KŁODAWA-BORYSEW
1 dzień


KŁODAWA: KOPALNIA SOLI
Kopalnia soli w Kłodawie to najgłębsza w Polsce podziemna trasa turystyczna. Już sam zjazd z prędkością 6m/s na głębokość 600 m dostarcza niezapomnianych wrażeń. Niesamowite jest również to, iż kopalnia cały czas funkcjonuje, tak więc zwiedzając podziemne korytarze i wyeksploatowane komory można spotkać górników powracających, bądź udających się do pracy.

Historia powstania i opowieści o metodach wydobycia kłodawskich złóż nabierają innego wymiaru, kiedy przekazuje je górnik solny podczas spaceru zawiłym, podziemnym labiryntem. Wszechobecne maszyny górnicze, przyrządy pomiarowe i magazyny z materiałami wybuchowymi nie przeszkadzają w podziwianiu piękna solnych korytarzy oraz pomieszczeń przygotowanych specjalnie dla turystów – Kaplicy Św. Kingi, sali koncertowej oraz Groty Drakuli.

Wycieczkowy szlak przebiega pośród pokładów unikatowej, liczącej ponad 200 mln lat, soli różowej. W Europie taka sól wydobywana jest tylko w Kłodawie. Ciekawostką jest, iż w 2007 r. w kopalni pobito rekord Guinessa w kategorii „najniżej odbywający się koncert muzyczny na świecie”. 

Z kłodawskiej kopalni pochodzi większość stosowanej przez Polaków soli spożywczej i leczniczej. Wydobywa się tu także sól używaną w przemyśle chemicznym oraz do posypywania zimą dróg w całym kraju. To największa polska kopalnia eksploatująca potężnych rozmiarów wysad solny. Szyby górnicze sięgają głębokości 750 m, a łączna długość kopalnianych wyrobisk wynosi ok. 350 km!

BORYSEW: ZOO SAFARI
Jeśli jesteście fanami zwierząt oraz wypoczynku na świeżym powietrzu, z pewnością powinniście zajrzeć do tego miejsca. ZOO Safari Borysew to wspaniałe miejsce, zlokalizowane w Polsce centralnej. Można tutaj, z bliska przyjrzeć się zwierzętom, które na co dzień widzimy wyłącznie na ekranie telewizora. Zobaczymy tu: Białe Tygrysy bengalskie, Białe Lwy, Pumę, Białe Wilki, Serwale, ale także Lemury, Bawoły indyjskie, jedyne w Polsce Bawoły afrykańskie i Tapira. Ale to tylko początek, z wielu gatunków zwierząt. Osobną atrakcję stanowi także niezwykły świat wodny, gdzie spotkamy Fokę Dawida, który od początku swojego pobytu w ZOO jest zdecydowanym ulubieńcem publiczności.

Jest to Zoo inne niż wszystkie. Zaaranżowane zostało na powierzchni 22 hektarów. Wszystkie zwierzęta mają potężne wybiegi dostosowane do swoich potrzeb. Obecnie można obejrzeć w nim ponad 300 zwierząt z pośród 70 gatunków z 5 kontynentów. Nie sposób wymienić wszystkich - trzeba to zobaczyć samemu. Przemyślny system zabezpieczeń powoduje prawie bezpośredni kontakt ze zwierzętami. Można się zmierzyć oko w oko z lwami od których dzielą nas tylko panoramiczne okna - wrażenie niesamowite!

Jak twierdzą osoby, które tu były - to jedno z najwspanialszych miejsc w Polsce gdzie można z tak bliska obserwować dzikie zwierzęta. Szczególną atrakcją są białe lwy i białe tygrysy bengalskie. Znajdują się tu liczne zwierzęta ze wszystkich kontynentów a o wyznaczonych godzinach można uczestniczyć w pokazach ich karmienia. Na terenie parku znajduje się także Zwierzyniec - Mini ZOO gdzie łagodne króliki, kózki miniaturki, owieczki kameruńskie, alpaki, świnki wietnamskie i osiołki można głaskać, dotykać i karmić.

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczniów oraz miejsca wyjazdu.
Zainteresowanych prosimy o kontakt z biurem.


W ramach oferty:
- przejazd autokarem oraz opłaty drogowe
- realizacja programu i bilety wstępu
- bezpłatny udział 3/4 nauczycieli
- usługi pilockie i przewodnickie
- ubezpieczenie NNW

Kontakt z biurem:
- telefonicznie 570 104 750
- mailowo wycieczki@amicustravel.pl


AMICUS TRAVEL