MIĘDZYZDROJE-ŚWINOUJŚCIE-BERLIN
3 dni


Dzień 1
MIĘDZYZDROJE: PROMENADA GWIAZD I MOLO
Promenada Gwiazd to najbardziej rozpoznawalna ulica w Międzyzdrojach. Jest prawie jak polskie Hollywood – z tym, że zamiast zwykłych płytek z gwiazdką, gwiazdy filmu zostawiają tutaj ślad swojej dłoni. Spacer Promenadą Gwiazd może trwać nawet kilka godzin zanim odnajdziemy wszystkie gwiazdorskie dłonie, gdyż jest ich już ponad sto. Międzyzdrojskie Molo to pomost o długości 395 m. Ma konstrukcję żelbetową, wychodzi w głąb Zatoki Pomorskiej w kierunku północno-zachodnim. Przy wejściu na molo znajdują się dwie charakterystyczne białe wieże.

MIĘDZYZDROJE: MUZEUM PRZYRODNICZE WOLIŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO
W pięciu salach wystawienniczych warto zobaczyć zaprezentowane w nowoczesnej oprawie plastycznej bogate zbiory flory, fauny oraz przyrody nieożywionej charakterystycznej przede wszystkim dla regionu wolińskiego. Na uwagę zasługują realistyczne dioramy przedstawiające zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Godne polecenia są kolekcje: ptactwa wstecznej delty Świny (w tym największy w Polsce zbiór batalionów), ssaków leśnych, a także zwierząt wodnych ekosystemów parku. Warto przyjrzeć się też wyjątkowym okazom bursztynu, z repliką rekordowej bryły o wadze ponad 9 kilogramów. Nie wypada pominąć wypchanej rodziny żubrów czy gablot prezentujących różnorodność świata owadów, na czele z pięknymi okazami motyli.

MIĘDZYZDROJE: ZAGRODA POKAZOWA ŻUBRÓW
Żubry mają do dyspozycji ogrodzony wybieg o powierzchni 20 ha. Większość żyjących tu zwierząt urodziła się już w zagrodzie. Za ogrodzeniem znajdują się tarasy widokowe, z których można spokojnie obserwować wesołą międzyzdrojską gromadkę. Choć początkowo Zagroda Pokazowa Żubrów jako miejsce hodowli zachowawczej polskich żubrów, dzisiaj na jej terenie mieszkają też inne zwierzęta. To okazy, które zostały wychowane przez człowieka lub wyleczone z ciężkich ran, które nie są przystosowane do powrotu do swojego naturalnego środowiska. Wśród takich lokatorów zagrody znajdują się dziki, wilki i orły bieliki, otaczane przez personel ośrodka troskliwą opieką.

Przyjazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja.

Dzień 2
Śniadanie.
ŚWINOUJŚCIE: LATARNIA MORSKA
Obecna latarnia w Świnoujściu została wybudowana w II połowie XIX wieku, ma wysokość około 65 m i była w ówczesnych czasach godnym podziwu osiągnięciem budowlanym. Do dzisiaj jest najwyższą latarnią nie tylko naszego wybrzeża, ale całego Bałtyku oraz jedną z najwyższych na świecie. Do górnej galerii prowadzi ponad trzysta krętych schodów. Roztacza się stąd piękny widok na niemieckie kąpieliska nadmorskie, m.in Ahlbeck, na wyspę Rugię oraz na Międzyzdroje.

ŚWINOUJŚCIE: FORT GERHARDA
Fort Gerharda zwany też Fortem Wschodnim, to jeden z fortów Twierdzy Świnoujście. Należy on do najlepiej zachowanych XIX-wiecznych pruskich fortów nadbrzeżnych w Europie. Jest jednym z niewielu w Europie żywych muzeów, gdzie turyści mogą na chwilę przenieść się w czasie i na własnej skórze poczuć smak wojskowej służby. Zwiedzanie Fortu  ma formę przyspieszonego przeszkolenia wojskowego. Turyści  zwiedzają fortecę pod opieką „podłego”  i oczywiście umundurowanego pruskiego żołdaka. W czasie marszu po terenie i wnętrzach fortu zwiedzający poznają jego historię, przechodząc jednocześnie  kilka prób, które sprawdzą czy kandydat nadaje się do wojskowej służby.

ŚWINOUJŚCIE: PRZEPRAWA PROMOWA
Miejska przeprawa promowa Świnoujście Centrum łącząca zachodnią część miasta na wyspie Uznam, ze wschodnią częścią na wyspie Wolin. Przepłynięcia 550 metrowej przeprawy zajmuje ok. 10 minut.

ŚWINOUJŚCIE: MUZEUM RYBOŁÓWSTWA I ŻYWA RAFA KORALOWA
Znajdziemy tu zbiory dotyczące historii miasta oraz dzieje połowów ryb. Zwiedzający zobaczą wystawę poświęconą florze Morza Bałtyckiego oraz dowiedzą się jakich narzędzi używali dawniej rybacy. Muzeum podzielone jest na trzy działy. Na pierwszej kondygnacji obiektu znajdziemy ekspozycje dotyczące fauny Bałtyku, Zalewu Szczecińskiego, Zatoki Pomorskiej, zimnych wód arktycznych oraz wystawę bursztynu. Druga kondygnacja kryje w sobie dział morski gdzie podziwiać możemy narzędzia połowowe, modele statków rybackich, przyrządy nawigacyjne. W dziale historycznym zobaczymy dokumenty, zdjęcia, ceramikę, meble i inne eksponaty dotyczące miasta.

W piwnicach Muzeum w kilkunastu akwariach można oglądać okazy żyjące u wybrzeży m. in. Australii, Sri Lanki, Hawajów, Malezji oraz innych zakątków świata. Oprócz korali miękkich i twardych oraz ukwiałów można podziwiać również kraby, krewetki, langusty, rozgwiazdy, małże, jeżowce, rogatnice, skrzydlice, pokolce, najeżki, nadymki, mureny i koniki morskie.

ŚWINOUJŚCIE: POBYT NA MIEJSKIEJ PLAŻY
W granicach Świnoujścia znajdziemy aż 10 kilometrów pięknych, piaszczystych plaż, łagodnie wchodzących w morze, tworząc obszerne, płytkie kąpieliska. Na liczne wyznaczone kąpieliska prowadzi z miejscowości 12 wejść, a szerokość plaż dochodzi miejscami do siedemdziesięciu metrów. Czystość plaż i okolicy została doceniona i Świnoujście szczyci się certyfikatem "Błękitnej Flagi". Brzeg morski od miejscowości oddzielają szerokie wydmy. Na plaży, poza obecnymi wszędzie nad morzem mewami, spotkamy, czekające na okruchy białe łabędzie. Przy plaży, na końcu Falochronu Zachodniego w Świnoujściu znajduje się charakterystyczna Stawa Młyn.

Przyjazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja.

Dzień 3
Śniadanie, wykwaterowanie.
BERLIN: STOLICA ZJEDNOCZONYCH NIEMIEC
Jest stolicą państwa i największym miastem Niemiec, a także siedzibą rządu Republiki Federalnej Niemiec. Mieszka w nim niemalże 3,5 mln osób. Jest trzecim największym miastem Unii Europejskiej. Sam Berlin w historii przechodził zmienne koleje losu. Był stolicą Marchii Brandenburskiej, Królestwa Prus, Związku Północnoniemieckiego, Cesarstwa Niemiec, Republiki Weimarskiej, III Rzeszy, NRD i obecnych Niemiec. Już z tego przeglądu można wywnioskować, jak różne politycznie i historycznie wydarzenia wiążą się z miastem. Było ono siedzibą władców i elektorów, po wojnie zniszczone i podzielone na strefy okupacyjne, a następnie podzielone na Berlin Wschodni i zachodni słynnym Murem Berlińskim. Dziś jest miastem tętniącym życiem i młodością, w którym stale coś się dzieje.

Zwiedzanie z przewodnikiem:
- Checkpoint Charlie, Mur Berliński, Topografia Terroru
- Plac Poczdamski, Pomnik Ofiar Holocaustu
- Reichstag, Dzielnica Rządowa, Białe Krzyże
- Brama Brandenburska, Ulica Unter den Linden
- Bebelplatz, Uniwersytet Humboldta
- Wyspa Muzeów, Katedra Berlińska
- Wieża telewizyjna, Alexanderplatz

BERLIN: ZAKUPY W „PRIMARK”
Oferta sklepów Primark przyprawia o zawrót głowy. Można znaleźć tu nieograniczone ilości ubrań dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci i (co najważniejsze) nie zapłacić za nie majątku. W irlandzkiej sieciówce znajdziemy klasyki na co dzień, które idealnie spełnią roli bazy każdej stylowej garderoby. Jednak Primark każdego sezonu oferuje także swoim klientom najmodniejsze ubrania inspirowane fasonami, wzorami oraz kolorami prosto z wybiegów i pokazów mody.Można zmodyfikować program wycieczki o atrakcje:
- Międzyzdroje: Gabinet Figur Woskowych
- Świnoujście: Rejs po Odrze i Bałtyku


Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczniów oraz miejsca wyjazdu.
Zainteresowanych prosimy o kontakt z biurem.


W ramach oferty:
- świadczenia: 2 noclegi, 2 obiadokolacje, 2 śniadania
- przejazd autokarem oraz opłaty drogowe
- realizacja programu i bilety wstępu
- bezpłatny udział 3/4 nauczycieli
- usługi pilockie i przewodnickie
- ubezpieczenie NNW

Kontakt z biurem:
- telefonicznie 570 104 750
- mailowo wycieczki@amicustravel.pl


AMICUS TRAVEL