SOLEC KUJAWSKI-BYDGOSZCZ
1 dzień


SOLEC KUJAWSKI: JURA PARK

Jura Park to miejsce, gdzie można stanąć oko w oko z dinozaurami i odkryć tajemnicę pochodzenia człowieka. W tym parku rozrywki można zobaczyć mezozoiczne olbrzymy naturalnej wielkości. Główna atrakcja obiektu to ścieżka dydaktyczna, która pozwala spotkać gady ery mezozoicznej. Modele odtworzono z dbałością o wszystkie szczegóły. Wzdłuż trasy ustawione są tablice, prezentujące najważniejsze wydarzenia z dziejów Ziemi.

Na terenie Parku znajduje się także wiele innych ciekawych atrakcji. Muzeum Ziemi – w jego zbiorach znajduje się jedna z największych kolekcji skamieniałości. Ogród zimowy – część Muzeum Ziemi, prezentujący gatunki egzotycznych i reliktowych roślin. Park owadów – wystawa prezentująca modele owadów w dużym formacie. Podczas zwiedzania można poznać ich cechy i dowiedzieć się, dlaczego podczas ewolucji ich rozmiary nie zwiększyły się. Ogród botaniczny – park leśny, gdzie obok rodzimych roślin znaleźć można okazy egzotyczne oraz żywe roślinne skamieniałości. Park Rozrywki – dodatkowy plac zabaw z karuzelami, kolejkami, dmuchanymi zabawkami i innymi propozycjami dla najmłodszych.

BYDGOSZCZ: MUZEUM MYDŁA I HISTORII BRUDU
Muzeum przedstawia historię brudu i higieny od czasów starożytnych po współczesność. Uchodzi za jedną z nielicznych tego typu placówek w Europie. Prezentujące eksponaty i akcesoria związane z utrzymywaniem higieny przez człowieka, a w szczególności historię produkcji i używania mydła. W muzeum można zobaczyć m.in. średniowieczną łaźnię, XIX-wieczny pokój kąpielowy, urządzenia służące do mycia i kąpieli (m.in. pierwszą przenośną ubikację czy pierwowzór prysznica), żeliwne wanny z XIX wieku, szczotki z końskiego włosia do szorowania ciała, maglownice, pralki, suszarki oraz bogatą kolekcję mydeł z różnych zakątków świata i Europy i form do ich produkcji. Dostępne są również dokumenty dotyczące metod i rytuałów higienicznych oraz przedwojenne reklamy środków czystości.

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczniów oraz miejsca wyjazdu.
Zainteresowanych prosimy o kontakt z biurem.


W ramach oferty:
- przejazd autokarem oraz opłaty drogowe
- realizacja programu i bilety wstępu
- bezpłatny udział 3/4 nauczycieli
- usługi pilockie i przewodnickie
- ubezpieczenie NNW

Kontakt z biurem:
- telefonicznie 570 104 750
- mailowo wycieczki@amicustravel.pl


AMICUS TRAVEL