WROCŁAW I OKOLICE
2 dni
Dzień 1
WROCŁAW: STARE MIASTO I OSTRÓW TUMSKI
Stare Miasto i Ostrów Tumski jest wizytową częścią miasta. Na starówce odbywają się najważniejsze uroczystości oraz imprezy kulturalne i rozrywkowe. Stare Miasto powstało w XIII wieku, po podpisaniu aktu lokacyjnego. Centralnym punktem wrocławskiej Starówki jest popularny Rynek Główny. W tej części Starego Miasta znajduje się mnóstwo urokliwych barokowych kamienic, które precyzyjnie odremontowano po wojnie.
Zwiedzanie z przewodnikiem:
- Ostrów Tumski z Katedrą św. Jana Chrzciciela
- Kolegiata św. Krzyża i kościół św. Bartłomieja
- pomnik św. Jana Nepomucena, Most Tumski
- Rynek Główny ze Starym Ratuszem
- pręgierz, fontanna i pomnik Aleksandra Fredry
- kamieniczki Jaś i Małgosia i kościół św. Elżbiety
- Plac Solny (dawny średniowieczny plac targowy)
- Stare Jatki z pomnikiem pamięci zwierząt rzeźnych
- Sukiennice i ulica więzienna
- Uniwersytet Wrocławski
- krasnale wrocławskie (jest już ich ponad 350 i wciąż przybywa)
WROCŁAW: ZOO I AFRYKARIUM
Zoo we Wrocławiu należy do najstarszych w Polsce i posiada bogatą kolekcję zwierząt. Żyje tu 14 tysięcy zwierząt, przedstawicieli ponad tysiąca gatunków. Wizyta w Ogrodzie Zoologicznym to obowiązkowy punkt pobytu we Wrocławiu. W ciągu kilku godzin mamy szansę poznać na własne oczy rzadkie i oryginalne zwierzęta ze wszystkich kontynentów.
Afrykarium jest najnowszą i jedną z najciekawszych atrakcji miasta. W specjalnym budynku, kojarzącym się z arką Noego, oraz w jego otoczeniu stworzono zwierzętom niemal domowe warunki życia. Zobaczymy tu zachwycające żółwie, kolorowe ryby, hipopotamy, płaszczki, rekiny, pingwiny i krokodyle, oraz dziesiątki innych stworzeń. Dzięki niepowtarzalnej koncepcji obiektu, Afrykarium stało się unikatowym na skalę światową kompleksem przedstawiającym różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu, w których skład wchodzą:
Morze Czerwone: W zbiorniku o pojemności miliona litrów wody powstał ekosystem rafy koralowej, gdzie można podziwiać ponad 60 gatunków pięknych, kolorowych ryb.
Afryka Wschodnia: Spotkamy tutaj hipopotamy nilowe, które pod wodą poruszają się z wielką gracją. Obok mieszkają niezwykłe mrówniki oraz wzbudzająca duże zainteresowanie kolonia golców - niezwykłych gryzoni. Dalej znajdują się dwa akwaria z rybami z jezior Wielkich Rowów Afrykańskich - Tanganiki i Malawi, a także dikdiki - najmniejsze antylopy świata.
Kanał Mozambicki: Jego największą atrakcją jest 18 metrowy przezroczysty tunel z akrylu, który umożliwia podziwianie żółwia zielonego, rekinów, płaszczek, a także innych gatunków ryb.
Wybrzeże Szkieletów: Mieszkańcami tej strefy są kotiki afrykańskie oraz pingwiny przylądkowe a także meduzy, mureny oraz ciekawe gatunki ryb.
Dżungla nad rzeką Kongo: W dżungli otaczającej rzekę Kongo mieszkają krokodyle i manaty i liczne gatunki ptaków.
Przyjazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja.
Dzień 2
Śniadanie, wykwaterowanie.
ŚWIDNICA: KOSCIÓŁ POKOJU
Kościół Pokoju w Świdnicy to największy drewniany kościół w Europie a przy tym niezwykle oryginalny i ciekawy w swej formie. Doceniono ten fakt również poza Polską i ten niecodzienny obiekt z lat 1652-57 wpisano na listę Światowego Dziedzictwa Kultury Unesco. Dziś jest prawdziwym magnesem turystycznym, udostępnionym dla zwiedzających. Na szczególną uwagę zasługują tu barokowe elementy zdobnicze ołtarza głównego, ambony, chrzcielnicy, organów dużych i małych oraz lóż okalających świątynię od wewnątrz.
ZAGÓRZE ŚLĄSKIE: ZAMEK GRODNO
Zamek Grodno powstał najprawdopodobniej w XIII wieku, za czasów księcia świdnickiego Bolka I, by chronić trakt biegnący doliną Bystrzycy. Za panowania Bolka II w XIV wieku rozbudowano zamek górny, który składał się z wieży obronnej, dwóch kamiennych budynków, wieży bramnej, drewnianych zabudowań gospodarczych oraz sporego dziedzińca. Całość otoczono murem obronnym. W XVI wieku zamek nabrał cech renesansu, powstały wówczas fortyfikacje otaczające dziedzińce zamku środkowego oraz dolnego. W tym czasie Grodno uchodziło za jedną z okazalszych rezydencji na Śląsku. Obecnie zamek jest miejscem licznych imprez kulturalnych i turystycznych.
WALIM: SZTOLNIE KOMPLEKSU „RIESE”
Podziemny Kompleks w Górach Sowich to część Sztolni Walimskich - tajemniczych, do dziś nie całkiem odkrytych. Kompleks położony jest około 30 m od drogi, nad niewielkim wąwozem. Do zwiedzania są udostępnione trzy sztolnie, każda z niezależnym wejściem, korytarzami i odnogami. Chłód, ciemność i wilgoć potęgują uczucie zamyślenia, zadumy nad tym, co kiedyś tu istniało. Zwiedza się tutaj wielkie, wydrążone w litej skale ogromne podziemne hale prawdopodobnie przeznaczone do produkcji broni V1 i V2. Sztolnie Walimskie to jeden z ważniejszych i większych elementów hitlerowskiego Projektu Riese (Olbrzym). Miejsce to odwiedza rocznie bardzo wielu turystów, poznając historie „tysiącletniej” III Rzeszy, w której straciło życie setki tysięcy więźniów pracujących na terenie Gór Sowich.
Można zmodyfikować program wycieczki o atrakcje:
- Wrocław: Ogród japoński
- Wrocław: Aula Leopoldina
- Wrocław: Katedra św. J. Chrzciciela i wieża
- Wrocław: Sky Tower
- Wrocław: Muzeum Wody "Hydropolis"
- Wrocław: Rejs statkiem po Odrze
- Wrocław: Panorama Racławicka
- Wrocław: Aquapark
- Książ: Zamek
Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczniów oraz miejsca wyjazdu.
Zainteresowanych prosimy o kontakt z biurem.
W ramach oferty:
- świadczenia: 1 nocleg, 1 obiadokolacja, 1 śniadanie
- przejazd autokarem oraz opłaty drogowe
- realizacja programu i bilety wstępu
- bezpłatny udział 3/4 nauczycieli
- usługi pilockie i przewodnickie
- ubezpieczenie NNW
Kontakt z biurem:
- telefonicznie 570 104 750
- mailowo wycieczki@amicustravel.pl
AMICUS TRAVEL