PIELGRZYMKA 2 DNIOWA:
GIETRZWAŁD – STOCZEK KLASZTORNY – ŚWIĘTA LIPKA – GIERŁOŻ – MIKOŁAJKI

Dzień 1
GIETRZWAŁD: SANKTUARIUM MARYJNE
Gietrzwałd stał się sławny dzięki Objawieniom Matki Bożej, które trwały od 27 czerwca do 16 września 1877 roku. Głównymi wizjonerkami były: trzynastoletnia Justyna Szafryńska i dwunastoletnia Barbara Samulowska. Obie pochodziły z niezamożnych polskich rodzin. Matka Boża przemawiała do nich po polsku. Na zapytanie dziewczynek: Kto Ty Jesteś? Odpowiedziała: "Jestem Najświętsza Panna Maryja Niepokalanie Poczęta." Na pytanie czego żądasz Matko Boża? padła odpowiedź: "Życzę sobie, abyście codziennie odmawiali różaniec!"

STOCZEK KLASZTORNY: MIEJSCE WIĘZIENIA PRYMASA WYSZYŃSKIEGO
Dzieje Stoczka Klasztornego pozostaną nierozłączne z postacią sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski, który przez blisko rok więziony był za murami tutejszego klasztoru przez władze PRL. W miejscu uwięzienia ks. Prymasa urządzono „Izbę Pamięci”, w której zostały zgromadzone pamiątki związane z jego pobytem w Stoczku oraz życiem i działalnością jako Prymasa Tysiąclecia.

ŚWIĘTA LIPKA: BAROKOWE SANKTUARIUM
Znajduje się tu jedno z najbardziej znanych w Polsce sanktuariów maryjnych. Świętolipska bazylika wraz z obejściem krużgankowym i klasztorem jest jednym z najważniejszych zabytków baroku w północnej Polsce.

Przyjazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja.

Dzień 2
Śniadanie, wykwaterowanie.
GIERŁOŻ: WILCZY SZANIEC
W samym sercu Mazur znajdują się porośnięte lasem ruiny kwatery głównej Adolfa Hitlera. To zamaskowane miasteczko posiadało aż 200 różnych budynków: schrony, 2 lotniska, elektrownię, dworzec kolejowy, własne wodociągi i ciepłownie. Mieszkało tu ponad 2000 osób. 20 lipca 1944 roku pułkownik Claus Stauffenberg dokonał tu nieudanego zamachu na Adolfa Hitlera.

MIKOŁAJKI: STOLICA MAZUR
Współczesne Mikołajki to najbardziej znany kurort mazurski. Latem w mikołajskich portach, na ulicach i nabrzeżach panuje niebywały ruch. Spacerując nadbrzeżną promenadą można napawać się letnim klimatem mazurskiego kurortu. Po takim spacerze przyjemnie jest posiedzieć w jednej z wielu przybrzeżnych restauracji, kawiarni lub knajpek, zjeść pyszną rybkę albo napić się piwa czy wina. Czas wolny.

MIKOŁAJKI: REJS STATKIEM
Mazurskie morze – taka nazwa od wieków przylgnęła do tego największego polskiego jeziora, rozlewającego swe wody u północnych krańców Puszczy Piskiej. Każdy, kto przyjeżdża do Mikołajek powinien wybrać się na rejs po jeziorze Śniardwy. Prawie półtorej godzinny rejs pozwala do woli napawać się widokiem wodnego bezmiaru tego pięknego jeziora.


Cena uzależniona jest od liczby uczestników pielgrzymki.
Zainteresowanych prosimy o kontakt z biurem.


W ramach oferty:
- przejazd autokarem oraz opłaty drogowe
- 1 nocleg, 1 obiadokolacja, 1 śniadanie
- realizacja programu i bilety wstępu
- usługi pilockie i przewodnickie
- ubezpieczenie NNW

Kontakt z biurem:
- telefonicznie 570 104 750
- mailowo wycieczki@amicustravel.pl


AMICUS TRAVEL