TORUŃ B. 1 dzień


TORUŃ: CENTRUM NOWOCZESNOŚCI MŁYN WIEDZY

Wizytówką instytucji jest Wahadło Foucaulta, umożliwiające obserwację zjawiska obrotu Ziemi wokół własnej osi. Sercem toruńskiego eksponatu jest 35-kilogramowa, chromowana kula wypełniona piaskiem, zawieszona na 33-metrowej linie, biegnącej od dachu po parter placówki przez wszystkie kondygnacje. Dzięki temu wahadło jest widoczne z każdego piętra.
W Centrum można oglądać cztery stałe wystawy:
O OBROTACH: poświęconą idei koła i ruchu obrotowego, także w odniesieniu do dzieła Mikołaja Kopernika.
RZEKA: nawiązująca do przepływającej przez Toruń Wisły, obejmująca model rzeki od źródeł po ujście. Zwiedzający mają do dyspozycji również wystawy czasowe, warsztaty i pokazy naukowe.
IDEE: najbardziej interdyscyplinarna wystawa która łączy nauki humanistyczne i nauki ścisłe oraz elementy sztuki.
TO TAKIE PROSTE: wystawa obejmuje 26 eksponatów wchodzących w skład czterech różnych stref: „Główka pracuje”, „Mechaniczny plac zabaw”, „Techno Świat” oraz „Pomyśl, zrozum, zrób”. Jednym z najważniejszych czynników na tej wystawie jest kreatywność i innowacyjność zwiedzającego, który dzięki odpowiednio dobranym strefom tematycznym oraz eksponatom, sprawiają, że może odkryć w sobie żyłkę naukowca, konstruktora i wynalazcy.

TORUŃ: MANUFAKTURA CUKIERKÓW
Manufaktura powstała z myślą o spełnianiu najsłodszych marzeń klientów. Każdy poczuje się tu beztrosko jak dziecko. Jest to miejsce kolorowe, przyjemne, słodkie i pachnące czyli uczta dla wszystkich zmysłów. Wyroby wykonywane są ręcznie, na oczach klientów, którzy uczestniczą w fascynującej przygodzie, jaką jest produkcja cukierków i lizaków.
Do produkcji słodkich wyrobów nie używa się żadnych skomplikowanych maszyn, wykorzystuje się jedynie pracę własnych rąk i wyobraźnię. Manufaktura organizuje pokazy i warsztaty, podczas których można śledzić procesy związane z obróbką termiczną, procesy plastycznego tworzenia i formowania wyrobów cukierniczych. Uczestnicy takich warsztatów mogą degustować nowo wytworzone wyroby.

TORUŃ: RATUSZ STAROMIEJSKI – WEJŚCIE NA WIEŻĘ
Jest to najpopularniejszy punkt widokowy w Toruniu. Zlokalizowany na szczycie wieży Ratusza Staromiejskiego, na wysokości 40 m. Rozpościera się stąd wspaniała panorama całego toruńskiego Średniowiecznego Zespołu Miejskiego oraz innych dzielnic miasta.

TORUŃ: STARE MIASTO
Toruń. Miasto magiczne. Czerwona gotycka cegła, zabytki, niebywała panorama Starego Miasta, dwa rynki, Wisła, Mikołaj Kopernik, Zakon Krzyżacki, uniwersytet, kultura, sztuka, międzynarodowe festiwale, pierniki, piękne toruńskie legendy. To tu na Starym Mieście spotkamy spacerujących artystów, naukowców, studentów, zakochane pary trzymające się za ręce oraz niezliczone ilości turystów nadciągających właśnie do Torunia z całego świata. Każdy podziwia architekturę, szuka inspiracji, wypoczywa, wpatruje się w rytm miasta, wsłuchuje w jego dźwięki. To miasto to prawdziwa perełka pełna niezwykłych atrakcji.

Zwiedzanie z przewodnikiem:
- Rynek Staromiejski, Ratusz, Dwór Artusa, Kościół Mariacki, Ulica Szeroka
- Aleja Piernikowa, Pomnik Mikołaja Kopernika i Flisaczka, pręgierz
- Krzywa Wieża, Dom Mikołaja Kopernika, Katedra
- Ruiny Zamku Krzyżackiego, mury obronne z bramami
- Bulwary nad Wisłą


41 – 45 uczniów: 70 zł/os.

Zgłoszenia na wycieczkę:
telefonicznie 570 104 750
mailowo wycieczki@amicustravel.pl


Cena wycieczki zawiera:
- realizacja programu
- bilety wstępu do miejsc ujętych w programie wycieczki
- opłaty za usługi przewodnickie
- bezpłatny udział 3-4 nauczycieli

Cena nie zawiera opłaty za wynajem autokaru!

AMICUS TRAVEL