BYDGOSZCZ
1 dzień


BYDGOSZCZ: MUZEUM MYDŁA I HISTORII BRUDU

Muzeum przedstawia historię brudu i higieny od czasów starożytnych po współczesność. Uchodzi za jedną z nielicznych tego typu placówek w Europie. Prezentujące eksponaty i akcesoria związane z utrzymywaniem higieny przez człowieka, a w szczególności historię produkcji i używania mydła. W muzeum można zobaczyć m.in. średniowieczną łaźnię, XIX-wieczny pokój kąpielowy, urządzenia służące do mycia i kąpieli (m.in. pierwszą przenośną ubikację czy pierwowzór prysznica), żeliwne wanny z XIX wieku, szczotki z końskiego włosia do szorowania ciała, maglownice, pralki, suszarki oraz bogatą kolekcję mydeł z różnych zakątków świata i Europy i form do ich produkcji. Dostępne są również dokumenty dotyczące metod i rytuałów higienicznych oraz przedwojenne reklamy środków czystości.

BYDGOSZCZ: FAMILY PARK „Zdobywcy przygód”
Niesamowita dawka aktywności psychoruchowej, pełne emocji odkrywanie niezliczonych labiryntów Figloraju, zdobywanie ścianki wspinaczkowej, wyścigi autkami akumulatorowymi, kolorowa bitwa z armatkami pneumatycznymi, turniej gry na kręgielni, gry i konkursy przy scenie oraz strefa trampolin Family Jump Arena.
W ramach 2,5 godzinnego pobytu: pełen pakiet atrakcji (ścianka wspinaczkowa, 1 żeton na samochodziki, 1 żeton na armatki, kręgle, mega zjeżdżalnię, wielopoziomowy labirynt), opieka animatorów, woda niegazowana dla uczestników zabawy,

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczniów oraz miejsca wyjazdu.
Zainteresowanych prosimy o kontakt z biurem.


W ramach oferty:
- przejazd autokarem oraz opłaty drogowe
- realizacja programu i bilety wstępu
- bezpłatny udział 3/4 nauczycieli
- usługi pilockie i przewodnickie
- ubezpieczenie NNW

Kontakt z biurem:
- telefonicznie 570 104 750
- mailowo wycieczki@amicustravel.pl


AMICUS TRAVEL