PIELGRZYMKA 2 DNIOWA: WROCŁAW – TRZEBNICA

Dzień 1
WROCŁAW: KATEDRA ŚW. JANA CHRZCICIELA I WIEŻA
Katedra wrocławska należy do najcenniejszych zabytków miasta. Wzniesiona została na Ostrowie Tumskim, a jej patronem jest święty Jan Chrzciciel. Katedra jest budowlą ceglaną, trójnawową w układzie bazylikowym, z prostokątnym obejściem. Zwiedzanie katedry i wjazd na wieżę.

WROCŁAW: AULA LEOPOLDINA
To unikatowy zabytek świecki późnego baroku, najwspanialszy we Wrocławiu. Wzniesiona w latach 1728-1732 wraz z kompleksem budynków uniwersyteckich, otrzymała nazwę na cześć cesarza Leopolda I, fundatora Uniwersytetu.

WROCŁAW: STARE MIASTO
Stare Miasto we Wrocławiu jest wizytową częścią miasta. Centralnym punktem wrocławskiej Starówki jest popularny Rynek Główny. Co roku zapełnia się turystami, ze względu na bliskość zabytków oraz bogate zaplecze hotelowo-gastronomiczne. Starówka jest również miejsce interesujący imprez oraz różnorodnych koncertów.

Spacer z przewodnikiem:
- Ostrów Tumski, kolegiata św. Krzyża i kościół św. Bartłomieja
- pomnik św. Jana Nepomucena, Most Tumski
- Rynek Główny ze Starym Ratuszem
- pręgierz, fontanna i pomnik Aleksandra Fredry
- kamieniczki Jaś i Małgosia i kościół św. Elżbiety
- Plac Solny (dawny średniowieczny plac targowy)
- Stare Jatki z pomnikiem pamięci zwierząt rzeźnych
- krasnale wrocławskie

WROCŁAW: ZOO I AFRYKARIUM
Należy do najstarszych w Polsce i posiada bogatą kolekcję zwierząt. Żyje tu 14 tysięcy zwierząt, przedstawicieli ponad tysiąca gatunków. Wizyta w Ogrodzie Zoologicznym to obowiązkowy punkt pobytu we Wrocławiu. W ciągu kilku godzin mamy szansę poznać na własne oczy rzadkie i oryginalne zwierzęta ze wszystkich kontynentów.

Afrykarium jest najnowszą i jedną z najciekawszych atrakcji miasta. W specjalnym budynku, kojarzącym się z arką Noego, oraz w jego otoczeniu stworzono zwierzętom niemal domowe warunki życia. Zobaczymy tu zachwycające żółwie, kolorowe ryby, hipopotamy, płaszczki, rekiny, pingwiny i krokodyle, oraz dziesiątki innych stworzeń. Afrykarium stało się unikatowym na skalę światową kompleksem przedstawiającym różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu, w których skład wchodzą:
- Morze Czerwone: W zbiorniku o pojemności miliona litrów wody powstał ekosystem rafy koralowej, gdzie można podziwiać ponad 60 gatunków pięknych, kolorowych ryb.
- Afryka Wschodnia: Spotkamy tutaj hipopotamy nilowe, które pod wodą poruszają się z wielką gracją. Obok mieszkają niezwykłe mrówniki oraz wzbudzająca duże zainteresowanie kolonia golców - niezwykłych gryzoni. Dalej znajdują się dwa akwaria z rybami z jezior Wielkich Rowów Afrykańskich - Tanganiki i Malawi, a także dikdiki - najmniejsze antylopy świata.
- Kanał Mozambicki: Jego największą atrakcją jest 18 metrowy przezroczysty tunel z akrylu, który umożliwia podziwianie żółwia zielonego, rekinów, płaszczek, a także innych gatunków ryb.
- Wybrzeże Szkieletów: Mieszkańcami tej strefy są kotiki afrykańskie oraz pingwiny przylądkowe a także meduzy, mureny oraz ciekawe gatunki ryb.
- Dżungla nad rzeką Kongo: W dżungli otaczającej rzekę Kongo mieszkają krokodyle i manaty i liczne gatunki ptaków.

Przyjazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja.

Dzień 2
Śniadanie, wykwaterowanie.
TRZEBNICA: SANKTUARIUM ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ
Święta Jadwiga i Henryk Brodaty zostawili na całym Dolnym Śląsku wiele śladów swojej działalności. Największym, służącym do dzisiejszego dnia jest Bazylika św. Jadwigi w Trzebnicy. Mocą dekretu Kongregacji do Spraw Duchowieństwa otrzymała w 2007 roku status Międzynarodowego Sanktuarium. Nic więc dziwnego, że stanowi najznamienitszą wizytówkę miasta i jest powodem dumy jego mieszkańców. Jej zwiedzanie z pewnością dostarczy wielu pozytywnych i niezapomnianych przeżyć. Wystarczy tu wejść i człowiek przepada na wiele godzin. Kościół św. Jadwigi i św. Bartłomieja w Trzebnicy, późnoromańska, trzynawowa bazylika to jedna z najpiękniejszych świątyń Dolnego Śląska. Warto wiedzieć, że była to pierwsza na ziemiach polskich budowla wzniesiona z użyciem cegły. Dzięki przebudowie zapoczątkowanej w 2 połowie XVII w. trzebnicka bazylika jest dzisiaj uznawana za perłę architektury baroku.

TRZEBNICA: KLASZTOR POCYSTERSKI
Pocysterski Klasztor Sióstr Boromeuszek należy do największych budynków klasztornych w Europie Środkowej. Wzniesiony został w latach: 1696–1726 na miejscu pierwotnego, znacznie mniejszego budynku (z początku XIII w.) Budynek jest dwupoziomowy z dwoma narożnymi pawilonami w ścianie frontowej. Wnętrze klasztoru zawiera kilka interesujących rzeźb i obrazów. Godne uwagi są również piękne refektarze. Od 1870 roku pracują tu siostry Kongregacji Miłosierdzia Świętego Karola Boromeusza.


Cena uzależniona jest od liczby uczestników pielgrzymki.
Zainteresowanych prosimy o kontakt z biurem.


W ramach oferty:
- przejazd autokarem oraz opłaty drogowe
- 1 nocleg, 1 obiadokolacja, 1 śniadanie
- realizacja programu i bilety wstępu
- usługi pilockie i przewodnickie
- ubezpieczenie NNW

Kontakt z biurem:
- telefonicznie 570 104 750
- mailowo wycieczki@amicustravel.pl


AMICUS TRAVEL