TORUŃ
1 dzień


TORUŃ: MUZEUM TORUŃSKIEGO PIERNIKA Z WARSZTATAMI

W poprzemysłowych wnętrzach dawnej fabryki utworzona została ekspozycja, dzięki której goście odwiedzający muzeum będą mogli poznać poszczególne wątki tematyczne:
Piernikowe korzenie: ta część ekspozycji poświęcona jest początkom piernikarstwa w Toruniu. Zwiedzający będzie mógł zobaczyć galerię niezwykłych form piernikowych oraz poznać technologię wypiekania pierników na przestrzeni wieków.
Zmysłowy świat piernika: prezentowane są tu główne składniki ciasta piernikowego ze szczególnym uwzględnieniem przypraw. W tej części ważną funkcję pełni sala wypieku, w której muzealni goście, pod opieką „toruńskiej piernikarki” przygotują w tradycyjny sposób historyczny dekoracyjny piernik.
Piernik w salonie, kuchni, sklepie i klubie: to opowieść o tym jaką rolę pierniki spełniały w życiu codziennym, jak je reklamowano, sprzedawano i podawano.
Laboratorium piernikowe: odwiedzający będą mogli uzyskać informację nie tylko na temat toruńskiego piernika, ale także innych miejsc związanych z tradycją przygotowania tego przysmaku.

TORUŃ: PLANETARIUM - SEANS
Sala Planetarium to miejsce, w którym, dzięki specjalnej aparaturze, wyświetlane są popularne pokazy astronomiczne. Projekcje trwają około 40 minut. Zależnie od tytułu, opowiadają o wielkości i budowie Wszechświata, opisują najbardziej popularne gwiazdozbiory na niebie, przybliżają tajemnice planet i galaktyk. Niezwykłe, przestrzenne obrazy tworzone są przez animacje video wyświetlane z projektorów. Pokrywają one ruchomym obrazem całą kopułę ponad głowami widzów (tzw. system fulldome). Siedząc wygodnie w fotelach oglądamy seanse. Nad naszymi głowami pojawiają się tysiące gwiazd i kosmiczne animacje. Opowieść prowadzi dla nas narrator, a całości dopełnia muzyka.


TORUŃ: KATEDRA ŚWIĘTOJAŃSKA
Ceglana Katedra to gotycka wysoka hala, z drugim największym w Polsce, siedmiotonowym dzwonem „Tuba Dei” licznymi pamiątkami kopernikowskimi, miejscem chrztu Mikołaja Kopernika i pochowanym sercem króla Jana Olbrachta. Kościół był miejscem licznych uroczystości, w których udział brali królowie polscy. Był też ośrodkiem świata możnego patrycjatu toruńskiego i okolicznej szlachty, którzy opiekując się nim fundowali kaplice, epitafia, nagrobki, zachowane i podziwiane do dziś.

TORUŃ: STARE MIASTO

Toruń. Miasto magiczne. Czerwona gotycka cegła, zabytki, niebywała panorama Starego Miasta, dwa rynki, Wisła, Mikołaj Kopernik, Zakon Krzyżacki, uniwersytet, kultura, sztuka, międzynarodowe festiwale, pierniki, piękne toruńskie legendy. To tu na Starym Mieście spotkamy spacerujących artystów, naukowców, studentów, zakochane pary trzymające się za ręce oraz niezliczone ilości turystów nadciągających właśnie do Torunia z całego świata. Każdy podziwia architekturę, szuka inspiracji, wypoczywa, wpatruje się w rytm miasta, wsłuchuje w jego dźwięki. To miasto to prawdziwa perełka pełna niezwykłych atrakcji.

Zwiedzanie z przewodnikiem:
- Rynek Staromiejski, Ratusz, Dwór Artusa, Kościół Mariacki, Ulica Szeroka
- Aleja Piernikowa, Pomnik Mikołaja Kopernika i Flisaczka, pręgierz
- Krzywa Wieża, Dom Mikołaja Kopernika, Katedra
- Ruiny Zamku Krzyżackiego, mury obronne z bramami
- Bulwary nad Wisłą


41 – 45 uczniów: 70 zł/os.

Można zmodyfikować program wycieczki o atrakcje:
- Żywe Muzeum Piernika 19 zł/os.
- Dom Legend Toruńskich 14 zł/os.
- Młyn Wiedzy - wystawy główne 14 zł/os.
- Młyn Wiedzy - Ścieżka Dorastania" 8 zł/os.
- Manufaktura Cukierków 13 zł/os.
- Dom Mikołaja Kopernika 13 zł/os.
- Wejście na wieżę ratuszową 12 zł/os.
- Rejs statkiem po Wiśle 12 zł/os.
- Muzeum Historii Torunia 11 zł/os.
- Ogród Zoobotaniczny 7 zł/os.

Zgłoszenia na wycieczkę:

- telefonicznie 570 104 750
- mailowo wycieczki@amicustravel.pl


Cena wycieczki zawiera:

- realizacja programu i bilety wstępu
- opłaty za usługi przewodnickie
- bezpłatny udział 3-4 nauczyciel

Cena nie zawiera opłaty za wynajem autokaru!

AMICUS TRAVEL