MALBORK-ELBLĄG-RACZKI ELBLĄSKIE
1 dzień


MALBORK: ZAMEK KRZYŻACKI

Zamek w Malborku jest największą średniowieczną twierdzą Europy i największym zamkiem w Polsce. Stanowi obiekt rezydencyjno-obronny i reprezentuje styl gotycki. Składa się z trzech podstawowych części:
Zamek Wysoki – w obrębie tej części zamku znajdują się m.in. dziedziniec otoczony krużgankami, wieża Gdanisko, kościół zamkowy Najświętszej Maryi Panny, kaplica św. Anny, spichlerz zakonny, Kapitularz, Sala Narożna pod Kościołem z wystawą archeologiczną, refektarz.
Zamek Średni – na terenie Zamku Średniego znajdziemy Wieli Refektarz (imponującą salę ze sklepieniem krzyżowym), kaplicę, piwnicę pod Pałacem Wielkich Mistrzów, kuchnię, izbę kucharską, krużganek z malowidłami z Apokalipsy św. Jana, komnaty dawnego szpitala zamkowego.
Zamek Niski – znany też jako Przedzamcze teren, na którym mieści się Karwan (dawna zbrojownia) i zabudowania gospodarcze. Znajdujący się w Zamku Średnim Pałac Wielkich Mistrzów powstał w XIV wieku, został starannie zaprojektowany i wyposażony, stanowi zabytek wysokiej klasy na skalę europejską.

RACZKI ELBLĄSKIE – NAJNIŻEJ POŁOŻONA MIEJSCOWOŚĆ W POLSCE
Podręczniki geografii zgodnie wymieniają Raczki Elbląskie jako miejsce, gdzie znajduje się największa polska depresja – 1,8 m p.p.m. (poniżej poziomu morza). W tym najniżej położonym punkcie w Polsce stanął nawet osobliwy pomnik z niebieskimi falami oznaczającymi poziom morza. Turyści chętnie się tu fotografują, sprawdzając przy tym czy ich nosy znajdują się powyżej czy poniżej morskich fal.

ELBLĄG: KATEDRA
Katedra Św. Mikołaja to jeden z najstarszych obiektów sakralnych w Elblągu. W surowym, gotyckim wnętrzu kościoła można doświadczyć tchnienia przeszłości. Do ciekawszych zabytków należy brązowa chrzcielnica pochodząca z 1387 roku i ołtarze ufundowane przez cechy elbląskich rzemieślników. Świątynia jest Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego a relikwiarz znajduje się w pięknej gotyckiej niszy po prawej stronie głównego ołtarza.

ELBLĄG: ŚCIEŻKA KOŚCIELNA
Ścieżka kościelna powstała wraz z zabudową miasta w czasach średniowiecznych. Od początku stanowiła wąskie przejście między kamienicami, łącząc trzy kościoły Starego Miasta. Ścieżka była najszybszą i najkrótszą drogą pomiędzy nimi, stąd też prawdopodobnie wywodzi się jej nazwa. W średniowieczu ścieżka kościelna służyła wiernym i zakonnikom do szybszego przemieszczania się z jednego kościoła do drugiego.

ELBLĄG: BRAMA TARGOWA
Brama Targowa w Elblągu jest jednym z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych zabytków Elbląga. Budowla stanowiła w przeszłości fragment nieistniejących już murów obronnych miasta. Została zbudowana w XIV wieku, jako element miejskiego systemu fortyfikacji. W 1755 roku na dachu Bramy Targowej pojawił się hełm w stylu barokowym, który ufundowali Elblążanie, stworzono taras widokowy oraz zamontowano zegar.


Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczniów oraz miejsca wyjazdu.
Zainteresowanych prosimy o kontakt z biurem.


W ramach oferty:
- przejazd autokarem oraz opłaty drogowe
- realizacja programu i bilety wstępu
- bezpłatny udział 3/4 nauczycieli
- usługi pilockie i przewodnickie
- ubezpieczenie NNW

Kontakt z biurem:
- telefonicznie 570 104 750
- mailowo wycieczki@amicustravel.pl


AMICUS TRAVEL