzająca duże zainteresowanie kolonia golców - niezwykłych gryzoni. Dalej znajdują się dwa akwaria z rybami z jezior Wielkich Rowów Afrykańskich - Tanganiki i Malawi, a także dikdiki - najmniejsze antylopy świata.
Kanał Mozambicki: Jego największą atrakcją jest 18 metrowy przezroczysty tunel z akrylu, który umożliwia podziwianie żółwia zielonego, rekinów, płaszczek, a także innych gatunków ryb.
Wybrzeże Szkieletów: Mieszkańcami tej strefy są kotiki afrykańskie oraz pingwiny przylądkowe a także meduzy, mureny oraz ciekawe gatunki ryb.
Dżungla nad rzeką Kongo: W dżungli otaczającej rzekę Kongo mieszkają krokodyle i manaty i liczne gatunki ptaków.

Przyjazd na miejsce zakwaterowania. Obiadokolacja.

Dzień 2
Śniadanie, wykwaterowanie.
PANORAMA RACŁAWICKA
Panorama Racławicka ma długość 114 metrów i wysokość 15 metrów. Przedstawia zwycięską bitwę Polaków z Rosjanami pod Racławicami w kwietniu 1794 roku. Za autorów Panoramy Racławickiej uważa się lwowskich malarzy – Jana Stykę i Wojciecha Kossaka, chociaż grono artystów pracujących przy tym projekcie było większe. Od lat 80. monumentalny obraz prezentowany jest w specjalnie wybudowanej dla niego rotundzie w parku Słowackiego. Panorama Racławicka to jedna z najchętniej odwiedzanych atrakcji we Wrocławiu. Jest ważnym punktem wycieczek po Wrocławiu nie tylko turystów, lecz także przywódców państw.

MUZEUM NARODOWE
Jedno z najważniejszych polskich muzeów, znane głównie z niezwykle cennego zbioru sztuki średniowiecznej oraz unikatowej, najciekawszej w kraju kolekcji polskiej sztuki współczesnej. W zbiorach, które w sumie liczą prawie 200 tysięcy obiektów, znajdują się dzieła malarstwa polskiego i europejskiego, rzeźby, ceramika, szkło, wyroby rzemiosła artystycznego. Do najcenniejszych dzieł z epoki średniowiecza należą rzeźba tronującej Marii na lwach z XIV wieku czy wykonana ze złoconego srebra Herma relikwiarzowa świętej Doroty.

W salach poświęconych sztuce baroku można oglądać część największej w Polsce kolekcji obrazów Michaela Willmanna zwanego „śląskim Rembrandtem”. W galerii sztuki polskiej XVII-XIX w. pokazywane są prace tak znanych twórców jak Aleksander Gierymski, Artur Grottger, Jacek Malczewski, Jan Matejko, Józef Chełmoński, Henryk Rodakowski, Stanisław Wyspiański i Olga Boznańska.

AULA LEOPOLDINA
To unikatowy zabytek świecki późnego baroku, najwspanialszy we Wrocławiu. Wzniesiona w latach 1728-1732 wraz z kompleksem budynków uniwersyteckich, otrzymała nazwę na cześć cesarza Leopolda I, fundatora Uniwersytetu. Zaprojektowana została przez znanego włoskiego architekta Christophorusa Tauscha. Wnętrze podzielone jest na trzy części: podium, audytorium i wspartą na filarach emporę muzyczną. Aula Leopoldina znana jest również ze wspaniałej akustyki. Dzisiaj to miejsce uroczystości akademickich:  inauguracji roku, uroczystości nadania stopnia doktora honoris causa, ale także koncertów, spotkań z wybitnymi osobistościami i naukowcami.

WIEŻA MATEMATYCZNA
Schody Cesarskie prowadzą na Wieżę Matematyczną, której pomieszczenia stanowią dzisiaj przestrzeń ekspozycyjną Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego, a taras widokowy stwarza turystom możliwość podziwiania panoramy miasta. Wieża to dawne Obserwatorium Astronomiczne, urządzone w końcu XVIII wieku. Założył je w 1791 roku eksjezuita Longinus Anton Lorenz Jungnitz, profesor wrocławskiej Leopoldiny, zapalony przyrodnik, fizyk i astronom. Głównymi instrumentami naukowymi tego początkowego okresu były: luneta o ogniskowej 5 stóp, instrument przejściowy o ogniskowej 6 stóp oraz skonstruowany w najwyższej kondygnacji wieży gnomon z wytyczoną w posadzce linią południkową, zachowaną do dnia dzisiejszego.

Zwiedzanie z przewodnikiem:
- Rynek Główny ze Starym Ratuszem
- pręgierz, fontanna i pomnik Aleksandra Fredry
- kamieniczki Jaś i Małgosia i kościół św. Elżbiety
- Stare Jatki z pomnikiem pamięci zwierząt rzeźnych
- krasnale wrocławskie (jest już ich ponad 400 i wciąż przybywa)

BYDGOSZCZ: Powrót ok. 22.00
TORUŃ:
 Powrót ok. 22.40.


Cennik:
750 zł/os. - wszyscy uczestnicy

Cena wycieczki zawiera:
- realizacja programu i bilety wstępów
- przejazd autokarem, opłaty drogowe
- nocleg w centrum Wrocławia hotel***
- pokoje 2 osobowe z łazienkami
- wyżywienie: 1 śniadanie, 1 obiadokolacja
- usługi pilockie i przewodnickie po Wrocławiu
- ubezpieczenie NNW

Zgłoszenia na wycieczkę:

- TYLKO telefonicznie lub przez formularz zgłoszeniowy ❗️
1. ☎️ 669 067 081   
2. ☎️ 570 104 750

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY